Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Iepazīstot Tallinn Music Week dalībniekus: 4. daļa

Normunds Vucāns, 2017. g. 30. martā

Jau pavisam drīz, no 30. marta līdz 1. aprīlim, Igaunijas galvaspilsēta Tallina jau devīto gadu pēc kārtas kļūs par vienu no svarīgākajiem punktiem Eiropas mūzikas kartē, jo tajā norisināsies ikgadējais mūzikas festivāls un konference Tallinn Music Week. Tā kā šogad pasākuma ietvaros uz desmitiem skatuvju visā pilsētā kāps gandrīz 240 izpildītāji no 33 valstīm, līdz pat festivāla sākumam Intro.lv piedāvās iepazīties ar, mūsuprāt, nozīmīgākajiem no tiem, kuru priekšnesumus Tallinā palaist garām nevajadzētu nekādā gadījumā. Rakstu sērijas noslēgumā apskatīsim, kuri mūziķi pasākumā šogad pārstāvēs Latviju, un kāpēc viņu koncertus būtu vērts apmeklēt.

DaGamba

Uzstāsies: Sestdien, 1. aprīlī, 01:00 Kino Soprus

Kaut gan es nekad neesmu slēpis, ka īsti nesaprotu DaGamba fenomenu un to, kāpēc viņi ir pašlaik viena no pieprasītākajām grupām Latvijā, būtu muļķīgi noliegt pvienības profesionālās kvalitātes. Pat tad, ja šāda crossover mūzika nav gluži tas, ko ikdienā izvēlies klausīties, mūziķi savos koncertos spēj aizraut un likt ieklausīties ikvienam sanākušajam, klausītājiem piedāvājot un nododot pārsteidzoši daudz enerģijas. Jau pašlaik ar lielu pārliecību var teikt, ka šis koncerts Kino Soprus telpās pieliks skaistu punktu trīs dienu mūzikas maratonam Tallinā.

Židrūns

Uzstāsies: Sestdien, 1. aprīlī, 13:45 Endover

Sestdien, 1. aprīlī, 22:00 Kino Soprus

Par pērn izdoto albumu Židrūns un tas, ko nevar nest, grupa saņēmusi Austras balvas, Zelta mikrofona un Impala balvu nominācijas, attiecīgi par labāko Latvijas, alternatīvās mūzikas un Eiropas albumu, kas ir visspilgtākais apliecinājums tam, kādā formā pašlaik atrodas Židrūns. Līdz ar to nav nekāds brīnums, ka arī koncertos vīri ir, iespējams, savas karjeras labākajā formā, būtībā pārņemot savā varā ikvienu, kurš nokļuvis kādā no viņ uzstāšanās reizēm. Ja nu gadījumā kaut kādu iemeslu dēļ vēl nekad iepriekš neesi redzējis Židrūnu darbībā, šī būs īstā reize — galu galā, I Love You un Positivus showcase skatuve katru gadu ir viens no zīmīgākajiem un prominentākajiem TMW notikumiem.

Elizabeta Lāce

Piektdien, 31. martā, 15:30 Puänt Bookstore

Sestdien, 1. aprīlī, 13:00 Endover

Sestdien, 1. aprīlī, 21:00 Stove Hall

Pašlaik Somijā dzīvojošā arfiste Elizabeta Lāce pērn bija nominēta Austras balvai par savu albumu Mōaigā, taču jau pēc aptuveni pusgada laidusi klajā savu otro veikumu — dziesmas vokālam un klaverēm ar nosaukumu Songs About D. Kaut abi ieraksti viens no otra atšķiras diezgan ievērojami, tie joprojām ir gana eksperimentāli, atrodoties uz robežas ar akadēmisko mūziku, kas, jāatzīst, Elizabetai ļoti piestāv. Varu garantēt, ka šie nebūs viegli uztverami koncerti, taču tiem, kas vēlas ieklausīties un iedziļināties mūzikā, Elizabeta spēs sagādāt daudz aizraujošu mirkļu.

Neglected Fields

Sestdien, 1. aprīlī, 23:30 Von Krahl

Latvijas metālmūzikas veterāni Neglected Fields Tallinā uzstāsies, iespējams, roķīgākajā TMW klubā Von Krahl, kas iepriekšējo gadu laikā ne reizi vien ir pārsteidzis ar fantastiskiem smagās mūzikas priekšnesumiem, un nav nekādu šaubu, ka vietai viņu mūzika atbilst perekti. Pēc astoņus gadus ilgas pauzes, nu jau vairākus gadus pēc kārtas grupa atkal aktīvi koncertē un gatavojo materiālu kaut kad drīzumā gaidāmam albumam, kas ļauj cerēt, ka vismaz daļu no tā materiāla būs iespējams dzirdēt arī Igaunijas galvaspilsētā.

Tavs komentārs