Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
14: OneRepublic, Arēna Rīga
DECEMBRIS
08: The Neighbourhood, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2013 - Twenty One Pilots

Jana Udovenko, 2013. g. 5. jūnijā

Uz Salacgrīvas pusi jāstūrē jau pēc 43 dienām, tādēļ turpinām savu rakstu sēriju Ceļš uz Positivus 2013. Šoreiz ļausim jums ielūkoties tajā, ko var gaidīt no diviem trakiem amerikāņiem, kuri nepazīst robežas, jeb Twenty One Pilots.

Kas?

Dueta vēstures pirmsākumi sniedzas līdz nesenajam 2009. gadam. Kā jau tas grupu biogrāfijās neskaitāmas reizes novērots, viss sākās ar koledžas draugiem un muzikālām idejām. Tāda pati notikumu gaita ierakstāma arī koledžas draugu Tailera Džozefa, Nika Tomasa un Krisa Saliha likteņos, kad tie nolēma izveidot grupu Twenty One Pilots. Pie nosaukuma vainojams Džosefs, kurš tajā laikā studēja un bija aizrāvies ar dramaturga Artura Millera 1947. gada lugu „Visi mani dēli”, kurā kāds vīrs izdara pašnāvību, jo 2. pasaules kara laikā bija vainojams pie divdesmit viena pilota nāves.

Jau tā paša gada 29. decembrī puiši pašu spēkiem izdeva savu debijas albumu un sāka koncertēt pa dzimto Ohaio štatu. Nikam Tomasam un Krisam Saliham šis dzīves posms izrādījās gaužām īss, jo jau 2011. gadā abi grupu pameta, un viņu vietu ieņēma Džošs Dans. Drīz pēc tam, 8. jūlijā, dienas gaismu ieraudzīja viņu otrais pašizdotais albums Regional at Best. Novembrī čaļi jau spēlēja izpārdotu koncertu Ņūportas Mūzikas hallē, Kolumbijā, kur arī kļuva par ēsmu vairākām mūzikas ierakstu kompānijām.

Par liktenīgo kļuva alternatīvā roka un, ko nu tur slēpt, emo leibls Fueled by Ramen, kuru subsidē Atlantic Records. Pirmais veikums Fueled by Ramen paspārnē bija triju dziesmu EP ar oriģinālo nosaukumu Three Songs. Drīzumā pēc tā izdošanas duets devās turnejā ar vēl divām jaunām indie rock apvienībām Neon Trees un Walk the Moon, savukārt rudenī ierakās darbos pie oficiālā debijas albuma Vessel, kas veikalu plauktos nonāca šī gada 8. janvārī. Izmantojot lielas ierakstu kompānijas resursus, par albuma producentu tika izraudzīts Gregs Velss, kurš vainojams pie tādu popzvaigžņu kā Keitija Perija, Adele, Mika un OneRepublic iznešanu saulītē. Albuma vārds pagozējās arī vairākos topos, tostarp Billboard 200 topa 58. vietā, Rokmūzikas albumu topa 15. vietā un Alternatīvās mūzikas albumu topa 10. vietā. Lielus panākumus un biežu radioatskaņošanu izpelnījās arī Twenty One Pilots pirmais oficiālais singls Holding on to You, pēc kura sekoja arī Guns for Hands un Car Radio.

Pašlaik duets aktīvi koncertē un rudenī dosies turnejā ar bijušajiem Fueled by Ramen artistiem Fall Out Boy, iesildot grupu viņu jaunā albuma Save Rock and Roll turnejā pa lielākajām arēnām. Ne velti Twenty One Pilots tika pie iespējas iesildīt noteiktās aprindās tik lielu vārdu, jo viņu uzstāšanās ir enerģisks sprādziens, kurā tiek iesaistīts viss pūlis un par kuru atrodami neskaitāmi slavinājumi blogosfērā.

Ko spēlē?           

