Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: tUnE-yArDs koncerts Rīgā

Staņislavs Fisenkovs, 2014. g. 19. novembrī

Valsts svētku vakarā Palladium koncertzāle bija pieturvieta ASV indīpopa apvienības tUnE-yArDs saspringtajā Eiropas tūrē. Pēc viesošanās kaimiņos Igaunijā bija pienākusi mūsu kārta pārliecināties par to, vai šī apvienība tiešām piedāvā kvalitatīvu, atraktīvu un labām emocijām piepildītu uzstāšanos. Un tiešām, līdzīgi kā mūsu kolēģim Londonā, arī Rīgā bija iespējams piedzīvot koncertu, kas varētu pretendēt uz vienu no labākajiem, kas šogad piedzīvots.

Patīkams pārsteigums pirms pāris dienām bija redzēt pārpildītu koncertzāli GusGus koncertā, bet tikpat liels rūgtums radās, ieraugot pustukšo Palladium otrdienas vakarā. Šī varētu būt laba atbilde uz visiem jautājumiem par to, kāpēc pie mums biežāk nebrauc kvalitatīvie un aktuālie mūziķi. Tomēr par skaitliski mazo pūli kaunēties nenācās ilgi, jo līdz ar mākslinieku parādīšanos uz skatuves, varēja noprast, ka visi zina un saprot, uz ko ir atnākuši. Līdz ar to bija novērojamas dejas, aktīva līdzdalība plaukšķinot līdzi skanošajiem ritmiem, brīžiem pat dziedāšana, kas izpelnījās atzinību no tUnE-yArDs.

Pretēji ierastajam, ka pasākumu ievada iesildītāji, šoreiz tas izpalika un viss sākās uzreiz, bet, šķiet, ka to nevarētu dēvēt par trūkumu. tUnE-yArDs koncerts tika sākts skaļi ar vienu no zināmākajām jaunākā albuma nikki nack skaņdarbiem — Hey Life. Līdzās Merilai un Neitam šajā tūrē dodas bekvokālistes Džo un Ebigeila, kā arī perkusioniste Denija. Vokāli pienākumi uzticēti visiem, bet īpaši jāizceļ abas bekvokālistes. Tā kā viņas iepriekš darbojās teātrī, tas uz skatuves ir ļoti pamanāms, jo līdzi katrai izdvestajai skaņai nāk kāda sejas izteiksme vai kustība. Brīžiem šajā horeogrāfijā iesaistās pārējie vai arī viņas pašas nonāk priekšplānā, kā tas notiek Stop That Man laikā. Dziesmas beigās, nonākušas skatuves priekšā pie Merilas, abas šausmās sāk kliegt, ko gan skanošās mūzikas dēļ nevar dzirdēt, bet pietiek ar redzamajām sejām.

Merilai negaidot, Real Thing laikā pievienojas arī sanākušie, dziedot I’m the real thing.Tas, kas notiek uz skatuves, varētu tikt nodēvēts par radošo darbnīcu, jo skatītāji ar savām acīm būtībā var novērot katras dziesmas tapšanas procesu. Ar neskaitāmajiem pedāļiem pie kājas Merila rada vienu skaņas cilpu aiz otras, ko papildina Neita basģitāra un Denijas neskaitāmie sitamie instrumenti. Diemžēl uz Rīgu neatceļoja dekorācijas, kuras bija redzamas neskaitāmos koncertierakstos un citās ārzemju uzstāšanās reizēs. Koncerta gaitā cilvēku skaits uz skatuves ir mainīgs, kādā brīdī uz skatuves paliek pats kodols — Merila ar Neitu. Viņi nospēlē skaņdarbus Powa un You Yes You no iepriekšējā albumu, bet tad atgriežas pārējie un izskan Left Behind no nikki nack.

Pateicoties tam, ka zālē nav daudz cilvēku, nav nepārtrauktas kņadas, kas ļauj visai vienkārši komunicēt ar pūli. Pēc kādas nospēlētās dziesmas, aplausiem apklustot, var dzirdēt, kā kāds uz skatuves vēl atgūstās, smagi elpojot. Merila iemācījusies pāris latviešu valodas frāzes — paldies un apsveicu neatkarības dienā, kas, kā jau ierasts, izraisa apmeklētāju sajūsmu. Izskanot Water Fountain, viņa atzīst, ka viņiem ir gods spēlēt īpašam pūlim, vēlāk piebilstot, ka viņi ir apceļojuši lielu daļu pasaules un viņa tiešām tā uzskata. Pēc tam uz ukuleles tiek nospēlēts Fiya, kas ir vienīgais pirmā albuma skaņdarbs koncerta programmā. Savukārt vakara pamatdaļa tiek noslēgta ar Bizness, kas ir viena no viņu populārākajām dziesmām un visticamāk daudzi pateicoties tai vispār iepazina tUnE-yArDs.

Pēc tam grupa pamet skatuvi, bet pēc ilgstošām ovācijām viņi ir atpakaļ ar vēl diviem skaņdarbiem — Time of Dark un My Country. Noslēdzošā dziesma izraisa vislielāko sajūsmu, un pūlis izmanto pēdējo iespēju paārdīties, skanot tUnE-yArDs. Apvienība sniedza ļoti kvalitatīvu uzstāšanos, un katrs apmeklētājs uz mājām devās ar lērumu pozitīvu emociju, kas palīdzēs atgriezties darba ikdienā pēc vairākām brīvdienām. Tiem, kuri nerada iespēju nonākt līdz Palladium,tas būtu jānožēlo, jo palaida garām vienu no labākajiem koncertiem šogad.

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

1.       Hey Life

2.       Gangsta

3.       Stop That Man

4.       Sink-O

5.       Real Thing

6.       Wait for a Minute

7.       Powa

8.       You Yes You

9.       Left Behind

10.   Water Fountain

11.   Fiya

12.   Bizness

Piedevas:

13.   Time of Dark

14.   My Country

Foto: Alise Stefanoviča

Tavs komentārs