Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

SWH rock klubs – labs joks

Iveta Sēbriņa, 2012. g. 24. martā

 

Kad pirms dažām nedēļām nejauši uzzināju, ka Rīgā ir atvēries jauns klubs, kurš kaut cik saistīts ar rokmūziku, nespēju valdīt savu sajūsmu. Lai gan atklāšana, kas notika 3. martā,  norisinājās diezgan klusi, tāpat šķiet, ka tā notikusi diezgan pēkšņi — pirms tam ne medijos, ne no dažādiem domubiedriem, kuri parasti ir informēti par šādiem pasākumiem, nekas netika dzirdēts. Ļoti iespējams, ka šāds apgalvojums ir ļoti subjektīvs, šajos laikos, kad tik daudz jaunas vietas, kur rīdziniekiem un Rīgas viesiem apmesties piektdienas/sestdienas vakaros, informācija par SWH radīto vietu, gluži vienkārši palaista garām.

Tā kā Rīga ir mana dzimtā pilsēta — šeit ir veidojusies mana izpratne par mūziku, par labām izklaides vietām, par saspringto dzīves gājumu utt., vienmēr ar prieku uztveru šādu jaunu vietu dzimšanu rajonā, kas atrodas netālu no centra.

Pavirši pārlasot preses relīzes par to, kur atrodas konkrētais klubs, kas tur norisināsies, ko tas sevī ietvers, nepievērsu uzmanību detaļām. Viens fakts par to, ka klubs atrodas bijušās La Rocca telpās šķita interesants. La Rocca vienmēr ir bijusi vieta, kur cilvēki lakādas kurpēs un dažādos Adidas uzvalciņos, kratās līdzi kādai noteiktā slāņa mūzikai. Iepriekš šo vietu nekad nebiju apmeklējusi, ja godīgi arī nezināju, ka La Rocca vairs nepastāv un tās vietā tagad atrodas kas cits.

Kādu sestdienas vakaru, lai kliedētu rutīnu, ar domubiedriem devāmies izpētīt jauno vietu, nevis izvēlējāmies pārbaudītas vietas un vērtības.

Problēmas sākās jau ar kluba SWH Rock atrašanu. Adrese ir norādīta Tērbatas iela 73. Maldoties pa pagalmu starp Brīvības un Tērbatas ielu, radās apjukums. Nekādu izkārtņu, nekādu norāžu, nekā. Kad nekas cits neatlika kā pajautāt Royal Casino apsargam, vai viņš gadījumā nezina, kur atrodas šis mistiskais klubs, viņš ar diezgan neapmierinātu seju norādīja, ka jāiet vien iekšā. Ieejot iekšā, mūs sagaidīja jau otrs apsargs ar lūgumu samaksāt 10 Ls ieeju. Kad mana māsa sāka interesēties par ko šī maksa, viņš norādīja, ka SWH Rock klubs atrodas šajās telpās, otrajā stāvā un, ja mēs vēlamies tur doties, tad ir jāmaksā jau minētā summa. Kad turpinājās jautājumi par to, kāpēc šāda summa, vai klubā ir kāds koncerts, apsargs atbildēja, ka koncerts SWH Rock klubā nav un NEBŪS, taču, ja jau mēs tā, tad tajās telpās attiecīgajā dienā notiek Gorod312 koncerts, tāpēc mums vajadzētu maksāt 20 Ls par ieeju. Bija pagājušas nieka dažas minūtes, lai cena jau par personu dubultotos.

Sanāca tā — ja mēs ejam, piemēram, iedzert alu SWH Rock telpās, paklausīties radio mūziku, pasēdēt un padomāt par to, ka šeit koncerti nekad nebūs, jāmaksā 20 Ls, lai nejauši gadījumā nenonāktu koncertā, kuru mēs pat negrasījāmies apmeklēt.

Lūk tāda politika jaunajam klubam. Iespējams, ka kāds ir gatavs maksāt iespējami dažādo summu (atkarīgs no apsarga garastāvokļa), par to, lai NEKAD nedzirdētu nevienu koncertu, bet pasēdētu bijušās La Roccas vai Operetes telpās (kā nu kurš to vietu uztver).

Iespējams, ka SWH vēlas, lai tur ietu tikai publika, kura gatava maksāt šādu summu, taču tie, kas vēlas baudīt rock mūziku par salīdzinoši adekvātākām cenām, ar iespēju vēl paklausīties kādu koncertu, noteikti jādodas uz vietām, kur tas tiek piedāvāts. Un Rīgā šobrīd tādu ir ļoti daudz. 

 

Foto: publicitātes foto

Var ieejas bileti paprasit, ja nedod - zvanit vidam. Lai tas apsargs iet karties.

asdf 2012. gada 25. martā, 18:39

Tavs komentārs