Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Future Islands koncerta apskats

Normunds Vucāns, 2014. g. 22. jūlijā

Līdzīgi kā pirms gada, arī šoreiz Intro.lv aktīvi iesaistījās Positivus Avīzes veidošanā, lai festivāla apmeklētājus informētu par interesantiem notikumiem pasākuma teritorijā. Piedāvājam iepazīties ar mūsu veidoto Future Islands koncerta apskatu.

Ja šobrīd būtu jānosauc grupa, kura 2014. gadā ir piedzīvojusi vislielāko popularitātes pieaugumu, kā vieni no galvenajiem kandidātiem uz šo godu noteikti būtu jāmin amerikāņi Future Islands. 2006. gadā dibinātais sintpopa kolektīvs atpazīstamību ieguva pēc uzstāšanās Deivida Letermena šovā, kurā visu pasauli apbūra apvienības solista Semjuela Herringa dejas soļi un lieliskais vokāls. Dažas nedēļas vēlāk dienasgaismu ieraudzīja mūziķu ceturtais studijas veikums Singles, un kopš tā laika Future Islands ir ļoti gaidīti viesi ikvienā festivālā, kurā uzstāsies — arī Positivus, kur viņu sniegumu varējām baudīt kā pēdējo piektdienas vakarā uz Nordea skatuves.

Kā sarunā Positivus TV atzina pati grupa, viņi vienmēr ir koncentrējušies uz kvalitatīvas mūzikas radīšanu, ne slavas gūšanu, tādēļ iegūtā publicitāte pēc nu jau leģendārā snieguma sarunu šovā esot bijis pamatīgs pārsteigums. Tiesa, tie, kuri vēl pirms Seasons (Waiting On You) izpildījuma zināja par kolektīvu no Baltimoras, piekritīs, ka līdz ar popularitāti nekas viņu sniegumā nav mainījies. Gereta nedaudz smieklīgās, bet ļoti enerģiskās un izjustās kustības tādas bijušas jau gadiem ilgi, un tā nav izrādīšanās. Pat tie, kas nebija koncerta pirmajās rindās, noteikti redzēja video tuvplānus, kas skaidri vēstīja — sviedri burtiski lija pār visu viņa ķermeni no tā, cik daudz enerģijas tiek atstāts uzstāšanās laikā.

Runājot par muzikālo sniegumu, Future Islands sava talanta cienītājiem nelika vilties — gan instrumentu spēle, gan dziedājums bija visaugstākajā līmenī. Herringa izteiksmīgajā vokālā, kas vienlaikus ir gan zems un piesmacis, gan ļoti trausls, spilgti bija izjūtamas dažādas nianses un sajūtas, tostarp labākajās metālmūzikas tradīcijās ieturētie rēcieni. Bez tiešām izcili uztrenētās balss noteikti jāizceļ arī pārējo trīs mūziķu sniegums, kuru izpildījumā pat piekasoties grūti atrast mīnusus. Arī programmas izvēle un komunikācija ar plašo pūli pelnījusi uzslavas —Positivus viesiem tika gan trīs dziesmas garas piedeva, gan arī, cita starpā, interesants stāsts par to, kā Gerets sestajā klasē rakstīja ģeogrāfijas referātu par Latviju. Bieži vien šādi komplimenti ir tukšas standartfrāzes, kas to teicējiem nenozīmē neko, tomēr gribētos domāt, ka šī nebija viena no tām reizēm.

Kopumā Future Islands priekšnesums bija viena no neapšaubāmajām pirmās festivāla dienas naglām. Pie Nordea skatuves gandrīz vai nebija, kur adatai nokrist, turklāt publika pilnā mērā izbaudīja notikumus uz skatuves. Viss iepriekš minētais ļāva pārliecināties, kaPositivus apmeklētāju priekšā tiešām bija viena no šī gada aktuālākajām grupām.

Foto: Linda Vintere

Tavs komentārs