Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

10 dziesmas šai nedēļai (N #05)

Monvīds Pālens, 2011. g. 1. februārī

Meklējot ierakstus, ko es varētu Jums piedāvāt šai nedēļai aizdomājos par mūzikas izraisītajām noskaņām un sajūtām — lepnums, ambīcijas, mīlestība, uzticība, brīvība, draudzība, iekāre, pašcieņa, prieks un piedošana. Līdz ar to šīs nedēļas dziesmu saraksts ir nedaudz filosofisks.

1. PJ Harvey The Last Living Rose

Britu dziesminiece PJ Harvey februārī izdos nu jau astoto studijas albums Let England Shake, kurā ir iekļauts šis nacionālromantiski noskaņotais skaņdarbs The Last Living Rose.

2. Koudlam See You All

Koudlam pats sevi ir pasludinājis par franču simfonijas komponistu, kam zināmā mērā varētu piekrist, jo viņa skaņdarbiem ir jūtams cikliskums un vērienīgums, kāds varētu piemist orķestrim. Britu mūzikas žurnāls CLASH raksturojot Koudlam daiļradi raksta: “tas izklausās pēc nedaudz iedzēruša Serža Geinsbūra un Kings of Leon ārlaulības dēla”. See You All tika iekļauts 2009. gadā izdotajā Koudlam albumā Goodbye. Šī gada janvārī See You All piedzīvoja savu debiju Apvienotajā Karalistē singla formā.

3. Crystal Fighters Plage

Spāņu indī mūziķi Crystal Fighters pēc pašu vārdiem rada ātru deju mūziku izmantojot basku tautas instrumentus, sintezatorus un savas balsis. Aizvadītajā gadā iznākušajam debijas albumam Star Of Love, kurā ir iekļauta arī Plage, par pamatu tika izmantota kāda grupas dalībnieka — vājprātīgā vectēva nepabeigtā opera, kas stāsta par to, ko nozīmē mīlestība.

4. Admiral Radley I Heart California

Admiral Radley patiesībā ir divu draudzīgu Kalifornijas indīroka grupu Granddaddy un Earlimart kopprojekts, kas realizējās ar albuma I Heart California izdošanu aizvadītajā gadā.

5. Mike Bones What I Have Left

Mike Bones ir Ņujorkā dzīvojošs dziesminieks — ģitārists, kurš iedvesmojas no eksistenciāla izmisuma un skaistām sievietēm. Šo komponentu izraisītie pārdzīvojumi tad arī parādās viņa daiļradē. What I Have Left dziesma ir iekļauta Mike Bones trešajā studijas albumā A Fool For Everyone, kas izdots 2009. gadā.

6. Sleigh Bells Rill Rill

Aizvadītā gada skaļākā debijas albuma Treats autori Ņujorkas noizpoperi Sleigh Bells nāk klajā jau ar trešo singlu.

7. The Streets 4 o'clock

Britu reperis, mūziķis un producents Maikls Džefrijs Skiners (Michael Geoffrey Skinner) aka The Streets šogad ir gatavs izdot piekto studijas albumu Computers and Blues. Cik noprotams no publiski pieejamās informācijas par jaunajā albumā iekļautajām dziesmām 4 o'clock mēs tur nevaram atrast. Toties tā parādās Skinera veidotajā miksteipā Cyberspace And Reds.

8. Destroyer Suicide Demo for Kara Walker

Kanādiešu mūzikas dizainers un noskaņu radītājs Dans Bežārs (Dan Bejar) savas solo mūziķa ambīcijas realizē ar skatuves vārdu Destroyer, bet indīfolkroka mūzikas cienītājiem Bežārs ir pazīstams arī kā The New Pornographers dalībnieks. Suicide Demo for Kara Walker ir iekļauta Destroyer šogad iznākušajā studijas albumā Kaputt, kas jau ir izpelnījies ļoti augstu kritiķu novērtējumu un varu personiski apstiprināt, ka albums ir neaizmirstams piedzīvojums muzikālo sajūtu okeānā, kas dod iespēju skatīt pasauli ar savādāku skatu.

9. Efterklang I Was Playing Drums

Dāņu muikālajam kolektīvam Efterklang šī nedeļā ir ļoti nozīmīga, jo pirmdien, Cēsīs, savu vispasaules pirmizrādi piedzīvoja viņu un franču režisora Vincent Moon kopējais lolojums filma An Island. Latvijas auditorijai ar Efterklang jau ir bijusi iespēja iepazīties klātienē tālajā 2008. gadā, kad dāņu avangarda popgrupa uzstājās festivālā Skaņu Mežs. I Was Playing Drums ir iekļauta pagājušā gadā izdotajā albumā Magic Chairs un ir viena no kompozīcijām, kas tiek izpildīta filmā An Island.

10. Chapel Club Surfacing

Par Londonā bāzēto kolektīvu Chapel Club, es eRokā jau rakstīju iepriekšējā gada sākumā, kad šie puiši bija izdevuši savu pirmo oficiālo singlu O Maybe I, lai gan pirms tam BBC Radio 1 ētera personība Zeins Lovs (Zane Lowe) savā šovā bija paspējis atskaņot tieši Surfacing un pasludināt to par “Karstāko ierakstu pasaulē”. Tobrīd dēļ domstarpībām ar dziesmas Dream A Little Dream Of Me vārdu autora Gusa Kāna (Gus Kahn) autortiesību mantiniekiem, Surfacing kā debijas singla izdošana tika atlikta. Šogad visi strīdi ir atrisināti un Surfacing ir jaunākais singls no Chapel Club šonedēļ iznākušā debijas albuma Palace. Tiem, kuri savos šīs vasaras plānos ir iekļāvuši Positivus festivāla apmeklējumu, būtu noteikti vērts iepazīties tuvāk ar šīs grupas daiļradi, jo šogad puiši būs Salacgrīvā.

Šīs nedēļas dziesmu playliste pieejama šeit.

Tavs komentārs