Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Zināmi Gada radiohita pretendenti

Intro, 2015. g. 5. februārī

Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) ik gadu apkopo radiostaciju visvairāk spēlētās dziesmas un nosaka gada Radiohitu! Zināmas piecas radiostacijās visvairāk atskaņotās pašmāju dziesmas!

Lai noteiktu visvairāk atskaņotās dziesmas, LaIPA apkopo radiostaciju iesniegtās atskaites par dziesmu atskaņojumu 2014. gadā. Visvairāk atskaņotās dziesmas, pēc to skanēšanas biežuma, tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem. Pieciniekā var iekļūt tikai tādas dziesmas, kas skanējušas vismaz trīs radiostacijās, turklāt tām jābūt ierakstītām, reģistrētām un publicētām laika posmā no 2013. gada 6. decembra līdz 2014. gada 2. decembrim.

Apkopojot radiostaciju iesniegtās atskaites, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība 2014. gada radiohitam izvirzījusi:

            Jauns sākums — PeR

            Tev piedzims bērns — Dons

            Brown eyes and all the rest — Carnival Youth

            Saule šodien auksta — Musiqq

            Pāriet bailes — Dons

LaIPA izpilddirektore Liena Grīna: „Šogad Radiohita nominantu izvēle nebija viegla, jo pērn radiostacijās atskaņotāko dziesmu topā bija vairāki skaņdarbi, kas izdoti vēl pirms 2013. gada 6. decembra, tādēļ atbilstoši konkursa nolikumam tie diemžēl nevarēja kvalificēties nominācijai. Taču vienlaikus aizvadītajā gadā ir radītas un izdotas daudzas jaunas kompozīcijas, kas ir spējušas iekarot radiostaciju frekvences un reizē arī to klausītāju sirdis. Kopumā pērn LaIPA ir reģistrēti 900 jauni Latvijas mākslinieku radīti mūzikas ieraksti. Tas ir nozīmīgs skaitlis, kas parāda — Latvijas mūzikas konkurētspēja arvien pieaug. Mēs patiesi ceram, ka šāda tendence turpināsies, un tuvākajos gados Latvijā radīti mūzikas ieraksti Latvijas radiostacijās kopumā tiks atskaņoti ne retāk kā ārzemju hīti.”

Gada radiohits tiks paziņots Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2014 koncertceremonijā, kas ar SMScredit.lv atbalstu 24. februārī notiks Latvijas Nacionālajā operā. Uzzināsim arī tirdzniecības parka Alfa Gada dziesmas titula ieguvēju, par kuru līdz 22. februārim var nobalsot ikviens t/p Alfa apmeklētājs. Balvu sadali pavadīs iespaidīgs šovs, kurā uzstāsies gan populārākie Latvijas mākslinieki, gan debitanti. Krāšņo ceremoniju varēs vērot kanālā LNT plkst. 21.10, kā arī tiešraidē Kanālā 2 un Skaties.lv plkst. 19.30.

Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons organizē Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība (LaMPA) sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību (LaIPA) un Latvijas Republikas Kultūras ministriju. Atbalsta tirdzniecības parks Alfa. Ģenerālsponsors — SMScredit.lv

www.zeltamikrofons.lv

Foto: Publicitātes foto

nepatīk huiņa

Renārs K 2015. gada 5. februārī, 22:44

Dad, please...

Emīls K 2015. gada 5. februārī, 22:46

Labs, Kauperi uzdarbojas.

Jānis Vītols 2015. gada 5. februārī, 22:50

A kur Bermudu Divstūris?

Necepss 2015. gada 9. februārī, 22:57

.

Elons Kunis 2015. gada 9. februārī, 23:04

Tavs komentārs