Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Noskaidroti Austras balvas 2017 nominanti

Intro, 2017. g. 31. oktobrī

Otrdien, 31. oktobrī, Latvijas Radio 5 — Pieci.lv raidījumā Pieci Rīti tika izziņots apbalvojuma Austras balva 2017 nominantu saraksts. Šī gada Austras balvas ieguvēju paziņot plānots 17. novembrī. Šoruden balva tiks pasniegta jau trešo reizi, iepriekšējos gados triumfējot Alisei Jostei un grupai Rīgas Modes.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad balvai kvalificējās visi latviešu vai Latvijā dzīvojošu mūziķu albumi, kas izdoti no pagājušā gada 19. oktobra līdz šī gada 18. oktobrim — kopā izvērtēti tika gandrīz 80 albumi. No šī plašā albumu klāsta žūrija izvēlējās desmit labākos, no kuriem viens novembra vidū tiks atzīts par uzvarētāju, tā autoram saņemot arī naudas balvu 1000 eiro apmērā no biedrības Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA).

Starp 2017. gada Austras balvai nominētajiem albumiem atrodami:

Ansis Balzams
Astro’n’out - Urda
Auļi un Tautumeitas - Lai Māsiņa Rotājas
Elizabete BalčusConarium
Himnas Manuskripts
Manta Karaliene Anna
Oriole The Mushroom Music Vol. 4
Satellites LV - Varavīksnes Galā
Sniedze PrauliņaInkrustācija
Stanislav Yudin & Asnāte Rancane Op.2

Kā jau ziņots iepriekš, šī gada lielākais jauninājums balvas pasniegšanas norisē ir nominantu dzīvie koncerti, kas 15., 16. un 17. novembrī notiks Latvijas Radio pirmajā studijā, pēdējam no koncertiem noslēdzoties ar balvas pasniegšanu. Paredzēts, ka šajos koncertvakaros uzstāsies visi nominētie mākslinieki un tie tiks pārraidīti gan Latvijas Radio 5 — Pieci.lv ēterā, gan video tiešraidē portālos LSM un Delfi. Tāpat visi nominētie mūziķi tiks aicināti uz intervijām Latvijas Radio 5 — Pieci.lv dienas programmā pie Lindas Samsonovas, par ko sīkāk tiks ziņots tuvākajā laikā.

Tikmēr portālā Delfi šodien tiks uzsākts auditorijas balsojums, kas ļaus labāko albumu no Austras balvai nominētā desmitnieka izvēlēties arī klausītājiem. Jebkuram portāla lasītājam būs iespēja reizi dienā nobalsot par savu favorītu, un balsojuma beigās tā uzvarētājam tiks pasniegta Delfi simpātiju balva, kas ļaus īstenot reklāmas kampaņu portālā 1000 eiro apmērā

Austras balvas žūrijā šogad darbojas tās dibinātāji Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns, kā arī virkne Latvijas mūzikas industrijas profesionāļu — laikraksta Diena mūzikas žurnālists Uldis Rudaks,  Latvijas Radio 5 — Pieci.lv ētera personības Toms Grēviņš, Artis Volfs un Karmena Stepanova, Radio 7 dibinātājs un dīdžejs Egons Reiters, Positivus festivāla organizators Ģirts Majors, mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, Radio NABA ētera personība Atis Žagars, Music Export Latvia izpilddirektore Agnese Cimuška, portāla Delfi kultūras redaktore Nora Rieksta-Ķenģe, mūzikas žurnālists Klāss Vāvere, LaIPA izpilddirektore Liena Grīna, portāla Satori redaktors Ilmārs Šlāpins un pagājušā gada uzvarētāji — grupa Rīgas Modes. Tāpat žūrijai atkal pieaicināti arī ārzemju pārstāvji — Igaunijas sabiedriskās radiostacijas Raadio 2 dīdžejs Eriks Morna, laikraksta Lietuvos Rytas mūzikas žurnālists Ramūnas Žilnis, kā arī Baltkrievijas mūzikas portāla Experty.by galvenais redaktors Dmitrijs Bezkorovainijs.

Austras balvu organizē mūzikas portāla Intro.lv žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns. To atbalsta Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) un Valmiermuižas alus. Austras balvas mediju partneri ir portāls Delfi un Latvijas Radio 5 — Pieci.lv.

Austras balvas jaunumiem var sekot arī tās mājaslapā un sociālo tīklu kontos:
austrasbalva.lv
facebook.com/austrasbalva
twitter.com/AustrasBalva

Damn, šis ir big. #proudmama

Šēra 2017. gada 31. oktobrī, 08:55

Tavs komentārs