Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Piezīmes no Kubana ’15 – 2. diena

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 8. augustā

Pēc Kubana atklāšanas ceturtdienas vakarā ar dejām visas nakts garumā pienāca klāt arī pirmā kārtīgā festivāla diena, piepildīta ar daudz un dažādiem māksliniekiem. Kā jau tika prognozēts mūsu iepriekšējā rakstā, tad piektdienā bija cilvēku pieplūdums, kas bija novērojams ne tikai pie skatuves, bet arī, piemēram, ēdināšanas zonā. Food court, starp citu, ir samērā plašs, lai gan visi ēdinātāji pa lielam piedāvā to pašu, bet pats svarīgākais — cenas šajā festivālā ir tiešām visai demokrātiskas. Mēs gan ieradāmies, lai nevis degustētu un vērtētu ēdienus, bet gan uzzinātu, ko organizatori ir sagatavojuši apmeklētājiem otrās dienas muzikālajā programmā.

Festivāla otrā diena noteikti priecēja tos, kuri atnāca klausīties rokmūziku un redzēt grupas spēlējam īstus instrumentus. To cilvēkiem sniedza uzreiz trīs pirmās grupas, mēs gan ieradāmies Наив, kas ir Krievijas pankgrupaar 27 gadu stāžu, uzstāšanās laikā. Cilvēku tobrīd nebija pārāk daudz, bet par viņu atdevi noteikti nevarēja sūdzēties. Arī grupa, neskatoties uz to, ka laukums pretī skatuvei nav pilnībā aizpildīts, spēlē tā, it kā viņi priekšā būtu daudz lielāks cilvēku pūlis un savus spēkus netaupīja.

Ikvienam hiphopa cienītājam noteikti bija svarīgi satikt festivālā D12, kuri ieradās trīs cilvēku sastāvā (Bizarre, Swifty McVay un Kuniva) līdzās ar DJ’u. Uzstāšanās tika uzsākta ar viņa nelielu dj setu pirms uz skatuves kāpa paši D12. Koncertā viņi veltīja nelielu mirkli, lai pieminētu Proof, kurš bija ļoti nozīmīgs dalībnieks šajā apvienībā, bet diemžēl vairs nav starp mums. Skanēja arī My Band, kurā Eminema vokāls tika izmantots no ieraksta, papildināts ar viņu pašu balsīm, un izpelnījās skaļas ovācijas no sanākušajiem. Lai gan Latvijā bieži tiek runāts par hiphopa mākslinieku koncertu trūkumu, šeit nevarēja redzēt lielu daudzumu cilvēku, kuri būtu ieradušies festivālā viņu dēļ. Vēl jāizceļ brīdis, kad viņi ieturēja pauzi savā uzstāšanās, lai atskaņotu fragmentu no Prince dziesmas Purple Rain, cenšoties radīt romantisku gaisotni.

Nākamie skatuvi pārņēma Skindred, kas ir velsiešu metāla apvienība, kas savā mūzikā izmanto regeja elementus. Savā mūzikā viņi arī mēdz pielikt semplus un, piemēram, Kill The Power varēja dzirdēt Kanje Vesta Power semplu. Viņu uzstāšanās laikā izskanēja arī vairākas kaverversijas, no kurām varētu izcelt House of Pain Jump Around un The Prodigy slavenās dziesmas Breathe.  Pēc viņiem uzstājās GusGus, kuri pagājušajā rudenī sniedza vienu no labākajiem koncertiem Rīgā, par ko mēs rakstījām šeit. Arī šoreiz viņu performance bija ļoti kvalitatīva, diemžēl nespēja ierasties pats President Bongo, bet toties bija klāt soliste Earth, kura rudenī nebija līdzās apvienībai. Tomēr, neskatoties uz kvalitatīvo uzstāšanos, atšķirībā no iepriekš pieminētā koncerta, viņu uzstāšanās kaut kas pietrūka, lai to vērtētu tikpat augstu.

Otrās dienas galvenie viesi bija grupa Ļeņingrada no Sanktpēterburgas, kuri arī visai nesen viesojās Latvijā, bet uz Kubana, šķiet, galvenokārt bija ieradušies tie, kuri šo koncertu bija palaiduši garām. Jāsaka, ka hedlainera statuss ir pelnīts un viņi parūpējās par labāko festivāla koncertu līdz šim. Piecpadsmit cilvēku lielā sastāvā Ļeņingrada nospēlēja visus savus lielākos hitus un lielāko festivāla pūli spēja kārtīgi izkustināt. Cilvēki jau no pirmās dziesmas bija gatavi dejām un līdzi dziedāšanai, kas tika darīts daudz, jo grupa spēlēja vienu hitu pēc otra. Ļeņingrada ir lieliski piemērota festivāliem un pēc vakardienas var domāt, ka vietējie festivālu organizatori viņus noteikti varētu aicināt ciemos kādā no turpmākajiem gadiem.

Noslēgumā bija vēl pāris koncerti, bet daudzi no viesiem izvēlējās apmeklēt kādu ballīti festivāla teritorijā, turpinot savu otro Kubana dienu. Pa nakti šoreiz bija arī iespēja krastā skatīties īsfilmas, ja pēc visas mūzikas bija vēlme nedaudz atvilkt elpu. Priekšā vēl divas festivāla dienas, kuras neapšaubāmi arī būs pilnas ar pārsteigumiem, un mēs turpināsim sekot līdzi notikumiem Kubana festivālā, lai pastāstītu par tiem arī Tev.

Festivālam var sekot līdzi arī mūsu sociālajos tīklos Twitter, kā arī Instagram.

Foto:  Dmitry Telegin, Kubana

Tavs komentārs