Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Mona De Bo - Īstenībā

Normunds Vucāns, 2015. g. 5. novembrī

Pirms vairāk nekā trim gadiem Mona De Bo paziņoja, ka uz nenoteiktu laiku pārtrauc darbību. Jau tolaik bija skaidrs, ka ar laiku duets atgriezīsies, taču kad un kā izklausīsies pēc tam, diez vai kāds varēja precīzi prognozēt. Nu viņi ir atpakaļ, un jau rīt, kad oficiāli klajā nāks ceturtais studijas ieraksts Īstenībā, ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt, kā tieši grupa izklausās pēc šīs garās pauzes.

Duets popularitāti iemantoja kā drone/slowcore apvienība, izpildot mūziku, kurā viss uzsvars tiek likts uz dažādu minimālistisku, lēnu un pamatīgu skaņu atkārtošanu un vilkšanu garumā. Viņiem tas piestāv un teicami padodas, tāpēc nav nekāds brīnums, ka arī 2015. gadā Mona De Bo joprojām ir Mona De Bo. Tā nav centusies atklāt jaunu Ameriku, tā vietā klausītājiem piedāvājot patīkamu atkalredzēšanos ar senu draugu, apliecinot, ka pauzes laikā nav pazaudējuši savu ļoti spēcīgo un labi izkopto identitāti.

Tiesa, te gan jāatzīmē, ka būtu ļoti nepareizi apgalvot, ka Īstenībā ir tikai drone un slowcore mikslis, jo tā nebūt nav. Patiesībā, šie žanri ir pat mazākumā un drīzāk darbojas kā pamats, uz kā uzcelts pārējais albuma materiāls. Šis, manuprāt, ir visu laiku vismelodiskākais un aizraujošākais kolektīva veikums, kurā plaši saklausāmas daudzas džeza, par ko ar milzīgu cieņu vienmēr izteikušies abi Edgari, kā arī citu žanru iezīmes. Tā kā gan dueta, gan arī pieaicināto mūziķu (Rūdolfs Macats, Magnuss Bauģis, Krišs Veismanis un citi) muzikālās spējas ir augstākajā līmenī, nebaidos apgalvot, ka šāda stilistikas dažādošana ir labākais, ko viņi varēja izdarīt, vienlaikus nezaudējot tehniski ļoti komplicētas ritmiskās partijas un padarot savu mūziku interesantāku un pieejamāku daudz plašākam klausītāju lokam.

Cita starpā noteikti jāatzīmē, ka visu septiņu Īstenībā sastopamo dziesmu nosaukumi veido teikumu „Nekas traks nenotiks, ja šo slēgsi ārā”. Šim apgalvojumam gan negribētos piekrist, jo pat tiem, kam Pag Pag un pārējie grupas darbi līdz šim nav gājuši pie sirds (man to starpā), jauno Mona De Bo veikumu noteikti rekomendēju. Ja nu tomēr negribas riskēt un klausīties visu, sāciet ar Ja — manuprāt, labāko plates skaņdarbu, kas teicami demonstrē visas labās lietas, ko augstāk esmu uzskaitījis par disku.

8/10

hujnja

grobs 2015. gada 6. novembrī, 15:55

Pats tāds

Nekāds 2021. gada 29. janvārī, 12:50

Tavs komentārs