Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Super Besse – La Nuit*

Staņislavs Fisenkovs, 2017. g. 11. oktobrī

Ir vēls vakars kādā padomju laika daudzstāvu celtnē. Tās kāpņutelpu rotā sadauzīto pudeļu stikla lauskas, un tikai retā spuldze rāda ceļu kāpējiem. Ja aiz kādām no šī nama durvīm diena tuvojas noslēgumam pie miera, tad aiz citām diena tikai sākas — ar nakti. Tieši šādos nakts dzīvokļos, šķiet, dzimis apvienības Super Besse jaunākais albums La Nuit*.

Nakts tēma ir baltkrievu grupas otrā studijas albuma pamatā. Tas iesākas ar skaļu aicinājumu nakti pavadīt nomodā, bet beidzas ar veltījumu tālajiem ceļiem uz mājām vēlākā nakts stundā. Vienotā motīva izvēle ir viena no būtiskākajām atšķirībām, ko varētu novērot salīdzinājumā ar šīs trijotnes debijas plati 63610*. Ja debiju varētu drīzāk dēvēt par izlasi, tad La Nuit* ir dēvējams tieši par albumu, kura pamatā ir kāds stāsts. Taču nonākšana līdz konceptam nebūtu lielas jēgas, ja tam nevar panākt ticamību vai to atbilstoši realizēt, un Super Besse to ir izdevies panākt, ar savu mūziku ievelkot klausītāju tādā nakts piedzīvojumā, no kura nav vēlmes atvadīties.

La Nuit*stāsta pamatā nav kādi konkrēti cilvēki vai vietas, katrs pats to var papildināt, iegrimstot atmiņās par paša redzētajām naktīm. Ja kādās ieraksta dziesmās vēstījums varētu būt acīmredzamāks klausītājam, piemēram, Yunost gadījumā, tad, piemēram, Vsegda katrs varētu nonākt pie kādas savas interpretācijas vai sajūtas. Super Besse mūzika jau agrāk radīja asociācijas ar tumšajām diennakts stundām, bet La Nuit* tas ir savienots vienotu stāstu, kas rada ļoti īpašu un neatkārtojamu noskaņu, ko ir vēlme baudīt atkārtoti vēl daudzas reizes.

Savā jaunākajā veikumā baltkrievu puiši izklausās tik pārliecinoši, kā vēl nekad. Klausoties šo albumu, nerodas šaubas, ka katra skaņa un vārds atrodas īstajā vietā. Tie klausītāji, kuri bija dzirdējuši singlu Nasilie un tā otro pusi Dym, varbūt būs mazāk pārsteigti par to, kā skan La Nuit*, taču arī tajā ir manāmi jauninājumi un eksperimenti. Te ir vērts izcelt Noch skanošos zvanus, kas ir izcils papildinājums albuma noskaņai, vai Yunost spēli ar solista Maksima Kulšas balsi.

Super Besse jaunākais albums pie klausītājiem nonāk īstajā laikā — kad tumsa un aukstums kļūst par arvien nozīmīgāku ikdienas sastāvdaļu. Tas, savienojumā ar La Nuit*, rada vēlmi uz brīdi apstāties un atcerēties kādreiz piedzīvotās naktis, kuru stāsti vēl ilgi paliks atmiņā. Aptuveni trīsdesmit minūšu garo ierakstu ir vēlme uzreiz klausīties atkārtoti, paildzinot pusstundas laikā sastaptās sajūtas un emocijas vēl uz vismaz tikpat ilgu laiku. Baltkrievu trijotnei būs izdevies remdēt savu klausītāju slāpes pēc jaunām dziesmām, piedāvājot kaut ko jaunu un kvalitatīvu, neaizmirstot savas saknes.

8/10

Tavs komentārs