Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Gaidot Labu Dabu 2016: 1.daļa

Kārlis Arājs, 2016. g. 3. augustā

Kā jau katrā festivālā, laika menedžments ir viena no sarežģītākajām lietām, un mēdz gadīties, ka jāskrien no skatuves uz skatuvi, lai apskatītos, kas un kur spēlē. Tāpēc mēs šoreiz mēģināsim šo izvēli padarīt nedaudz vieglāku, iepazīstinot ar pašmāju un ārzemju kolektīviem, kuri brīvdienās kāps uz festivāla Laba Daba skatuvēm. 

Rīta Stienis — enerģijas lādiņš piektdienas vakaram. Ska ietekmēts dejojams pankroks ar bijušā bāra Leningrad bārmeņa Kozmena asprātīgajiem tekstiem. Ja kāds nav dzirdējis šo grupu dzīvajā — ir vērts. No rīta sāpēs kājas no dejošanas, bet tas pieder pie lietas.

Patiks, ja patīk Oranžās Brīvdienas, Molotov, Leningrad.

Tehnikums — Duets, kas izpilda sintīpopu ar oriģināliem tekstiem un patīkamu noskaņu. Atšķirībā no daudziem viņu līdzgaitniekiem, mūzika ir samērā pozitīva un piederēsies vasaras vakaram festivālā.

Patiks, ja patīk The XX, Bloc Party (pēdējie albumi).

Manta - Edgara Šubrovska pēc-Hospitāļu Ielas projekts, kas aizpērn pieteica sevi ar spēcīgu debijas albumu. Sociāli reālistiski teksti, kuri savijas ar sintezatoru radītu skaņas vilni, kurā var sadzirdēt mīlestību pret Rīgas mikrorajoniem un sapratni par savu vietu dzīvē.

Patiks, ja patīk Hospitāļu iela.

Kasetes — 80., 90.gadu iedvesmoti jaunieši, kuri rada atmosfērisku elektronisko mūziku, kas iederētos seriālā Knight Rider.

Patiks, ja patīk Knight Rider, 80.gadu retro kičs.

Fuckart — 90. gadu grupa, kura pārtrauca savu eksistenci 2001. gadā, tā arī neizdodot nevienu pilnu albumu. Skaņas ziņā šo grupu varētu raksturot kā Purvciema Red Hot Chili  Peppers un maskačkas The Prodigy. Nedejot nav iespējams.

Patiks, ja patīk 90.gadi, Horens Stalbe. 

Rāva — Tautas mūzika ar tumšāku atmosfērisko muzikālo pavadījumu, kas ļauj sajust dziesmu patieso spēku un būtību. Dzied senās latvju kara dziesmas.

Patiks, ja patīk Vilki, Vilkači, Skyforger albums Zobena Dziesma.

Rūsa — Latvijas Motorhead. Nav tik daudz albumu, bet atieksme un mūzika ir. 

Patiks, ja patīk Motorhead.

Pupociklu vasara — Latvijas vienīgie sviestroka pārstāvji. Muzikāli ļoti vasarīga rokgrupa, kuras skanējumā var sadzirdēt dažādas aizgājušo desmitgadu ietekmes.

Patiks, ja patīk Oranžās brīvdienas.

Haralds Sīmanis — leģendārais Latvijas dziesminieks. Sīmani redzēt kaut reizi dzīvē ir katra latvieša pienākums.

MMMM — Ja panikas lēkmei būtu skaņu celiņš, tad to aranžētu šis kolektīvs. Pārdomāta elektronika ar 8-bit ietekmēm. Lielisks dzīvais šovs ar maskām, gaismām un interesantiem dizaina risinājumiem. 

Patiks, ja patīk elektronika, glitch, chiptune.

Morālā Ateja — Pieredzējusi pankroka blice, kura nav tik smaga, lai uzreiz atbaidītu pie pankroka nepieradušas ausis. Bet laba izārdīšanās pie Ej Apskrieties skatuves garantēta.

Patiks ja patīk NOFX, KGJD?, Konstitūcija par tēju.

Lietotas Mēbeles no Holandes — Vēl viens must see koncerts. Grupa, kura 2000. gadu vidū aktīvi koncertēja un atkal apvienojās tikai pagājušajā gadā. 70. gadu ietekmēta rokmūzika ļoti kvalitatīvā izpildījumā.

Patiks ja patīk 2000. gadu Latvijas rokmūzika.

Helēna Kozlovska — Bijusī Skumju Akmeņu soliste, kura izceļas ar savu neierasto balsi, kas piesaista un neļauj pārtraukt klausīties. Muzikāli būs akustiskā ģitāra un skaista balss, neko īsti vairs nevajag.

Patiks ja patīk Skumju Akmeņi, Levīti, Chinawoman.

Dzidriņas Megasistēma — 90. gadu latviešu sintīpops. 

Sākumā grupas sastāvā bija Roberts Gobziņš, kurš gan grupā vairs nespēlē. Izceļas ar to, ka dziesmās izmanto latviešu dzejnieku dzejoļus. Muzikāli — viegls latvisks sintīpops, gandrīz vai teātra mūzika.

Patiks, ja patīk Roberts Gobziņš, NSRD popsīgākie gabali.

Pilsētas Skaņas — Par šo grupu nav diži daudz informācijas, tik vien kā tas, ka trio izpilda dziesmas ar A. Čaka vārdiem un muzikāli cenšas noķert Rīgas atmosfēru.

Patiks, ja patīk - Granātābolu Namiņš.

Stūrī Zēvele — Indie grupa, kas jau ir spējusi nostiprināt savu vārdu starp pašmāju top pagrīdes grupām. Muzikāli ļoti patīkami savij dažādus elementus, radot savu īpatnējo skanējumu.

Patiks, ja patīk Granātābolu Namiņš, Manta.

Zāle — Viena no festivāla interesantākajām grupām. Savij elektrofolku ar fantastisku vokālu. Kritiķu atziņu izpelnījās pagājušajā gadā izdotais debijas albums. Viennozīmīgi vērts apmeklēt.

Patiks, ja patīk — ElectroFolk, Auļi, Żywiołak.

Tesa — Post hardcore/sludge grupa, kura Latvijā koncertē samērā reti, tādēļ ir vērts izmantot iespēju aplūkot viņus dzīvē.

Patiks, ja patīk - Cult of Luna, Parara.

Laika Suns — Bijušie grupas MOFO dalībnieki. Enerģisks, dzejisks roks. Dzīvajā skan pat labāk, nekā ierakstā.

Patiks, ja patīk Mofo.

Oranžās Brīvienas — Turbofolks turbolatvietim. Enerģijas lādiņš, kurš ir jāredz dzīvajā. Ja gribas dejot, ārdīties un dziedāt, tad šogad nav labākas grupas par šiem vīriem.

Patiks, ja patīk — Ska, pankroks.

Gas of Latvia - Andris Indāns Latvijas pagrīdes mūzikā ir leģendārs vārds — viņš kopā ar Edgaru Šubrovski dibināja savam laikam ļoti drosmīgu grupu Kartāga, pēc tās izjukšanas pievērsās atmosfēriskas elektroniskās mūzikas radīšanai, un turpina to darīt ar apskaužamu kvalitātes līmeni. 

Patiks, ja patīk — kvalitatīva elektroniskā mūzika.

Tavs komentārs