Vienā teikumā Twenty One Pilots skanējumu varētu raksturot šādi — ja nevar izvēlēties vienu mūzikas stilu, jāmuzicē visos. Viņu mūzikā saklausīsiet roku, repu, elektroniku, popu, indie un vēl sazin ko, un nereti tas viss būs salikts vienā dziesmā. Puiši jāuzslavē par to vien, ka viņi ir pirmie populārajā mūzikā, kas žanru sapludināšanu iznesuši līdz šādam līmenim. Piemēram, Car Radio sākas ar elektroniskiem bītiem un klavieru partiju, tad tām pa virsu Džozefs sāk skaitīt rīmes, pēc kurām ieskanas izteiktākas bungas, līdz dziesma sasniedz kulmināciju spalgu, eksplodējušu sintezatoru skanējumā, kurā apbrīnojamā kārtā vēl izdodas iestarpināt screamo kliegšanu un emo dziesmām tik raksturīgo „ohwoooo-o-o-o-o-oow”.

Ja Twenty One Pilots jāsalīdzina ar kādu no iepriekšējo gadu hedlaineriem, es teiktu, ka tie ir viņu tautieši Ok Go, jo arī viņi savos priekšnesumos ļoti aktīvi iesaista publiku un cenšas būt neordināri.

Kāpēc jāredz?

Jana Udovenko, eRoks.lv žurnāliste: „Bez aplinkiem teikšu, ka šie puiši ir traki. Pietiekami traki, lai uztaisītu tādu mūzikas stilu mistrojumu, un pietiekami traki, lai koncertos spētu no tā uztaisīt mežonīgu ballīti. Grupas balss Tailers Džozefs spēj padarīt publiku par savu marioneti un izdarīties ar to, kā vien pašam labāk tīk. Pat ja jums ir dziļi vienalga par Twenty One Pilots mūziku, puiši ir pietiekami interesanti uz skatuves, lai aizietu viņus paskatīties. Būs gan lēkāšana, gan ārprātīga roku vicināšana, gan sadziedāšanās, gan visādas citādas trakulības. Ja tas jums nav gana svarīgs iemels, aizejiet tādēļ vien, ka visā Positivus festivāla vēsturē mākslinieku skaits no ASV ir bijis uz abu roku pirkstiem saskaitāms, bet šogad ir manāmi audzis. Twenty One Pilots ir ļoti aktuāls un atraktīvs programmas papildinājums, tādēļ nenoslinkojiet uz aizejiet uz garantētu izklaidi.”

Normunds Vucāns, eRoks.lv žurnālists: „Esmu pārliecināts, ka tieši Twenty One Pilots (varbūt šo godu nāksies dalīt ar Imagine Dragons, bet citiem — noteikti nē) pēc Positivus citu starpā izcelsies kā polarizējošākā grupa — vieni būs sajūsmā, kamēr citi to sauks par festivāla briesmīgāko mirkli. Kā jau vienmēr, arī šajā gadījumā patiesība ir kaut kur pa vidu, tomēr dodoties uz amerikāņu uzstāšanos, svarīgi ir paturēt prātā, ka visupirms tas būs priekšnesums, bet tikai pēc tam — koncerts. Jā, viņiem reizēm patīk izmantot fonogrammu, jā, reizēm visas notis nav taisni nodziedātas un arī dziesmu kvalitāte ne vienmēr ir laba, taču šovs vienmēr būs ļoti, ļoti labā līmenī. Un ja jau viņi ir izklaidētāji, varbūt ir vērts nedaudz atlaist savu nopietnībā savilkto seju un mesties lieliskā ballītē, kur jautrība plūdīs pār visām malām?”

Gundars Zaburdajevs, eRoks.lv žurnālists: „Twenty One Pilots ir viena no tām Positivus grupām, kas pavisam noteikti uzrīkos pamatīgu ballīti, bet tā nedaudz atšķirsies no pārējām Salacgrīvā notiekošajām. Grupa savā skanējumā sapludina tik daudz dažādu elementu, ka noteikti kādam nesagatavotam upurim radīs neizpratni. Viņu izveidotais kokteilis ir interesants, varbūt pat pārāk interesants, bet nešaubos, ka gana liela publikas daļa vienkārši izmantos iespēju palēkāt pie aktīvas mūzikas. Tieši to no Twenty One Pilots var gaidīt un nedomāju, ka būs vērts dusmoties, ja viņu mūzika nešķitīs gana inteliģenta.”

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Two Door Cinema Club

Imagine Dragons

Efterklang

!!!

C2C

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs