Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Destroyer — Have We Met
Ben Watt — Storm Damage
Poliça — When We Stay Alive
FEBRUĀRIS
Green Day — Father of All...
The 1975 — Notes On A Conditional Form
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

FEBRUĀRIS
10: The Neighbourhood, Arēna Rīga
14: Mesa, Arēna Rīga
MARTS
06: Arturs Skutelis, Palladium koncertzāle
20: Sudden Lights, Hanzas Perons
27: Triana Park, Hanzas Perons
28: Very Cool People, Hanzas Perons
APRĪLIS
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2013 – Charli XCX

Lauris Anstrauts, 2013. g. 14. jūlijā

Positivus festivāla tuvums ir jau sajūtams gaisā, un tieši pēc nedēļas tas jau tuvosies noslēgumam. Tāpēc ir laiks turpināt iesākto ceļu uz šī gada festivālu, šoreiz apskatot Lielbritānijas neatkarīgās popmūzikas jauno dīvu Charli XCX.

Kas?

Šarlote Eitčisone jeb Charli XCX savu muzikālo karjeru uzsāka jau ļoti agri —  savas pirmās dziesmas  viņa ierakstīja jau 14 gadu vecumā. Pāris gadus vēlak viņa jau bija ierakstījusi pietiekami daudz dziesmu, lai izdotu debijas albumu, un liela daļa šī materiāla tika ievietota Myspace, kur to pamanīja Londonas neatkarīgo ballīšu organizētāji, piedāvājot viņai iespējas uzstāties savos pasākumos. Lai gan šis albums, ar nosaukumu 14, nekad netika izdots oficiāli, tas, kopā ar diviem sekojošajiem viņas singliem, palīdzēja piesaistīt arvien plašāku uzmanību viņas mūzikai. Pati dziedātāja gan par šīm dziesmām vairs nav īpaši sajūsmā un neuzskata tās par neko ievērības cienīgu, ja ne vēl sliktāk.

Tomēr vilciens bija iekustējies un pavisam drīz viņa iesāka darbu pie sava īstā debijas albuma, pa ceļam satiekot arī superproducentu Arielu Rekstheidtu un sākot ierakstīt mūziku kopā ar viņu. Viņas pirmais profesionāli ierakstītais singls Stay Away tika izdots 2011. gada pavasarī un pusgadu vēlāk tam sekoja arī nākošais — Nuclear Seasons. Tie abi ieguva lielu uzmanību no mūzikas medijiem, palīdzot padarīt Charli XCX par vienu no kritiķu slavētākajiem jaunajiem māksliniekiem.

Tam sekoja vēl vairāki singli, EP ar nosakumu You’re The One, kā arī miksteipi Heartbreaks & Earthquakes un Super Ultra, kas bija ieplānots kā ievads viņas debijas albumam. Šie ieraksti palīdzēja nostabilizēt viņas vārdu mūzikas industrijā, un noteikti par ļaunu nenāca arī viņas tūres iesildītājas statusā kopā ar tādiem populāriem māksliniekiem kā Marina & The Diamonds, Santigold un Coldplay. Pie tam, viņa pamanījās arī uzrakstīt arī vienu no pagājušās un, dažās valstīs, arī šīs vasaras lielākajiem hītiem — zviedru dueta Icona Pop singlu I Love It, kurā viņa arī pati piedalās un ko viņa nereti izpilda dzīvajā.

Tam visam pa vidu viņa arī aktīvi turpināja darbu pie sava debijas albuma, kas esot bijis gatavs izdošanai jau pagājušā gada aprīlī, tomēr dažādu iemeslu dēļ tā izdošana aizkavējās par veselu gadu. Lai nu kā, šī gada aprīlī True Romance arī beidzot tika izdots, nekavējoties izpelnoties lielu uzmanību un arī visai atzinīgus vārdus no gandrīz visiem lielākajiem mūzikas medijiem. Iepriekš neizdotas dziesmas tajā sajaucas ar jau agrāk dzirdētajiem singliem un pieminētajos miksteipos iekļauto materiālu, nedaudz radot sajūtu, ka tas viss ir dzirdēts jau labu laiku atpakaļ. Tomēr, ja to neņem vērā, True Romance saklausāmais materiāls ir pilns ar interesantām skaņām.

