Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2019 - 2. daļa

Intro, 2019. g. 7. jūnijā

Šķiet, ka vasara ir atnākusi pavisam un uz palikšanu — vēl viens vēstnesis tam, ka Positivus tuvums ir vēl jūtamāks. Nesen festivāla organizētāji nāca klajā ar vēl vairāku jaunu mākslinieku pievienošanu programmai, no kuriem vienu apskatīsim arī šajā rakstā. Tāpat pievērsīsimies arī vienam no programmas lielākajiem vārdiem, kā arī intriģējošai rokgrupai, kuras skanējums noteikti bija pelnījis dziļāku izpēti.

Cut Copy

Lai gan austrāliešu grupas Cut Copy ziedu laiki meklējami laikā ap iepriekšējo desmitgažu miju, viņi joprojām ir pieprasīti viesi festivālos visapkārt pasaulei arī šīs dekādes beigās. Savu pirmo albumu šī apvienība izdeva jau 2004. gadā, bet par viņu izlaušanās ierakstu var uzskatīt 2008. gadā izdoto otro studijas albumu In Ghost Colours, kas saņēma plašu kritiķu un citu mūzikas cienītāju atzinību. Šis albums joprojām uzskatāms par vienu no spilgtākajiem tobrīd ļoti aktuālā indietronica žanra paraugiem, un tā panākumu pēdās sekoja arī nākamais grupas ieraksts Zonoscope. Pēdējie divi viņu studijas albumi gan šo iesākto kursu ir nedaudz nobremzējuši, bet piecu albumu griezumā Cut Copy tik un tā ir spējuši radīt kaudzi ārkārtīgu lipīgu dziesmu. Turklāt viņi vienmēr ir bijuši ļoti spēcīgi tieši kā dzīvā grupa, kas liek domāt, ka viņu uzstāšanās Salacgrīvā daudziem Positivus festivāla apmeklētājiem varētu palikt atmiņā vēl uz ilgu laiku.

/ Lauris Anstrauts /

Husky Loops

Brīžiem šķiet, ka Husky Loops savā mūzikā ir iekļāvuši absolūti visas iespējamās atsauces uz sev tuviem māksliniekiem, aptverot tik plašu klāstu, ka tam nekādā gadījumā nevajadzētu skanēt loģiski un baudāmi. Par spīti tam, grupas skanējums ir pat ļoti saturīgs. Grupa vienas dziesmas laikā ir spējīga lēkāt ne tikai starp dažādiem interesantiem ģitāras efektiem un vokālajiem stiliem, bet sekundes laikā absolūti nomainīt žanru. Tas, kas vienā brīdī ir Vampire Weekend iedvesmots ārtroks, jau pēc mirkļa kļūst par grūvīgu rokenrolu Arctic Monkeys jaunāko ritmu standartos, bet pēc tam pārslēdzas uz elektroniskiem hip-hopa bītiem — un tā dziesmu no dziesmas. Šādā skaņu un ietekmju kokteilī ir viegli pazaudēt sevi, bet Husky Loops no tā izvairās ārkārtīgi veiksmīgi, kas jau pasaka daudz. Tas nozīmē, ka arī Salacgrīvā šos puišus palaist garām nevajadzētu — viņu koncertam ir potenciāls kļūt par vienu no intensīvākajām un savdabīgākajām pieredzēm šogad.

/ Ilze Rudāja-Vucāne /

Múr

Jaunā un daudzsološā pašmāju dziedātāja Múr jeb Madara Murņikova ir viens no pašmāju mūzikas labāk glabātajiem noslēpumiem jau kopš 2017. gada vidus, kad klajā nāca viņas brīnišķīgais debijas singls Confirmations. To noklausoties, diez vai kāds uzdrošinātos minēt, ka mūziķe knapi bija sasniegusi pilngadību, jo tik ļoti nobriedis, pārdomāts un izjusts skanējums parasti tik jauniem izpildītājiem nav pa spēkam. Kā pierādīja viņas debijas ieraksts Under Allure vien dažus mēnešus vēlāk — šādu līmeni viņa ir spējīga noturēt ne tikai vienas dziesmas, bet arī vesela pilnmetrāžas ieraksta garumā. Pērn sekojošais izlaušanās singls (kaut tā kvalitātes dēļ būtu gribējies, ka tas izpelnās vēl daudz lielāku ievērību) Ķiršu koki jau bija vien loģisks visa šī sekotājs, un, vismaz man radīja viennozīmīgu pārliecību — šis ir tikai sākums un par Múr mēs dzirdēsim vēl daudz un dikti. Jāatzīst, ka līdz šim mūziķi vēl dzīvajā man nav sanācis redzēt, tāpēc to ļoti gaidu, un nemaz nešaubos — noteikti nebūšu vienīgais, kuram šis priekšnesums uz Piena svētku skatuves kļūs par ļoti patīkamu pārsteigumu.

/ Normunds Vucāns /

Iepriekšējais Ceļš uz Positivus raksts:

1. daļa

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs