Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Festivāla Skaņu mežs dibinātā platforma NERDS prezentē sevi Tallinn Music Week 2024 festivāla ietvaros

Intro, 5. aprīlī

Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona ietekmīgākais jaunās mūzikas un skašu jeb showcase festivāls Tallinn Music Week notiek šonedēļ Tallinā, Igaunijā. Šogad festivāla ietvaros ar koncertvakaru 6. aprīlī sevi prezentē Latvijā dibinātā platforma NERDS.

NERDS (North European Resonance and Dissonance Society) jeb Ziemeļeiropas rezonanses un disonanses tīkls tika dibināts 2022. gadā, apvienojoties 7  Ziemeļvalstu un Baltijas jūras reģiona inovatīvās un eksperimentālās mūzikas festivāliem. Tīkla galvenais mērķis ir veicināt informācijas apmaiņu un  eksperimentālās mūzikas ainu iepazīšanu, uzsākot jaunas sadarbības un piesaistot jaunu auditoriju eksperimentālās mūzikas pasākumiem Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionos. Tīklu veido vairākas organizācijas, kas strādā ar eksperimentālu un inovatīvu mūziku: Skaņu mežs (LV), Extreme Chill Festival (IS), Insomnia Festival (NO), Intonal Festival & Inkost (SE), Alter Festival (DK), Kontula Electronic (FI) un CTM — Festival for Adventurous Music and Art (DE). Drīzumā iniciatīvai pievienosies jauni dalībnieki.

Festivāla Tallinn Music Week ietvaros NERDS rūpēsies par nepieradinātās un eksperimentālās mūzikas klātesamību. NERDS organizēto koncertu varēs baudīt 6.aprīlī no plkst.19:00 Neatkarīgās dejas centrā (Sõltumatu Tantsu Lava). Vakara programma paredz plaša spektra un dažādu žanru pārstāvju apvienošanu zem viena jumta. Vakaru atklās franču-latviešu elektroakustiskās mūzikas projekts Lunt, un turpinās Igaunijas dūdu ansamblis TUUL. Ir gaidāma Sarmas Gabrēnas uzstāšanās, kas mūzikas pasaulē ienāca, studējot čella spēli, bet šobrīd pēta veidus, kā muzicēt ārpus akadēmiskā rāmja, apvienojot klasisko un eksperimentālo. Vakara gaitā uzstāsies Reikjavīkas mākslinieku kolektīvsMC MYASNOI, somu kulta grupas K-X-P līdzdibinātājs Kaukolampi, Polijas brīvās improvizācijas akordeonists Zbigniew, un Sekret Teknik ar distopisku skaņu celiņu no izdomātas pagātnes un dejojamu 80. gadu kiberpanku.

Festivāls Tallinn Music Week  tiek rīkots jau sešpadsmito reizi un pulcēs 165 māksliniekus no 35 valstīm. Latviju tajā pārstāvēs 7 mūziķu apvienības, no kurām visnairāk ir pārstāvēti tieši eksperimentālās mūzikas pārstāvji: Platons Buravickis, Lunt, Sofija Zaiceva, Sarma Gabrēna un Waterflower, kā arī Sudden Lights un Oranžās Brīvdienas.

TMW 2024 PRO biļetes mūzikas un radošās industrijas profesionāļiem pieejamas TMW  mājaslapā shop.tmw.ee. Biļetes uz atsevišķiem koncertiem ir nopērkamas arī Piletilevi biļešu kasēs.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs