Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

SEPTEMBRIS
09: Shortparis, Laska Bar
24: Sting, Arēna Rīga
26: The Neighbourhood, Arēna Rīga
OKTOBRIS
06: The Cure, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Satta programmā - vairāk nekā 30 starptautisku mākslinieku

Intro, 2014. g. 28. jūlijā

Ilggadējais mūzikas un mākslas festivāls Satta šovasar dodas ārpus Lietuvas un pirmo reizi norisināsies Latvijā. Festivālā uz skatuves kāps mākslinieki no Belģijas, Vācijas, Lielbritānijas, ASV, Izraēlas, Spānijas, Itālijas, Kanādas, Dānijas un, protams, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas. Festivāls ilgs četras dienas no 14. līdz 17. augustam Kurzemes pilsētā Papē.

Pagājušajā nedēļā plašākai publikai tika prezentēts video ar šīgada festivāla saukli “Elektroniskā mūzika satiek dabu”. Video veidojusi Rīgā bāzētā radošā reklāmas aģentūra Not Perfect | Y&R. Autori par video: “Video ir tapis Not Perfect I Y&R Riga sadarbojoties ar Angels Productions un Dirty Deal Audio. Tas ir veidots ar mērķi uzsvērt elektroniskās mūzikas un dabas satikšanos. Video ir stāsts par samērā neparastu ceļotāju, kurš bēg no pilsētas kņadas, lai vistiešākajā nozīmē sekotu saulei. Mēs darījām visu iespējamo, lai attēlotu Satta festivāla sajūtu — dabas mīklainību, kā jauna sākumu un maģisku pieredzi.”

Pirmie mākslinieki, kuri  tika izziņoti jau pavasarī bija Forest Swords, Submotion Orchestra, Dirty Beaches, Kode9, Dam-FunK and King Midas Sound, taču pēdējo divu nedēļu laikā mākslinieku saraksts ir dubultojies. Pašlaik ir izziņota vairāk nekā puse festivāla mūziķu un tuvākajā laikā iepazīstināsim arī ar vietējiem māksliniekiem no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas.

Pēdējais no izziņotajiem ārzemju mākliniekiem ir grupas Jachoozi soliste Sasha Perera. Grupa Jachoozi ir labi pazīstama Lietuvas klausītājiem, taču līdz šim vēl ne reizi nav viesojusies Latvijā. Sociālajos tīklos iespaidīgu reakciju raisīja britu producenta Lones iekļaušana festivāla mākslinieku sarakstā. Arī viņam šī būs debija uz Latvijas skatuves, kamēr Lietuvā Lones ir paviesojies jau divas reizes. Uzstāšanās Satta festivālā būs daļa no viņa jaunā, pirms pāris nedēļām izdotā albuma Reality Testing koncerttūres.

Būtiska Satta festivāla sastāvdaļa ir koncertskates jeb showcase, ko organizē aktīvākie un radošākie Lietuvas un citu valstu pasākumu promoteri. Tā ir iespēja ne tikai paplašināt savu auditoriju un vairot klausītāju rindas, bet arī pierādīt, ka alternatīvās mūzikas vide Baltijā, lai arī maza, tomēr ir ļoti draudzīga.

Sūpynės festivāla organizētāji Minimal.lt uz Satta festivālu vedīs savu iecienītāko tehno duetu — Zenker Brothers no Minhenes. Obscure electronica un indie mūzikas virzītāji STRC/D.O.S. būs atbildīgi par vienu no Satta festivāla vēsturiskākajiem priekšnesumiem — 1980. gadā dibinātā beļģu dueta Absolute Body Control uzstāšanos. Tāpat, showcase ietvaros, uzstāšanos sniegs vēl viens beļģu elektroniskās mūzikas projekts TAV Exotic.

Vēl pagājušajā sezonā Viļņas naktskluba Opium organizētā klubu nakts Smala piedzīvoja vienu no atmiņā paliekošākajām naktīm, kad tur uzstājās izraēliešu duets Red Axes. Šogad viņi dosies uz Papi, līdzi ņemot savu debijas albmu.

The Baltic Scene — projekts, kas izveidots ar mērķi nodibināt mūzikas sakarus starp Lietuvu, Latviju un Igauniju, piedāvās dažus no Baltijas valstu interesantākajiem māksliniekiem. Miona un Mr. Myster pārstāvēs Latviju, no Lietuvas uz festivālu dosies c.o.u.g.h., bet Igauniju pārstāves Ludisnavski. Tuvojoties festivālam, Baltic Scene piedāvāto mūziķu saraksts tiks papildināts.

Satta Latvijā nevarētu norisināties bez festivāla ilgtermiņa draugiem un partneriem — Dirty Deal Audio. Latvijas pagrīdes elektroniskās mūzikas ierakstu studija parūpēsies par iepriekš minētā Mr. Myster, kā arī ansis x Oriole, bītu veidošanas čempiona NiklāvZ un vairāku citu lielisku mākslinieku uzstāšanos.

Informācija par visiem iepriekš minētajiem un citiem māksliniekiem, kā arī saites uz viņu mūzikas un sociālo mediju lapām ir pieejamas festivāla mājas lapā. Mājas lapā tiek arī regulāri publicēta un atjaunināta informācija par ceļošanu, mākslu, meistarklasēm un citiem ar festivālu saistītiem jautājumiem.

Satta komanda arī vēlas visiem atgādināt, ka līdz ar festivāla tuvošanos tiks palielinātas biļešu cenas. Biļetes ir iespējams iegādāties Tiketa (Lietuvā), Biļešu serviss (Latvijā) un Resident Advisor (Igaunijā) biļešu tirdzniecības kasēs.

www.sattafestival.com

www.facebook.com/sattafestival

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs