Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Grupai Židrūns jauns video – Tur, kur neķer

Intro, 2017. g. 24. aprīlī

Vēl pirms Lielās talkas neatkarīgās rokmūzikas grupa Židrūns devās Latvijas mežos un laukos, kur aizvadīja vairākas filmēšanas talkas Drustos, Piebalgā un citviet Vidzemē. Darba rezultāts ir video versija dziesmai Tur, kur neķer.

Muzikālās apvienības iepriekšējos videoklipos vizuālā estētika bijusi grafiska un aptuvena, veidota kā vīdžeja darbs un spēlēšanās ar saturu un vizuāliem efektiem. Videolasījums dziesmai Tur, kur neķer savukārt līdzinās īsfilmai ar stāstu un personāžiem, turklāt tas rada noskaņu, kādu grupa nav uzskatījusi par sev raksturīgu, un kas tās dalībniekiem ir patīkami negaidīta.

Par  jaunu skatījumu uz Židrūna mūziku šo videoklipu nosaukuši arī grupas līdzgaitnieki, kuri 19. aprīlī to noskatījās uz lielā ekrāna kino Bize Rīgā.

Drustu un apkārtējo pagastu iedzīvotāji, kuri apmeklēja video izrādīšanu Drustu Tautas namā 20. aprīlī, darbā saskatīja vielu pārdomām.

Video ideju ieskicē autors Matīss Saulītis: „Stāsts ir par galvenās varones cīņu ar viņai jau nosprausto likteni un tā lieciniekiem. Režisora vīzija skatītājam vislabāk uztverama, kad dziesmas lirika papildina klipa vēstījumu ar tā sūro nolemtības noskaņu”.

Galveno lomu atveido aktrise Laura Atelsone, citās lomās: Māra Blome, Vilnis Švāns, Jevgenijs Načiss, Juris Cers un Oskars Rozenblats.

Scenāriju, režiju, montāžu un pēcapstrādi veidojis Matīss Saulītis, kurš kopā ar Renātu Simsonu paveica arī galvenā operatora darbu. Grima un kostīmu māksliniece bija Laura Švāne, tehniskais asistents — Gunārs Porietis.

Tur, kur neķer ir kompozīcija no albuma Židrūns un tas, ko nevar nest, ko 2016. gadā izdeva I Love You Records.

Pirms nepilna mēneša Židrūns ar panākumiem uzstājās mūzikas konferencē Tallinn Music Week Igaunijā, bet Latvijā grupu varēs skatīt divos vasaras festivālos: Pagalms Jūdažos jūnijā un Vadātājs Blankenfeldes muižā augustā.

Židrūns —Tur, kur neķer: https://vimeo.com/214376249

Tavs komentārs