Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Piezīmes no Kubana ’15 – 1. diena

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 7. augustā

Par vienu no lielākajiem pārsteigumiem šīgada festivālu sezonā parūpējās ne vietējie koncertu organizatori, bet gan kaimiņi no Krievijas, piedāvājot festivālu Kubana. Pēc vietējo aktīvistu centieniem un amatpersonu uzliktajiem šķēršļiem tikai pusotru mēnesi pirms paredzētā festivāla sākuma tika nolemts to pārnest no Kaļiņingradas uz Rīgu. Pārvākšanās rezultātā no programmas pazuda pāris mākslinieki, kā arī zināmas grūtības radās regulārajiem šī notikuma apmeklētājiem. Taču, neskatoties uz visiem pārbaudījumiem, ko nācās pārvarēt organizatoriem, festivāls Kubana ir dzīvs un norisinās šajā nedēļas nogalē Lucavsalā, ko nepalaižam garām arī mēs.

Atšķirībā no ierastā, ka festivāls norisinās divas vai trīs dienas, Kubana izceļas ar to, ka notiek četras dienas — no ceturtdienas līdz svētdienai. Pirmā diena, kurā uzstājās četri mākslinieki, gan kalpo kā iesildīšanās pirms galvenajiem notikumiem. Vēl viena atšķirība, ko var novērot salīdzinājumā ar citiem apmeklētajiem festivāliem, Kubana ir arī oficiāla atklāšana. Pirms pirmā koncerta uz ekrāna parādās video no iepriekšējā festivāla, skan speciāli šim gadam sarakstīta himna, kā arī apmeklētājus gan krievu, gan latviešu valodā uzrunā notikuma tēvs jeb producents Iļja Ostrovskijs, kas tiek noslēgts ar nelielu uguņošanu.

Uzreiz pēc tam uz skatuves kāpa ansamblis Нейромонах Феофан, kas savā skanējumā apvieno senkrievu valodu un instrumentus ar drum & bass mūziku. Savai mūzikai tiek pielikts arī neliels šova elements ar vizualizācijām, dejojošu lāci un cirvju mešanu pūlim (rotaļu, protams). Ir grūti pateikt, cik nopietni lai uztver šādu apvienību, bet, spriežot pēc dejām, sanākušajiem patika. Runājot par apmeklējumu, tad tas noteikti varētu būt lielāks, un visticamāk cilvēku pieplūdums būs turpmākajās dienās, kad arī programma būs plašāka. Nav šaubu, ka sanākušie zina, uz ko viņi ir ieradušies, viņi netaupa savus spēkus, aktīvi dejojot un brīžiem radot tādu troksni, kādu rada daudz lielāki pūļi.

Programmas turpinājumā uzstājās apvienība Infected Mushroom, kuru skanējums bija daudzveidīgāks un uzstāšanās varēja iztikt bez īpaša šova. Var secināt arī to, ka organizatori nav taupījuši līdzekļus skaņas un gaismas aparatūrai, kas bija ļoti kvalitatīva. Noslēgumā psytrance leģendas uznāca vēl uz piedevām, nospēlējot Heavy Weight no sava 2007. gada albuma Vicious Delicious. Pēc viņiem skatuves pārņēma Angerfist no Nīderlandes, kas piedāvāja jau daudz smagāku elektroniku — hardcore techno. Savukārt noslēgumā uz skatuves kāpa dubstep producents Kill the Noise, kurš vietējam klausītājam nav svešs, jo pirms trīs gadiem jau viesojās Rīgā pārpildītā Palladium koncertzālē.

Atgriežoties pie organizatoriskajiem jautājumiem, tad pusotra mēneša laikā Lucavsalas dienvidu puse ir manāmi labiekārtota. Visā teritorijā ir daudz sabērtas smiltis, kas šādos laikapstākļos ir pluss, bet vēl viens patīkams novērojums — telšu pilsētiņa atrodama zem kokiem, kas ļaus festivāla viesiem labāk izgulēties pēc pirmās festivāla nakts. Vēl nekas nav nokavēts un arī Tu vari pagūt piedzīvot Kubana, kur šodien uzstāsies tādi mākslinieki kā D12, Gus Gus un Ļeņingrad.

Festivālam var sekot līdzi arī mūsu sociālajos tīklos Twitter un Instagram.

Foto: Uldis Siliņš, Kubana

Tavs komentārs