Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Laba Daba izziņo pilno programmu

Intro, 2015. g. 12. jūlijā

No 31. jūlija līdz 2. augusta rītam Līgatnes pagasta Ratniekos notiekošais starptautiskais mūzikas festivāls Laba Daba papildina programmu ar vairākiem ārvalstu un pašmāju mūziķiem, kā arī izziņo lielāko daļu festivāla programmas.

Kā jau minēts, viens no lielākajiem mūzikas notikumiem festivālā šogad būs leģendārās Lielbritānijas post-punk apvienības The Fall koncerts. Kā otrās dienas galvenie mākslinieki izvēlēti Brutto no Baltkrievijas — enerģisks pankroka kokteilis, kura līderis ir populārās baltkrievu grupas Lyapis Trubetskoy dibinātājs un, starp citu, citas Latvijā labi zināmas mūzikas apvienības — Super Besse, ģitārista tēvs.

Šogad festivālā Laba Daba uz piecām skatuvēm uzstāsies vairāk nekā septiņdesmit mūzikas apvienību un dīdžeju, piedāvājot plašu mūzikas žanru klāstu — no folk un akustiskās mūzikas līdz rokam un no indie līdz dubstep un žanrā nenoteiktiem, atsvaidzinošiem skaņu eksperimentiem. Festivālā piedalīsies Rīgas Modes, Nepieradinātā Folka Orķestris, Baložu Pilni Pagalmi, Chomsky Chess Club, Samba de Riga, Zāle, Biezoknis, Hipstokrātija, Guntis Veilands un Lelde Riteniece, Martas Asinis, Rīga Reggae, Sound Religion, Aurora, Pienvedēja Piedzīvojumi, Rebel Riot, The Pink Elephant, Dzelzs Vilks, Pcholi, Pyro Trees, Kārlis Kazāks, S.A.D., Zaķis, Freelancers, Cyber Mario, Gateris, Jūdas Graši, „Nebijušā restauratori”, „Kastete”, Skandinieki, Nils Īle un Afro Ambient, The Sound Poets ar akustisko programmu, Oranžās Brīvdienas, Sus Dungo, Krampis, projekts Buržuāziskās Filosofijas Marasms, Marta Migla, Alis P ar vienīgo festivāla koncertu šovasar, Inokentijs Mārpls, Auļi, All Day Long, Vilkači, Bezgalībieši un Nohow. Kā īpašus notikumus jāmin grupu S.I.L.S. un Sniegavīru Rūpnīca koncertus, tām apvienojoties tieši uz Laba Daba festivāla laiku. Neiztrūkstoša būs arī par tradīciju kļuvusī kora uzstāšanās. Šogad sestdienas rītā būs iespējams dzirdēt kora Aura koncertu. Savukārt sestdienas teātra programmu aizpildīs Jēkabs Nīmanis ar dziesmām bērniem un etīžu teātris Nerten. Skatītājiem būs skatāma Ģertrūdes ielas teātra, Ģirta Šoļa režisēta, izbraukuma izrāde Pasaka par veco nāvi.

No ārvalstu viesiem šogad būs dzirdami arī dub apvienība Nucleus Roots un pankroka smagsvari Subhumans no Lielbritānijas, The Angelcy no Izraēlas, pasaules mūzikas kolektīvs Ngoma Africa Band no Vācijas, Digital Digital no Igaunijas, Topsy Turvys no Francijas, kā arī jau minētie Brutto un The Fall.

Tuvākajā laikā tiks izziņota elektroniskās mūzikas skatuves Kraukļa ligzda programma, kurā paredzēti arī viesi no Lielbritānijas, Lietuvas un Polijas, kopumā piedāvājot ap divdesmit dīdžeju un DJ apvienību priekšnesumu. Daudzveidīga muzikāla programma paredzēta arī chill-out teltī un uz radio Naba raidījuma Ej Apskrieties skatuves.

Kā vēl viena, sava veida muzikālā skatuve pašā festivāla epicentrā, būs Latvijas radio 6 — Latvijas Universitātes Radio NABA studija, kas nodrošinās tiešraidi 40 stundu garumā 95,8 fm un www.naba.lv.

 

Biļetes uz festivālu pieejamas visās Biļešu Serviss kasēs, interneta vietnē www.bilesuserviss.lv, kā arī par izdevīgām cenām un arī vienas dienas biļetes — klubā Nabaklab.

Tavs komentārs