Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Festivāls Tallinn Music Week 2024 jau pēc nedēļas!

Intro, 27. martā

No 3. līdz 7. aprīlim Tallinā jau sešpadsmito reizi norisināsies starptautiskais jaunās mūzikas festivāls Tallinn Music Week (TMW), kas pulcēs 165 māksliniekus no 35 valstīm, tostarp arī no Latvijas. Festivāla ietvaros ir izziņota arī TMW 2024 konference, kas notiks no 5. līdz 6. aprīlim. Konferenci atklās bijušais Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, Music Estonia direktore Ave Sofija Telpta un TMW izveidotāja un vadītāja Helēna Sildna.

Starp izziņotajiem konferences runātājiem ir Tomass Henriks Ilvess, Burning Man projekta pilsētplānošanas asociētais direktors Braients Tans, e-rezidences rīkotājdirektore Līna Vahtrasa, Music Finland inovāciju un biznesa attīstības vadītājs Turo Pekari, Nacionālā mākslas centra izpildproducente Hetere Gibsone, kā arī Seoul Music Week dibinātājs Jungs Huns Lī.

“Tas, kas atveda mūs uz šejieni, nevedīs mūs tālāk,” savā Igaunijas Neatkarības dienas runā 2014. gadā sacīja prezidents Ilvess, norādot gan uz vēsturisku tehnoloģiju maiņu, lai pārveidotu sabiedrību, gan uz uzbrukumu Ukrainai. Ir pagājuši desmit gadi, un TMW vēlas atskatīties uz daudziem pagrieziena punktiem. Iedvesmojoties no prezidenta Ilvesa vēsturiskās runas un dzimumu līdztiesības kustības Keychange tēmas Rewind and Fast Forward, konferences sākuma panelī, ko vada EMEE pētniecības koordinators Virgo Sillamā, iedziļināsimies pēdējo 10 gadu svarīgākajās pārmaiņās, lai pavērtu ceļu nākamajai desmitgadei.

Latviju TMW pārstāvēs 6 mūziķu apvienības: Lunt, Sofija Zaiceva,Sudden Lights, Sarma Gabrēna, Waterflower un Oranžās Brīvdienas. Festivāla tapšanā iesaistījās arī vairākas Latvijas mūzikas industrijas organizācijas, tostarp Erica Synth, NERDS, Cindy&Kate unZvaigznājs.

Šogad festivāla satura daļu veidoja Latvijā dibināta platforma NERDS jeb North European Resonance and Dissonance society (Ziemeļeiropas rezonanses un disonanses biedrība), kas ir festivāla Skaņu mežs izveidots sadarbības tīkls, kas veicina informācijas apmaiņu Ziemeļvalstu un Baltijas jūras reģiona inovatīvās un eksperimentālās mūzikas festivālu starpā. NERDS rūpēsies par nepieradinātās un eksperimentālās mūzikas klātesamību festivālā. Tallinn Music Week neparastākos priekšnesumus varēs baudīt 6.aprīļa vakarā Neatkarīgās dejas centrā (Sõltumatu Tantsu Lava).

Vairāku koncertvakaru satura kurators ir arī Cindy&Kate platformas dibinātājs Marks Dīlers, kas ir apvienojis 15 nozares profesionāļus no Baltijas reģiona, lai nodrošinātu jauniem mūziķiem un koncerttelpām iespēju veidot savstarpēju sadarbību koncertplānošanas jomā.  Cindy&Kate vakars notiks 5.aprīlī Kivi Paber Käärid, un tajā uztāsies tikai Baltijas reģiona mūziķi, tostarp Oranžās Brīvdienas un Waterflower no Latvijas. Daudzus gadus pirms pārcelšanas uz Liepāju nodzīvojis Zanzibārā, Marks Dīlers veido arī Āfrikas mūzikai veltīto vakaru Africa Now, kas notiks jau atklāšanas dienā 4.aprīlī Fotografiska centrā.

Erica Synths dibinātājs Ģirts Ozoliņš, kas jau vairāk nekā 10 gadus ir uzskatāms par vienu no pasaulē atzītākajiem elektroniskās mūzikas instrumentu ražotājiem, piedalīsies festivāla konferencē. Erica Synths apvieno digitālās un analogās tehnoloģijas, veidojot sintezatorus, kas rada unikālu skaņu.  Žans Mišels Žārs, Chemical Brothers, Depeche Mode, Deadmau5 unRichie Hawtin ir starp mūziķiem un producentiem, kuri ne tikai izmanto Ericas Synths instrumentus, bet arī aktīvi tos atbalsta. Konferencē uzstāsies arī mūziķe Agnese Rakovska, lai prezentētu savu mūzikas industrijas izglītības platformu Zvaigznājs.

TMW 2024 konference norisināsies Nordic Hotel Forum Tallinā, un tās grafiks jau tagad ir pieejams TMW mājaslapā. Pārdošanā ir PRO kartes mūzikas un radošā sektora profesionāļiem, un tās var iegādāties TMW interneta veikalā.

TMW 2024 ieejas kartes var iegādāties TMW interneta veikalā: https://shop.tmw.ee/. PRO karte nopērkama par 200 eiro (no 1. aprīļa 225 eiro) un nodrošina piekļuvi TMW konferencei un DigiPROplatformai, kā arī prioritāru piekļuvi mūzikas festivālam. TMW PRO programma piedāvā iedvesmu, praktiskas aktivitātes un tīklošanas iespējas vairāk nekā 1300 starptautiskiem mūzikas industrijas profesionāļiem, māksliniekiem, uzņēmējiem un politikas veidotājiem.

TMW 2024 organizē Muusikanädal NVO sadarbībā ar Shiftworks un dažādiem partneriem un līdzorganizatoriem. Konferences programma tapusi sadarbībā ar nacionālās mūzikas industrijas attīstības centru un eksporta biroju Music Estonia. Festivālu atbalsta Nordic Hotel Forum, Visit Estonia, Igaunijas Kultūras ministrija, Kultūras fonds, Tallinas pilsēta un UNESCO City of Music Tallinn.

Eiropas Kohēzijas fonds atbalsta TMW 2024 mārketinga pasākumus, kas reklamē Tallinu un Igauniju kā pievilcīgu galamērķi kultūras tūrismam.

TMW ir Starptautisko mūzikas konferenču federācijas (FoMC) līdzdibinātājs un biedrs Eiropas talantu apmaiņas programmā ESNS Exchange, globālajā dzimumu līdztiesības tīklā Keychange un Eiropas prezentāciju platformā globālajai mūzikai UPBEAT.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs