Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

LMT Summer Sound 2016 festivāla apskats

Normunds Vucāns, 2016. g. 2. augustā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Liepājā noslēdzās nu jau piektais festivāls LMT Summer Sound. Kā jau pēdējos gados ierasts, arī šoreiz vērtēts neviennozīmīgi, taču man šķiet, ka beidzot diezgan droši var teikt — pēc pāris gadu maldīšanās pasākums beidzot ir atradis savu identitāti.

Ja pirmajos divos gados Summer Sound vīzija bija būt tādai kā mazākai Positivus alternatīvai un pēc tam valdīja doma par elektroniskās mūzikas festivālu (ko līdzīgu Weekend festivālam), tad pēdējos gados Liepājas pasākuma identitāte bija kaut kur nedaudz noklīdusi. Tam nebija nedz īsti skaidras mērķauditorijas, nedz muzikālā satura, kā rezultātā hedlaineri allaž bija dīvaini, savukārt viss, kas bija dzirdams pirms tam, īsti nespēja kompensēt lielu vārdu neesamību.

Šogad beidzot pasākums ieguva konkrētas aprises, kuras, cerams, saglabās arī turpmāk — vienkopus pulcēt visu labāko (jeb populārāko) vietējo popmūziku, tam pielikt interesantus un mazāk zināmus pašmāju vārdus, kā arī piesaistīt pāris laba līmeņa ārzemniekus, kas būs papildus dzinulis biļešu pārdošanā. Par to, vai pēdējais punkts ir realizējies, protams, var pastrīdēties (kaut gan Lost Frequencies ir ļoti atbilstoša programmas nagla), taču viss cits bija savās vietās, kā rezultātā 2016. gada Summer Sound visdrīzāk bija labākais festivāls kopš tā pirmā gada.

Tiesa, te gan jāatzīmē, ka prasās neliela atkāpe — pirms šīs recenzijas es izlasīju, ko esmu teicis par iepriekšējiem festivāliem, un arī tolaik pirmā pēcgarša bija palikusi lielākoties pozitīva, galvenokārt, lieliskās organizācijas dēļ. Lai no tā izvairītos, šoreiz apzināti savu viedokli publicēju nedaudz vēlāk, kad emocijas norimušās, un joprojām liekas — šis bija kopumā patiesi solīds festivāls, kurā pēc pāris gadu pauzes arī bija festivālīga sajūta.

Muzikāli pārliecinoši labākā lieta visa pasākuma ietvaros bija ukraiņu Okean Elzy uzstāšanās — iepriekš viņus biju dzirdējis gaužām maz, taču visa koncerta laikā tas ne uz mirkli netraucēja. Šis koncerts ievērojami atšķīrās no lielākās daļas citu priekšnesumu Liepājā, un drīzāk atgādināja tādu kā solo šovu, nevis koncertu festivāla ietvaros. Tāpat pirmrindniekos jāmin arī Rīgas Modes un Bandmaster, kas abas spēlēja lieliski, tiesa, ne tik labi kā Positivus ietvaros. Te gan arī akmens jāmet publikas dārziņā, kas nebija pietiekami aktīva šo koncertu laikā.

Īstā publikas aktivitāte izpaudās citos pasākumos, kas laikam jau ir daudz loģiskāki un Summer Sound piemērotāki — King Charles koncertā (starp citu, pārliecinoši garlaicīgākais no brita bijušajiem koncertiem Latvijā), Lost Frequencies dīdžejsetā vai Toma Grēviņa kūrētajā Spotify ballītē. Starp citu, milzīgus pūļus izpelnījās arī tādi vārdi kā Aija Andrejeva, Dzelzs Vilks, arī Ozols — tas viss lieku reizi tikai apliecina, ka izvēlētā attīstības stratēģija ir pareiza. Starp citu, nedaudz vilšanos sagādāja TāTāTā. Nevis tāpēc, ka uzstājās nepārliecinoši vai nekvalitatīvi, bet gan tāpēc, ka Artis Dvarionas visos iespējamajos veidos ar savu dziedājumu panāca, ka šis vairāk atgādināja vēl vienu R.A.P., nevis TāTāTā koncertu. It kā jau tas nav slikti, taču — ne tas, ko gaidījām un uz ko cerējām.

No festivāla blakus lietām kritiku ir pelnījusi ēdināšanas zona. Tas, ka šogad pie pārtikas varēja tikt arī pludmalē, bija lieliski, taču niecīgā ēdienu daudzveidība lika vilties. Tāpat ļoti acīs iekrita arī tas, ka teritorija palikusi būtiski mazāka, tomēr šis faktors drīzāk nostrādāja kā pluss, jo viss bija kompaktāks un veicamie attālumi — mazāki. Jāatzīst, ka nedaudz arī negribas ticēt organizatoru nosauktajiem apmeklētības rādītājiem — 20 tūkstošiem cilvēku, tomēr ja šie dati ir objektīvi, es tikai priecāšos. Šis gads bija stipri liels solis pareizajā virzienā, un, to noturot, arī nākamgad, Summer Sound ir visas cerības palikt atmiņā kā patiesi jaukam mūzikas festivālam, nevis tikai pamatīgai ballītei Liepājā, kā ir bijis iepriekš.

Foto: Krists Kreics

kāds sakars "pārliecinoši garlaicīgākais KC koncerts" ??? Tas bija labs, publikai patika. Tas, ka te ir kaut kāds nīdējs, nenozīmē, ka koncerts bija garlaicīgs. Daudzi dziedāja līdz, lēkāja, plaudēja un jūsmoja. Ja jums kas nepatīk vai šķiet garlaicīgs, nevajag pārliecināt pārējos par to, ka tas nebija labs.

kāda starpība 2016. gada 2. augustā, 16:45

Piekrītu kāda starpībā. Biju cerējis dzirdēt daudz labākas atsauksmes tieši par šo koncertu, zinot intro.lv un mūziku kādu tas atbalsta...

Vai ne 2016. gada 2. augustā, 16:52

Tavs komentārs