Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2024 - 2. daļa

Intro, 2. jūlijā

Jau sācies jūlijs, kas nozīmē, ka jau pēc nepilnām trim nedēļām Lucavsalā atgriezīsies lielākais festivāls Baltijas valstīs Positivus. Lai zinātu, ko plašajā muzikālajā piedāvājumā noteikti nevajadzētu palaist garām, turpinām mūsu kopīgo Ceļš uz Positivus, kurā šodien satiksimies ar ekstravaganto britu džezmeni Džeikobu Koljēru, britu reperi Nemzzz un amerikāņu dziedātāju Anželiku Garsiju.

Jacob Collier — The Djesse Solo Show

Ja līdz šim par britu mūziķi Džeikobu Koljēru neesi dzirdējis neko vai teju neko, šī uzstāšanās varētu kļūt par vienu no interesantākajiem atklājumiem Positivus vēsturē. Viņa mūzikas pamatu pamats ir džezs, taču ne tuvu ne tāds, ar ko šis žanrs ierasti asociējas. Džeikoba versijā “džezs” ir žanram tik raksturīgā ritmiskā bāze ar daudziem negaidītiem pavērsieniem  ritma, tempa un modulāciju izmaiņās, ko papildina mūsdienu klasiskās mūzikas, popa, r’n’b un pat eksperimentālās mūzikas iezīmes. Mūziķa kontā ir arī neskaitāmas sadarbības ar virkni lielu mūzikas zvaigžņu kā Stormzy, Džonu Ledžendu, T-Pain, Šonu Mendezu un citiem, taču koncerta kontekstā atsevišķas dziesmas nenozīmē itin neko. Tur pati svarīgākā sastāvdaļa ir Koljēra spēja iekustināt jebkuru pūli, liekot tiem gan dziedāt vienotā korī, gan ar savām rokām un kājām nodrošinot perkusiju pavadījumu skaņdarbiem. Man ir pamatotas aizdomas, ka neko tādu Positivus nav piedzīvojis kopš Kira Kira viesojās Salacgrīvā 2010. gadā, tāpēc varu tikai ieteikt nepalaist garām ļoti unikālu muzikālo piedzīvojumu!

/Normunds Vucāns/

Nemzzz

Nemaja Simsa jeb Nemzzz dzīve jau no bērnības bijusi saistīta ar mūziku — tā kā ar to nodarbojās viņa vecāki (māte veidoja bītus, bet tēvs dziedāja regeju), bija tikai loģiski, ka pamēģināt veidot karjeru šajā virzienā lēma arī viņš pats. No Mančestras nākušais reperis savu pirmo lielo atzinību guva 2021. gada nogalē ar Elevate, kad pats bija vēl tikai 17 gadus vecs un turpmākajos gados ar regulāri izdotiem singliem ir turpinājis iekarot sev nozīmīgu vietu britu hip-hopa pasaulē. Šogad Nemzzz laida klajā savu pirmo miksteipu Do Not Disturb, turpinot attīstīt to skanējumu, ar kuru viņš sevi pieteica britu repa scēnai. Ja viņa vārdi pārsvarā stāsta par iekšējās pasaules problēmām un reflektē procesu, kuram ir bijis jāiziet cauri, lai iekarotu atpazīstamu, tad Nemzzz bīti ir saulainas soulmūzikas un regeja kombinācija. Šo elementu simbioze ir svarīgs arguments nepalaist garām viņa uzstāšanos Lucavsalā, jo Nemzzz ir visi argumenti, lai kāds no viņa nākamajiem singliem ļautu viņa karjerai uzlidot vēl par vairākiem pakāpieniem augstāk. 

/Gundars Zaburdajevs/

Angelica Garcia

Ik gadu festivāla programmas kuratori starp spožajām ārzemju zvaigznēm un vietējiem talantiem piedāvā iepazīties ar iespējamajiem rītdienas spīdekļiem. Positivus vēsturē netrūkst mūziķu, kas savulaik uzstājās agrajās dienas stundās vai uz mazākām skatuvēm, bet šodien spēj pulcēt pilnas arēnas lielākajās pasaules metropolēs. Šī gada afišā viena no nākotnes cerībām bez šaubām ir Anželika Garsija no ASV. Tikai pirms pāris nedēļām publicētais ieraksts Gemini jau izpelnījies vairākus augstus kritiķu vērtējumus un, ļoti ticami, iekļūs ne vienā vien gada labāko albumu sarakstā. Savā jaunākajā daiļradē māksliniece liek lielāku uzsvaru uz elektroniskās mūzikas elementiem, pievēršas tekstiem spāņu valodā, tai pat laikā ļaujoties plaša spektra eksperimentiem savā skanējumā. Zinot, kādus panākumus ar šādu kombināciju ir guvušas tādas mākslinieces kā Rosalia, var domāt, ka par Anželiku Garsiju mēs dzirdēsim vēl ne reizi vien pēc mūziķes viesošanās Lucavsalā.

/Staņislavs Fisenkovs/

Iepriekšējo Ceļš uz Positivus sērijas rakstu meklē šeit.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs