Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Tallinn Music Week 2024 festivālā šogad plaši pārstāvēta Latvijas mūzikas industrija

Intro, 7. martā

Jau sešpadsmito reizi notiks starptautiskais jaunās mūzikas festivāls Tallinn Music Week (TMW). Tas norisināsies Igaunijas galvaspilsētā Tallinā jau pēc nedēļas, no 3. līdz 7. aprīlim un pulcēs 165 māksliniekus no 35 valstīm. Latviju tajā pārstāvēs 6 mūziķu apvienības: Lunt, Sofija Zaiceva, Sudden Lights, Sarma Gabrēna, Waterflower un Oranžās Brīvdienas. Vairākas Latvijas mūzikas industrijas organizācijas un to pārstāvji tika izvēlēti par festivāla programmas kuratoriem in spīkeriem, tostarp Erica Synth, NERDS, Cindy&Kate un Zvaigznājs. 

Festivāls norisināsies dažādās vietās Tallinā, tajā uzstāsies mūziķi ne tikai no visas Eiropas, bet arī no Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas, Austrumāzijas, Āfrikas un Austrālijas. Lielākā daļa mākslinieku pārstāvēs Baltijas jūras un Ziemeļvalstu reģionu. Septiņdesmit no tiem būs pašmāju (Igaunijas) mūziķi, 20 pārstāvēs Somiju, no Lietuvas un Polijas ieradīsies 7 mūziķi/apvienības. Latviju šogad festivālā pārstāvēs 6 mūziķi/apvienības, kas prezentēs žanrisko dažādību no popmūzikas, folkmūzikas un rokmūzikas līdz pat ekperimentālai un avangarda mūzikai.

Festivāla satura veidošanā arvien aktīvāk iesaistās arī mūzikas industrijas pārstāvji no Latvijas. Šogad festivāla satura daļu veidoja Latvijā dibināta platforma NERDS jeb North European Resonance and Dissonance society (Ziemeļeiropas rezonanses un disonanses biedrība), kas ir festivāla Skaņu mežs izveidots sadarbības tīkls, kas veicina informācijas apmaiņu Ziemeļvalstu un Baltijas jūras reģiona inovatīvās un eksperimentālās mūzikas festivālu starpā.

NERDS rūpēsies par nepieradinātās un eksperimentālās mūzikas klātesamību festivālā. Tallinn Music Week neparastākos priekšnesumus varēs baudīt 6.aprīļa vakarā Neatkarīgās dejas centrā (Sõltumatu Tantsu Lava). Vakara programma paredz plaša spektra un dažādu žanru pārstāvju apvienošanu zem viena jumta, sākot ar sirreālas skaņas manipulatoriem līdz savādiem elektronikas burvjiem. Uzstāsies Reikjavīkas mākslinieku kolektīvs MC MYASNOI, somu kulta grupas K-X-P līdzdibinātājs Kaukolampi, noslēpumainais latvietis Lunt, Polijas aizraujošākais akordeonists Zbigniew un vairāki citi mūziķi.

Vairāku koncertvakaru satura kurators ir arī Cindy&Kate platformas dibinātājs Marks Dīlers, kas ir apvienojis 15 nozares profesionāļus no Baltijas reģiona, lai nodrošinātu jauniem mūziķiem un koncerttelpām iespēju veidot savstarpēju sadarbību koncertplānošanas jomā.  Cindy&Kate vakars notiks 5.aprīlī Kivi Paber Käärid, un tajā uztāsies tikai Baltijas reģiona mūziķi, tostarp Oranžās Brīvdienas un Waterflower no Latvijas. Daudzus gadus pirms pārcelšanas uz Liepāju nodzīvojis Zanzibārā, Marks Dīlers veido arī Āfrikas mūzikai veltīto vakaru Africa Now, kas notiks jau atklāšanas dienā 4.aprīlī Fotografiska centrā.

Erica Synths dibinātājs Ģirts Ozoliņš, kas jau vairāk nekā 10 gadus ir uzskatāms par vienu no pasaulē atzītākajiem elektroniskās mūzikas instrumentu ražotājiem, piedalīsies festivāla konferencē. Erica Synths apvieno digitālās un analogās tehnoloģijas, veidojot sintezatorus, kas rada unikālu skaņu.  Žans Mišels Žārs, Chemical Brothers, Depeche Mode, Deadmau5 un Richie Hawtin ir starp mūziķiem un producentiem, kuri ne tikai izmanto Ericas Synths instrumentus, bet arī aktīvi tos atbalsta. Konferencē uzstāsies arī mūziķe Agnese Rakovska, lai prezentētu savu mūzikas industrijas izglītības platformu Zvaigznājs.

Festivālā uzstāsies grupa viena no visātrāk augošajām un šobrīd straumētākajām grupām Latvijas mūzikā, kas Latviju pārstāvēja 2023. gada Eirovīzijā — Sudden Lights. 

Iespējams, visvairāk DIY koncertplānošanu pieredzējušais Oranžo Brīvdienu astoņu dalībnieku kolektīvs, kas ir neatņemams Latvijas alternatīvās mūzikas skatuves smagsvars, ne viendalīsies savā pieredzē Cindy&Kate koncertvakarā, bet arī svinēs savu 24 gadu pastāvēšanas jubileju. Šajā vakarā ir gaidāma arī latviešu eksperimentālās elektroniskās mūzikas producentes Waterflower uzstāšanās, kas ar savu mūziku vēsta par steidzamo nepieciešamību aizsargāt un saglabāt mūsu planētu. 

Sofija Zaiceva ir skaņu māksliniece, pianiste, DJ un elektroakustiskā komponiste — sākotnēji studējusi akadēmisko mūziku, šobrīd savā mūzikā izmanto arī vairākus eksperimentālos elementus. Viņas priekšnesumu varēs baudīt, apmeklējot igauņu festivāla Ule Heli veidoto vakaru. Arī mūziķe Sarma Gabrēna, kas mūzikas pasaulē ienāca caur klasisko virzienu, studējot čella spēli, šobrīd pēta veidus, kā muzicēt ārpus akadēmiskā rāmja, miksējot klasisko un eksperimentālo. Latviju pārstāvēs arī mūziķis LUNT, un abi ar Sarmu viņi uzstāsies NERDS veidotajā koncertvakarā.

Festivāla ietvaros ir gaidāma arī dažādu jau starptautisku atzinību guvušu mākslinieku uzstāšanās, tostarp uz skatuves kāps vairāku balvu ieguvēja un aktīviste Madame Ghandi, kura iepriekš koncertējot ar grupu M.I.A. iekļuva BBC 100 Women sarakstā; Kanādas soulmūzikas zvaigzne Tanika Charles, uzlecošā somu popmāksliniece Miss Molly un indie folka mākslinieks Beharie, kurš tiek dēvēts par norvēģu Frank Ocean; 

TMW 2024 PRO biļetes mūzikas un radošās industrijas profesionāļiem pieejamas TMW  mājaslapā shop.tmw.ee. Biļetes uz atsevišķiem koncertiem ir nopērkamas arī Piletilevi biļešu kasēs.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs