Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: Mūziķi, kurus ir vērts redzēt Satta festivālā

Staņislavs Fisenkovs, 2014. g. 7. augustā

Pēc iepazīšanās ar Satta festivāla pagātni, jāpievēršas nākotnei un jāpalūkojas tā programmā. Neapšaubāmi ikviens mūziķis ir pelnījis apmeklētāju uzmanību, bet skaidrs, ka laika trūkuma dēļ visus redzēt nav iespējams. Rakstā izcelsim tos dažus māksliniekus, kurus, mūsuprāt, noteikti būtu vērts

Lone

Viens no aktuālākajiem vārdiem pavisam noteikti ir Lone, kurš vien jūnijā izdeva savu sesto studijas albumu Reality Testing. Īsā laika posmā lielākie pasaules mūzikas mediji šo plati paguvuši novērtēt ļoti augstu, nodēvējot to par viņa labāko veikumu līdz šim. Notingemas jaunekli salīdzina ar J Dilla un Madlib, bet viņš pats pie savām ietekmēm mēdz minēt Boards of Canada un Bibio. Sācis savu ceļu ar producēšanas eksperimentiem savā guļamistabā, drīzumā Lone piestās arī tepat Latvijā.

Forest Swords

Metjū Bārns jeb, kā viņš ir zināms plašākai sabiedrībai, Forest Swords ticis augsti vērtēts par savu pagājušā gada plati Engravings. Gadam noslēdzoties, neskaitāmi izdevumi šo debijas albumu ievietoja savos sarakstos, kur apkopoti labākie ieraksti. Kritiķu uzmanību pievērš viņa spēja radīt atmosfērisku skanējumu, kurā ir unikāls hip-hopa un R&B bītu, ģitāras stīgu un semplu sajaukums. Forest Swords mūzika noteikti arī brīvā dabā skanēs izcili, jo Engravings tika miksēts ārpus studijas, uz kalna Anglijas ziemeļos, to visu klausoties tik savās austiņās.

Dirty Beaches

Par zemiem vērtējumiem nevar sūdzēties arī Dirty Beaches, kurš bija viens no pirmajiem festivāla izziņotajiem mūziķiem. Pirms trīs gadiem viņš ar ierakstu Badlands paguva iekļūt prestižajā Kanādas Polaris Prize nominantu sarakstā. Atšķirībā no iepriekšējiem diviem kungiem, viņam vēl gaidāma jauna plate Stateless šī gada rudenī, un Satta apmeklētājiem noteikti būs iespēja dzirdēt jaunu materiālu.

Kode9

Dabstepa žanra cienītājiem nebūs svešs Kode9, kurš jau reiz ir viesojies Latvijā. Neskatoties uz to, ka dzimis Glāzgovā, ļoti ietekmīgs tieši Dienvidlondonas dabstepa scēnā. Daudziem pazīstams arī kā Hyperdub izdevniecības dibinātājas un vadītājs. Gadu laikā tās paspārnē izdevies pulcēt daudzus izcilus elektroniskās mūzikas talantus, piemēram, Burial, Laurel Halo un King Midas Sound, kurus arī varēs sastapt festivālā.

Dirty Deal Audio

Pirmā reize festivālā nebūs mūsu pašu bītmeikeru kolektīvam Dirty Deal Audio, kuri aizvadītajos gados ir sevi pierādījuši Satta ietvaros. Aizvadītajā gadā Niklāvz ieņēma pirmo vietu Ritmo Kovos bītmeikeru bītbatlā un kļuva par pirmo ārzemnieku, kurš izcīnīja šo kausu. Viņš maijā nokļuva arī uz vienas no Primavera festivāla skatuvēm, kas ir liels sasniegums vietējam mūziķim. Līdzās viņam uz Papi dosies vēl vesela virkne ar biedriem — ansis x Oriole, Kashuks, Kodek, Mr. Myster un Džūka Čūska x Ωtek.

DâM-FunK

Noslēdzošās dienas lielākais vārds DâM-FunK festivāla programmai piešķirs modernās fankmūzikas noskaņas. Aizvadītie gadi bijuši īpaši ražīgi,jo viens ieraksts sekoja otram, tajā pašā laikā saglabājot arī to augsto kvalitāti. Pērn, sadarbojoties ar Stīvu Aringtonu un Snoop Dogg, viņš izdeva divas jaunas plates un līdz šī gada beigām paredzēts izdot vēl vienu soloalbumu Invite the Light. DâM-FunK vēlās turpināt West Coast tradīcijas mūsdienās, savā skanējumā tās pārveidojot ar sintezatoru un bungmašīnu palīdzību.

Submotion Orchestra

Skaitliski lielākais sastāvs, ko varētu nodēvēt par nelielu orķestri, būs vērojams tieši Submotion Orchestra uzstāšanās laikā. Izmantojot daudzās perkusijas, sintezatorus, ģitārās, viņi rada savu neatkārtojumu skanējumu, kur saplūst džeza, dabstepa, regeja, fankmūzikas un citu žanru iezīmes. Kopš projekta aizsākumu viņi uzreiz tika nodēvēti par lielu atklājumu un mūzikas apskatnieki nekautrējās apgalvot, ka viņus sagaida spoža karjera. Submotion Orchestra noteikti izcelsies uz citu mākslinieku fona, tāpēc daudziem paliks atmiņā arī pēc festivāla noslēguma.

Foto: passionweiss.com

Tavs komentārs