Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
14: OneRepublic, Arēna Rīga
DECEMBRIS
08: The Neighbourhood, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2013 - Michael Kiwanuka

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 12. jūlijā

Līdz 2013. gada Positivus festivālam palikusi nedēļa, tāpēc steidzam iepazīstināt ar vēl dažiem ļoti interesantiem māksliniekiem. Šovakar stāsts par Maiklu Kivanuku, kurš festivāla trešajā dienā spēlēs uz galvenās skatuves.

Kas?

Maikls Semjuels Kivanuka piedzima 1987. gada 3. maijā Londonā. Viņa vecāki ir ugandieši, kas vēl 70. gados aizbēga no toreizējā Ugandas prezidenta Idi Amina režīma. Sākotnēji Kivanuka bija liels rokmūzikas piekritējs, īpaši daudz klausoties Radiohead un Nirvana. Viņš spēlēja vairākās apvienībās, kas izpildīja šo grupu kaverversijas, kādu laiku Vestminsteras Universitātē studēja džeza mūziku, līdz Otisa Redinga skaņdarbs (Sittin' On) The Dock of the Bay iedvesmoja Kivanuku pievērsties mierīgākai mūzikai.

Sākotnēji palīdzējis dažādiem māksliniekiem ierakstu sesijās, Kivanuka sāka uzstāties dažādās vietās Londonā, līdz viņu pamanīja psihodēliskā roka grupas The Bees dalībnieks Pols Batlers, kurš uzaicināja Maiklu veikt ierakstus viņa studijā. 2011. gadā Kivanuka, noslēdzis vienošanos ar Communion ierakstu kompāniju, izlaida divus minialbumus, kā arī tika pie iespējas iesildīt Adeli viņas koncertturnejā, uzstāšanos pazīstamajā iTunes festivālu ieskaitot. Tajā pašā gadā viņš parakstīja līgumu ar Polydor ierakstu kompāniju.

2012. gada sākumā viņš tika atzīts par prestižās BBC Sound of 2012 aptaujas uzvarētāju. Pirms pāris dienām viņš bija izdevis savu debijas singlu Home Again, kas šobrīd ir Kivanukas zināmākā dziesma. Home Again ir arī mūziķa debijas albuma nosaukums. Ieraksts Lielbritānijas pārdotāko albumu topā sasniedza augsto ceturto pozīciju, kā arī ir izpelnījies pārsvarā pozitīvas kritiķu atsauksmes. Šogad Kivanuka ir sniedzis koncertus Austrālijā, ASV, bet vēl pavisam nesen spēlēja Glastonberijas festivālā.

Ko spēlē?

Kivanukas spēlētā mūzika svārstās starp akustisku folku un soulu. Skanējumā lielākais uzsvars tiek likts uz paša Kivanukas vokālu un akustisko ģitāru. Vairākos gadījumos visai liela loma ir arī klavierēm un dažādiem pūšamajiem instrumentiem, savukārt bungu/perkusijas instrumentu spēle vienmēr paliek fonā tikai kopējās noskaņas radīšanai. Pavisam droši var teikt, ka ļoti bieži var rasties iespaids, ka Kivanukas mūzika ir radīta vēl iepriekšējā gadsimta vidū.

Ja salīdzinām Kivanuku ar kādu no iepriekšējos Positivus koncertējušajiem māksliniekiem, noteikti jāpiemin viens no pagājušās vasaras galvenajiem varoņiem Deimiens Raiss. Gan Kivanuka, gan Raiss savā mūzikā ieliek ļoti daudz emociju, aizskarot klausītāja dvēseles dziļākās stīgas.

Kāpēc jāredz?

Gundars Zaburdajevs, eRoks.lv žurnālists:

Biju visai iepriecināts, kad uzzināju par Kivanukas spēlēšanu Salacgrīvā, jo uzreiz bija sajūta, ka šis būs viens no festivāla īpašākajiem un emocionālākajiem koncertiem. Situācija būs visai līdzīga kā pirms gada ar Deimienu Raisu — festivāla pēdējās dienas pievakare, liels skatītāju pūlis un daudz emociju visapkārt. Protams, mūzika atšķirsies, taču baudījumā vilties nevajadzēs arī šoreiz. Zinot, ka vēlāk 21. jūlija vakarā Positivus uzstāsies The xx, Kivanukas koncerts būs teicams iesākums sapņainam un lieliskam vakaram.

Normunds Vucāns, eRoks.lv žurnālists:

Man ir grūti nepārvērtēt Maikla Kivanukas mūziku, jo tīri personīgi šis, ļoti iespējams, ir mans gaidītākais koncerts šī gada Positivus. Šīs mūzikas pavadījumā es pavadīju lielāko daļu pērnās vasaras, tādēļ tai līdzi nāk pamatīga emocionālā bagāža, daudz atmiņu un piedzīvojumu. Tomēr arī atkāpjoties no manām simpātijām, šis ir tas dziesminieks, kurš varētu patikt ikvienam. Nav labāka fona liegam svētdienas vakara čiliņam kā šis — tas palīdzēs aizmirsties, iekāpt sapņu laivā un doties tālēs zilajās. Ak, pareizi — nevajadzētu aizmirst, ka papildus izcilajām sajūtām, kuras rada Maikla mūzika, arī izpildījums ir ne mazāk lielisks, jo vokāls ne par mata tiesu neatpaliek no tā, kas dzirdams ierakstos.

Jana Udovenko, eRoks.lv žurnāliste:

Pirmkārt, britu dziedoni Maiklu Kivanuku ir vērts redzēt tādēļ, ka viņš pagājušajā gadā ieguva BBC Sound of 2012 pirmo vietu, kas jau vēsta par lielu mūziķa potenciālu. Otrkārt, tā ir viņa siltā, saulainā mūzika, kas jau paspējusi pieskandināt gan Latvijas, gan pasaules radiostacijas, gan dažādus reklāmas rullīšus. Es ļoti ceru, ka Kivanuka uzstāsies vēlā pēcpusdienā, kad saule pamazām sāk rietēt, jo tas viņa jau tā atmosfēriskajai mūzika piešķirs vēl burvīgāku gaisotni. Akustiska soul mūzika, kas patiks gan jauniem, gan veciem.

Foto: guardian.co.uk

Tavs komentārs