Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2024 - 1. daļa

Intro, 25. jūnijā

Neviens nav imūns pret laika ritējuma nepārvaramo spēku — šis ir paziņojums, kas aiz sevis var nest gan pozitīvas, gan ne tik pozitīvas izjūtas, bet šoreiz mēs nākam ar tikai un vienīgi pirmo variantu. Positivus 2024 ir nepilna mēneša attālumā, tāpēc, kā jau katru gadu, sākam iepazīstināt ar tā programmu. Šoreiz par piektdienas galveno mākslinieku Offset, britu indīroku Picture Parlour, kā arī vienu no galvenajām pašmāju izvēlēm Detlef.

Offset

Lai gan Offset vārds mūzikas pasaulē joprojām ir gana cieši sasiets kopā ar Migos, arī vēl grupas pastāvēšanas laikā viņš nekautrējās attīstīt savu solokarjeru, sadarbojoties gan ar pagājušā gada Positivus viesi Metro Boomin', trijatā ar 21 Savage izdodot albumu Without Warning, gan laižot klajā dziesmas ar Tyga, Dreiku un savu jau bijušo sievu Cardi B. Arī problēmas privātajā dzīvē un skandāli (no kuriem gana daudzi ir apvijuši tieši viņa attiecības ar Cardi B) nav patraucējuši Offset joprojām būt par ļoti svarīgu figūru hiphopā un jo īpaši trap arī pēc Migos darbības beigām. To visu arī visā krāšņumā piedzīvosim Lucavsalā — paredzams, ka Offset izskries cauri visai savai līdzšinējai karjerai, iekustinot publiku ar visiem lielākajiem hitiem, pie kuriem viņam ir sanācis pielikt roku. Neatkarīgi no tā, vai esi laidis uz riņķi Offset pagājušajā gadā izdoto Set It Off vai arī gluži vienkārši gribi piedzīvot mirkli pie Bad and Boujee — Tev tur jābūt.

/Gundars Zaburdajevs/

Picture Parlour

Iepazīstot Picture Parlour izlaušanās stāstu, šķiet, ka tas izklausās pēc kaut kā no aizgājušajām desmitgadēm, nevis mūsdienām. Nospēlējusi savu pirmo koncertu 2022. gada decembrī, tā savu pirmo singlu izdeva vien nākamā gada jūlijā, pa to laiku kļūstot par karstāko jauno grupu Lielbritānijas mūzikas pazinēju vidū. Turklāt paveica to ne jau ar kaut ko virālu sociālajos tīklos (te gan jāatzīmē, ka daudzo slavenību sajūsma par apvienību noteikti netraucēja), bet gan ar ļoti regulāriem un lieliskiem dzīvajiem koncertiem. Tieši tādā veidā, vēl pirms Norwegian Wood izdošanas, kvartets tika izraudzīts par Brūsa Springstīna un Noela Galahera iesildītājiem. Pirms pāris nedēļām viņi beidzot izdeva savu pirmo EP Face In The Picture, ko noteikti dzirdēsim arī Rīgā, bet kopumā ir skaidrs, ka grupas lielā slava vēl ir tikai priekšā. Tieši tāpēc gribētos teikt, ka šī ir sen nebijusi privilēģija — Positivus redzēt karstu jauno grupu, kas jau pavisam drīz būs pavisam citā līmenī. Iespējams, skaļi vārdi, bet te gribētos atgādināt, ka līdzīgā statusā sagaidījām arī, piemēram, Two Door Cinema Club 2009. gadā.

/Normunds Vucāns/

Detlef

Detlef atgriešanās pērnā gada nogalē pēc aptuveni 15 gadu pauzes pērn bija kā īsts zibens spēriens no skaidrām debesīm. Diez vai bija palikuši daudzi, kuri ticēja, ka tas jelkad notiks, bet vēl mazāk bija tādu, kas atļautos pat cerēt, ka Uldis Dirnēns un draugi spēs izpārdot Palladium. Nu tas viss jau ir vēsture, un 2024. gadā mūziķis ne tikai aktīvi ir atsācis koncertēt, bet arī strauji tuvojas trešajam studijas albumam, no kā vismaz divi priekšvēstneši (1998 un Laika nav) stabili ierindojas starp Detlef vislabākajiem darbiem. Turklāt, ja tas ir piemirsies, lielisku dziesmu arī viņa pirmajos divos albumos netrūkst. Ņemot vērā festivāla koncertu specifiku, kas liek spēlēt tikai hitus, un to, cik labā formā grupa pašlaik ir, man nav ne mazāko šaubu, ka šim ir visas iespējas kļūt par vienu no visaizraujošākajiem koncertiem šī gada festivālā!

/Normunds Vucāns/

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs