Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Piezīmes no Kubana ’15 – 3. diena

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 9. augustā

Pēc apmeklēto festivālu pieredzes vadoties, trešās dienas vai nu vispār nav vai arī tas jau ir noslēgums, bet to nevarētu teikt par Kubana, kur priekšā ir vēl viena diena pilna ar notikumiem. Trešā diena ne tikai sevī ietvēra vairākus patīkamus pārsteigumus, bet arī bija viskarstākā diena līdz šim. Tas piestāv brīvdabas notikumiem, kas vēl pie tam norisinās pie ūdens un kura teritorija ir piebērta ar smiltīm. Lucavsalā notiekošo pasākumu šajā dienā vēl gaidīja īpašā viesa uzstāšanās, bet par to nedaudz vēlāk.

Ja iepriekšējās dienas sākām ar koncertu, tad šoreiz devāmies uz preses centru, kur bija ieradies festivāla organizators Iļja Ostrovskis, lai aprunātos ar medijiem. Kā jau tika gaidīts, galvenie jautājumi tika uzdoti par to, kā tiek vērtēta festivāla norise un vai ir izdevusies tā pārnešana uz citu valsti, kā arī par Kubana nākotni. Runājot par pārnešanu, vairākkārt tika uzslavēta Rīgas Domes darbība un attieksme, kādu Krievijas izpildvarā sagaidīt nemaz nevar, tāpēc, ja nākotnē norisināsies Kubana, viņš labprāt to vēlētos redzēt tepat Rīgā. Ostrovskis atzina, ka pie zemās apmeklētības organizatori bija gatavi, jo apzinājās, ka pārvilināt cilvēkus uz citu valsti pusotru mēnesi pirms tam, nav vienkārši. Pārliecinošu par nākamo festivālu viņš vēl nepauda, atbildot, ka vajag nedaudz atvilkt elpu un visu izvērtēt, kā arī visticamāk nākamgad būs jāmeklē kādi investori, lai būtu iespējams pēc šī gada to turpināt. Tika runāts arī par iedzīvotāju sūdzībām, kas skar skaļumu, ko uztvēra mierīgi un atbildēja, ka pēc plkst. 23 skaļums tiek pagriezts nedaudz klusāk. Organizatori ir gatavi dialogam, ja nebūs iespējams vairs turpināt Lucavsalā, tad viņi ir gatavi to pārnest uz klusāku vietu, bet šī vieta viņiem iet pie sirds.

Uz īsu mirkli paspējām paklausīties baltkrievus Trubetskoy, apvienību, kuras sastāvā ir daļa no grupas Ляпис Трубецкой dalībniekiem, kas kopš pagājušā gada vairs nepastāv. Taču svarīgākais bija pēc viņiem — Ļevs Vaļerjanovičš Ļeščenko, kurš bija pieteikts kā Kubana-2015 speciālais viesis. Katru gadu uz festivālu tiek aicināts kāds mākslinieks, kurš ir labi zināms Krievijas estrādē un dēvējams par vietējo leģendu. Skaļas ovācijas un aplausi skanēja pēc katras dziesmas un it īpaši pēc hita Прощай, kad skaļi tika saukts mākslinieka vārds vēl un vēl. Visas dziesmas tika izpildītas dzīvā, septiņdesmit trīs gadus vecajam māksliniekiem līdzi bija arī dzīvā grupa. Ļeščenko daudz sajūsminājās par jaunatni, kas bija sanākusi viņu klausīties, un piedāvāja viņiem paklausīties arī pavisam jaunas dziesmas par jaunību. Pēc stundas viņš bija klāt autogrāfu sesijā, uz kuru bija sastājusies garākā rinda līdz šim. Neskaitāmi autogrāfi un selfiji mākslinieku it nemaz nenogurdināja, jo drīz vien viņš preses konferencē pēc mediju lūguma vēl uzdziedāja День Победы, kas koncertā neizskanēja. Ļevs Vaļerjanovičš pēc šādas uzņemšanas sacīja, ka labprāt brauks vēl uz Kubana, pat kā apmeklētājs, jo tādu koncertu un atmosfēru viņš sen nebija piedzīvojis.

Drīz bija jāskrien noķert vienu no hedlaineriemHIM, šķiet, viņus arī var dēvēt par galvenajiem vakara māksliniekiem. Ne tikai tāpēc, ka viņi nospēlēja tikpat garu koncertu, kā nākamā apvienība, bet arī pateicos lielajam pūlim un viņu atdevei. Tika piedomāts gan par dzidru skaņu, gan par vizuālo komponenti, kas nevienam nelika vilties. Noslēdza savu uzstāšanos blice no Somijas ar vienu no slavenākajām dziesmām — For You, pēc kuras viņi pateicās klausītājiem par šādu uzņemšanu.

Oficiāli pieteiktie hedlaineri bija Hollywood Undead, bet, šķiet, uz viņu koncertu pulcējās mazāk cilvēku nekā uz HIM. Iekustināt pūli viņiem gan izdevās, zeme trīcēja vairākus metrus aiz aktīvākajiem apmeklētajiem pirmajās rindās. Pirms koncerta grupa Intro.lv pastāstīja, ka no jaunā ieraksta, kas tika izdots martā, vislabāk tiek uzņemtas dziesmas Gravity un albuma tituldziesma Day of the Dead, par ko pārliecinājāmies arī koncerta laikā. Tas tika uzsākts grupas dalībniekiem ar maskām aizsegtām sejām, kuras gan tika zaudētas pēc pāris dziesmām. Grupas dalībnieki nepārtraukti mainījās savā starpā instrumentiem un solista pienākumus pildīja gandrīz katrs biedrs, izņemot bundzinieku. Uzstāšanās vidū Hollywood Undead uz skatuves aicināja vienu izredzēto fani, kurai bija tikai seši gadi, lai pieteiktu nākamo dziesmu un ļautu viņai iztrakoties ar grupu šīs dziesmas laikā. Tā bija viņu pirmā reize Latvijā un, pateicoties sanākušai tautai, viņi to varēs atcerēties ar labām atmiņām.

Pēc tam vēl nedaudz uzturamies, lai paklausītos Krievijas mākslinieku un dzejnieku Дельфин, kas bija patīkams jaunatklājums, lai gan par jaunu mūziķi viņu nevar dēvēt. Līdz pēdējam sīkumam pārdomāta vizuālā performance, izmantojot aizmugurē esošo ekrānu un skatuves gaismas, savienojumā ar atmosfērisko skanējumu un debesīm, kas tālumā zibeņoja, bija perfekts salikums. Visticamāk ierakstos to visu sajust nav iespējams, tāpēc cerēsim, ka kādreiz vēl varēsim to paklausīties dzīvajā.

Ko gaidīt no pēdējās dienas ir jautājums, uz kuru atbildēt šobrīd ir grūti. Iepriekšējā vakarā bez oficiāliem paskaidrojumiem tika atcelta Panic! At the Disco uzstāšanās, kuri daudziem bija ļoti gaidīti festivāla viesi. Patstāvīgie Kubana apmeklētāji ziņo, ka tā nav pirmā reize festivāla vēsturē, atliek cerēt, ka tuvāko stundu laikā parādīsies kāds paziņojums no organizatoriem. Neraugoties uz šo nepatīkamo ziņu un pagājušās nakts negaisu, gaidām pozitīvu un atmiņā paliekošu festivāla noslēgumu.

Foto: Alex Leonov, Kubana

Tavs komentārs