Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2016 - John Newman

Normunds Vucāns, 2016. g. 18. maijā

Ar katru dienu arvien tuvāk un tuvāk nāk tas mirklis, kad Salacgrīva kļūs par Latvijas mūzikas epicentru, jo tur jau desmito reizi norisināsies Positivus festivāls. Tieši tāpēc soļi Ceļā uz Positivus mums jāsāk spert arvien raitāk un raitāk, un šodien tos liksim kopā ar britu Džonu Ņūmenu.

Kas?

Džons piedzima un uzauga Anglijas ziemeļos, netālu no Līdsas, un tieši tur viņš arī sāka interesēties par mūziku. Sākotnēji lielāko iedvesmu guvis ziemeļu soulmūzikā (žanrs, kurā apkopotas soulmūzikas, gospeļu un r’n’b ietekmes), puisis jau 14 gadu vecumā sāka komponēt un producēt savas dziesmas, izmantojot tolaik pieejamās datorprogrammas. Arī turpmāk viņš turpināja progresēt, 16 gadu vecumā pārvācoties uz Līdsu un sākot studēt mūziku, vēl pēc četriem gadiem dodoties dzīvot uz Londonu. Tieši tur arī sākās lielais Ņūmena izrāviens, jo 2012. gadā viņa viesvokāls rotāja Rudimental hitu Feel The Love, kas Lielbritānijas singlu topā ierindojās pozīcijā numur viens.

Pēc šī singla Džonam tika pievērsta arvien lielāka un lielāka uzmanība no Lielbritānijas preses puses, kam sekoja loģisks lēmums izdot savu solo materiālu. Pirmā dziesma Love Me Again ieraudzīja dienasgaismu 2013. gada jūnijā, uzreiz kļūstot par milzīgu hitu, nokļūstot pirmajā pozīcijā Lielbritānijā, kā arī atrodoties topu augšgalos vēl vairāk nekā 10 valstīs. Tā paša gada septembrī pie klausītājiem nonāca mūziķa debijas albums Tribute, kurā atrodami vēl vairāki lieli hīti, piemēram, Loosing Sleep.

Arī turpmāk Ņūmens bieži vien sadarbojies ar dažādiem elektroniskās mūzikas producentiem, piepalīdzot ar vokālu. Iespējams, zīmīgākais piemērs ir Kelvina Harisa singls Blame, kas pārdots vairāk nekā divos miljonos kopiju visā pasaulē. Kaut gan Blame ir pārliecinoši zināmākā dziesma Ņūmena otrajā albumā Revolve, kas iznāca pērn, arī viņš kā solo mūziķis joprojām pratis radīt augstas raudzes hītus — diska galvenais singls Come And Get It joprojām ir atrodams daudz radio staciju aktīvās rotācijās, kaut tika izdots jau pirms gada.

Ko spēlē?

Kā jau noprotams, Džons Ņūmens ir tipisks 21. gadsimta popmūziķis, kurš savos solo darbos iekļauj popa un soulmūzikas elementus, savukārt esot viesmākslinieka statusā, bieži vien izpaužas dažādos elektroniskās mūzikas žanros. Tieši šī spēja vienlīdz sekmīgi kā radīt savas dziesmas, tā piedalīties citās, arī ir tas, kas britu atšķir no daudziem citiem un ir palīdzējusi jau pašlaik izveidot gana pārliecinošu karjeru, kas nav tikai viena ieraksta stāsts. Positivus festivālā vēl nekad nav bijis šāda ranga popmūziķis, jo Toms Odels tomēr ir citādas specifikācijas izpildītājs, kamēr ar Eliju Goldingu, kas it kā varētu būt stilistiski līdzīgākā no bijušajām Salacgrīvas viešņām, viņam ir gana maz kas kopīgs.

Kāpēc jāredz?

Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists: Positivus festivāla organizētāji pēdējos gados ir uzsākuši līdzās sava ierastā formāta māksliniekiem atvest arī pa kādai mainstream popmūzikas zvaigznei. Turklāt — patiešām zvaigznei, nevis viena hita brīnumam. Tieši no šāda skatu punkta arī būtu jāskatās uz Džona Ņūmena uzstāšanos festivālā, jo tāda līmeņa zvaigznes gluži katru dienu uz Latviju nebrauc. Kā nekā, pēdējo dažu gadu laikā viņš ir kaut kādā mērā bijis atbildīgs par diviem Lielbritānijas Top 3 albumiem un piecām Liebritānijas Top 10 dziesmām. Un jā, varbūt arī šīs dziesmas dažādas radiostacijas ir nospēlējušas līdz apnikumam, bet nešaubos, ka dzīvajā viņš tās māk izpildīt lieliski, pie viena pamanoties arī ar kaut ko pārsteigt.

Gundars Zaburdajevs, Intro.lv žurnālists:Jānis Jaunaisvīrs pamazām ir kļuvis par visai ierastu figūru topu augšgalos un jau ir nodrošinājis sev gana lielu popularitāti. Tiesa, kas pats galvenais, Ņūmens to spēj apvienot ar atzīstamu kvalitāti — viņa popdziesmās lipīgie bīti tiek paspilgtināti ar stīgu instrumentiem un taurēm, turklāt paša dziedātāja vokāls ir ļoti viegli atpazīstams starp citām dziesmām. Positivus laikā būs aizraujoši ne tikai vērot, kā pūlis skaļi dzied līdzi Love Me Again un Come And Get It, bet arī to, kā Ņūmens un grupa spēs iespaidīgos aranžējumus izpildīt uz skatuves. Ir visai droši, ka vilšanos nenāksies piedzīvot.

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: Džons Ņūmens ir absolūts profesionālis, kas līdz tam statusam, kurā pašlaik atrodas, nav nokļuvis nejauši. Viņš prot radīt izcili lipīgas melodijas, tajā pašā laikā savā popmūzikā arī ieliekot dvēseli, lai tā nebūtu tikai lēts un ātri apēdams produkts. Turklāt dzīvajā brits ar savu grupu spēj darīt lieliskas lietas, drīzāk tuvinoties soulmūzikas estētikai, nekā TOP 40 monotonumam. Ja ar šiem argumentiem vien nav gana, lai liktos, ka koncerts viennozīmīgi ir jāredz, iesaku padomāt par to, cik liela zvaigzne patiesībā ir Ņūmens un cik bieži viņš ir dzirdams pilnīgi visur. Tā varētu būt atbilde, cik liels vārds uzstāsies Salacgrīvā, un kāpēc to neredzēt būtu muļķība.

Tavs komentārs