Protams, ka ar to viņas ceļš nebūt nebeidzas, tieši otrādi — tas ir pašā sākumā. Pati māksliniece jau ir apstiprinājusi, ka uzsākusi darbu pie sava otrā albuma, un, šķiet, ka, ja viņa spēs noturēt savu produktivitāti un muzikāli neatkārtoties, Charli XCX nākotnē var kļūt par ļoti atpazīstamu vārdu mūzikas pasaulē.

Ko spēlē?

Charli XCX spēlē popmūziku, nebūt nekautrējoties no šī vārda, tomēr viņas veiksmīgā producentu izvēle un pašas dziedātājas interesantā personība izceļ viņu starp neskaitāmiem citiem garlaicīgiem mūzikas industrijas produktiem. Noteikti jāpiemin arī tas, ka blakus Rekstheidtam un vairākiem citiem producentiem, kas sevi vienlīdz labi pierādījuši gan indie, gan popmūzikas pasaulēs, viņas albumā ir sastopami arī vairāku elektroniskās mūzikas producentu darbi. Tā piemērām, You (Ha Ha Ha) ir iedziedāts pa virsu britu producenta Gold Panda gabalam You, savukārt Grins pamatā ir tāda paša nosaukuma Blood Diamonds skaņdarbs. Tāpat arī pie dažiem no viņas oriģinālajiem skaņdarbiem roku pielicis jaunais britu elektronikas censonis J£ZUS MILLION. To pieminēju tāpēc, ka šo producentu bīti lieliski palīdz albuma skanējumam izklausīties vēl svaigākam.

Ja Charli XCX salīdzina ar kādu no festivālā jau pabijušajiem māksliniekiem, man šķiet, ka trāpīgākā izvēle varētu būt Mark Ronson & The Business Intl — galvenais iemesls ir abu mākslinieku salīdzinoši svaigā pieeja popmūzikai.  Pie tam, I Love It un citu viņas populārāko singlu laikā sasniegtais efekts varētu būt tāds pats, kā mistera Ronsona nebēdnīgās uzstāšanās kulminācijā.

Kāpēc jāredz?

Lauris Anstrauts, eroks.lv žurnālists:

Charli XCX, šķiet, pilnīgi noteikti ir gan starp šī gada Positivus festivāla hipsterīgākajiem, gan popsīgākajiem māksliniekiem, bet, par laimi, atšķirībā no daļas citu mākslinieku, kam var piemērot šos apzīmējumus, šis nav tas gadījums, kad stila ir vairāk nekā satura. No šīs jaunkundzes mēs varam  sagaidīt muzikālu visai interesantu performanci, kas tai pat laikā būs nepiespiesta un viegli saprotama. Pie tam, ņemot vērā viņas aizraušanos ar elektronisko mūziku un spēju uzkurināt publiku, šķiet, ka viņas uzstāšanās varētu izvērsties par vienu no festivāla labākajām ballītēm.

Jana Udovenko, eRoks.lv žurnāliste:

Sākotnēji pret Charli XCX biju diezgan skeptiski noskaņota, taču tad beidzot saņēmos noklausīties viņas šī gada debijas albumu True Romance un sapratu, ka nav nemaz tik slikti. Čārlija piedāvā diezgan patīkamu popmūziku un, kaut arī viņas dziesmās var saklausīt ļoti daudz muzikālo atsauču, viņa spēj piedāvāt arī kaut ko jaunu. Pietiekami kolorīta māksliniece, lai nelaistu garām izdevību palūkoties, ko viņa mums piedāvās Positivus festivālā.

Gundars Zaburdajevs, eroks.lv žurnālists:

Charli XCX noteikti būs īstais koncerts, pie kura pamatīgi izdejoties, ja nav pacietības sagaidīt galvenos vakara notikumus — lai šie notikumi būtu uz kādas no skatuvēm, pludmalē vai ballītē kur citur. Mūzika lieliski uzvedina uz dejošanu, bīti ir pietiekami interesanti, līdz ar to vilties noteikti nevajadzētu. Un, pat ja prāts uz dejošanu nenesas, bus iespēja pavērot meiteni, kuras popularitāte kādreiz var sasniegt patiešām augstu līmeni.

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Two Door Cinema Club

Imagine Dragons

Efterklang

!!!

C2C

Twenty One Pilots

The Joy Formidable

Team Ghost

John Grant

Sigur Ros

The xx

Toms Odels

Villijs Mūns

Michael Kiwanuka

Suuns

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs