Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2016 - Ho99o9

Lauris Anstrauts, 2016. g. 27. maijā

Iepazīstināšanu ar Positivus festivāla māksliniekiem turpināsim līdz pat pašam festivālam, un arī šonedēļ mums ir, par ko pastāstīt. Šoreiz kārta pienākusi festivāla savdabīgākajiem viesiem — Ho99o9.

Kas?

Šajos rakstos vienmēr cenšamies nedaudz iepazīstināt ar festivāla viesu biogrāfijām, bet šajā gadījumā tas man izrādījās visai liels izaicinājums, jo nemaz tik daudz informācijas par viņiem atrast nevar. Gan tāpēc, ka viņi ir samērā jauna grupa, gan tāpēc, ka daļa no par viņiem pieejamās informācijas šķiet apzināti pārspīlēta vai pat safabricēta. Tomēr droši zināms ir tas, ka Ho99o9 pirmssākums meklējams Ņūdžersijā, kur 2012. gadā šo grupu izveidoja divi jaunieši ar segvārdiem theOGM un Eaddy (koncertos gan viņiem pievienojas vēl vairāki mūziķi), abi no viņiem pirms tam arī bijuši iesaistīti radošajā kolektīvā NjstreetKLAN. Runājot par Ho99o9, noteikti jāpiemin tas, ka papildus līdzīgām interesēm mūzikā, abus grupas dalībniekus vieno arī mīlestība pret šausmu filmām, īpaši izceļot režisora Rob Zombie darbus, un to var ļoti pamanīt — gan grupas nosaukumā, gan dziesmu tekstos, vizuālajā tēlā un, jo īpaši, videoklipos.

2014. gadā grupa pārcēlās uz Losandželosu, tam vienlaicīgi sakrītot arī ar pirmajiem izdotajiem singliem un pirmo uzmanību no kritiķiem — kā par vienu no interesantākajām jaunajām grupām par viņiem rakstīja Rolling Stone, NME, The Guardian un vēl citi ievērojami mediji. Visai ražīgi viņiem bijuši arī pēdējie gadi. Pagājušajā gadā viņi, cita starpā, paspēja izdot divus EP, uzstāties mūzikas konferencē SXSW,  vairākos koncertos iesildīt jauno britu sensāciju Slaves un sacelt vēl nedaudz vairāk ažiotāžas ap sevi. Tikmēr šogad viņiem ļoti noslogots izskatās festivālu sezonas grafiks, kurā, līdzās Positivus, var ieraudzīt tādus nosaukumus kā Primavera Sound, Melt, Roskilde un neskaitāmus citus. Tāpat grupa šogad ir izlaidusi arī jaunu singlu, un šķiet, ka tam drīzumā sekos arī debijas albums, kuru es gaidu ar visai lielu nepacietību.

Ko spēlē?

Dažreiz šīs sērijas rakstos mēs mēdzam veikt salīdzinājumus ar Positivus festivāla iepriekšējo gadu māksliniekiem, bet šoreiz es to noteikti nedarīšu. Gluži vienkārši tāpēc, ka nekas līdzīgs iepriekš šajā festivālā nav manīts. Divas galvenās ietekmes Ho99o9 mūzikā ir skarbs hiphops un nežēlīgs pankroks, starp kuriem viņu spēlētā mūzika lielākoties arī svārstās, lai gan konkrētu žanru tai noteikt nav iespējams. Cik var spriest no redzētajiem ierakstiem un lasītajām recenzijām, dzīvajā tas viss tiek pasniegts ar milzīgu enerģiju, ko mēdz pavadīt absolūts haoss — krāsainas parūkas, sejas krāsojumi, kāpēlēšana pa skatuves konstrukcijām, atkailināšanās, skatītāju iebiedēšana un kas tik vēl ne. Viens no grupas dalībniekiem pat dažreiz mēdz uzstāties trako kreklā. Daži tajā visā saredz kaut ko no Death Grips vai Cerebral Ballzy, bet, lai gan šādas tādas paralēles nenoliedzami var savilkt, Ho99o9 ir pārāk spilgtas individualitātes, lai viņus tā vienkārši ieliktu vienā kastītē ar citiem.

Kāpēc jāredz?

Lauris Anstrauts, intro.lv žurnālists:

Man šķiet, ka iepriekšējās rindkopās esmu jau pamatīgi izreklamējis Ho99o9, bet man nav žēl vēlreiz uzskaitīt iemeslus, kāpēc viņi ir jāredz. Visupirms jau ļoti izceļas tas, cik svaigi un interesanti izklausās viņu mūzika, bet kā lieliska piedeva ir arī viņu dzīvo koncertu enerģija, ārprātīgais izskats un amizantās izdarības. Pieļauju, ka daļa no festivāla apmeklētājiem, kas būs nejauši pagadījušies viņu koncertā, uz to skatīsies ar pamatīgu neizpratni sejā, tai pat laikā esmu pārliecināts, ka daudzi citi skatuves priekšā ārdīsies no visas sirds. Man pašam šis ir viens no festivāla gaidītākajiem koncertiem, daļēji arī tāpēc, ka kaut kas tamlīdzīgs šajā festivālā nekad iepriekš nav redzēts.

Raimonda Miķelsone, intro.lv žurnāliste:

Ho99o9 izlausās tieši tik skarbi un tumši, ka teju vai jābrīnās, ka viņu mūzika jau netiek bāzta iekšā šausmu filmu skaņu celiņos, jo, ja taviem murgiem nepieciešama pavadošā mūzika, šī varētu būt diezgan laba izvēle. Viņu mūzika varbūt nav tik šizofrēniska kā jau piesaukto Death Grips daiļrade, bet spēja saprecināt hiphopu ar thrash punk un hardcore gan ir visai apbrīnojama un padara šo duetu interesantu arī tiem, kas ikdienā hiphopu varbūt nemaz neklausās. Atzīmējama ir viņu izkoptā estētika, kas visticamāk, neuzrunās maigās hipsterdvēseles ar sapņu ķērāju tetovējumiem, bet noteikti ies pie sirds tiem, kas ciena ko trakāku un murgaināku un ko pārāk neatbaida visai krāšņie teksti par vardarbību, narkotikām, seksu, nekrofīliju un tamlīdzīgām lietām. Tiem cilvēkiem, kas vēlas kārtīgi izārdīties, bet neizskaidrojamu iemeslu dēļ ir nonākuši Positivusā, šis varētu būt pats labākais atklājums. 

Normunds Vucāns, intro.lv žurnālists:

Pirms gada man bija tas gods un privilēģija redzēt Ho99o9 dzīvajā, un tieši šī iemesla dēļ es nespēju sagaidit, kad viņus redzēšu atkal! Ja godīgi, es pat īsti neatminos nevienu viņu dziesmu, tikai kopējo noskaņu, taču ar to vien ir gana, jo ko tādu vismaz Positivus ietvaros šogad neredzēsiet nekur citur. Šie džeki ir absolūti traki, nevaldāmi un neprognozējami, enerģija viņiem līst pār visām maliņām un viennozīmīgi pārsteigs visus, kuriem palaimēsies to redzēt!

Tavs komentārs