Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Zināmi Austras balvas 2016 nominanti

Intro, 2016. g. 4. novembrī

Piektdien, 4. novembrī, Latvijas Radio 5 — Pieci.lv raidījumā Pieci Rīti tika izziņoti šī gada Austras balvai nominētie desmit albumi. Uzvarētāja vārds tiks paziņots 24. novembrī K. K. fon Stricka Villā.

Šogad tika izvērtēti vairāk nekā septiņdesmit albumi, no kuriem vairāk nekā četrdesmit žūrijas locekļi pieminēja kā cienīgus atrasties labāko desmitniekā. Jāpiemin arī, ka, līdzās Latvijas mūzikas žurnālistiem, mūziķiem, dīdžejiem un industrijas profesionāļiem, 2016. gada Austras balvas žūrijā līdzdarboties pieaicināti arī pārstāvji no Baltkrievijas, Igaunijas, Lielbritānijas un Lietuvas.

Austras balvai 2016 nominēti šādi albumi:

Arturs Skutelis un TvērumiAudums

Audience KillersFloating Islands

Carnival YouthPropeller

Deniss Paškevičs Yours Faithfully

Elizabeta LāceMõaiga

Juris Simanovičs Kā samierināties ar savu nenozīmību

Kasetes Jaunā kārtība

Rīgas modesFantastiski

Stūrī ZēveleLabdien

ŽidrūnsŽidrūns un tas, ko nevar nest

Šogad Austras balva ir uzsākusi sadarbību ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību (LaIPA), kas palīdzējusi nodrošināt pasākuma balvu fondu. Proti, Austras balvas uzvarētāju/s LaIPA apbalvos ar naudas balvu 1000 EUR apmērā turpmākās radošās darbības veicināšanai.

Par Austras balvas mediju partneri ir kļuvis portāls Delfi, kas, līdzās informēšanai par pasākuma jaunumiem, piedāvās arī klausītāju balsojumu, ļaujot portāla lasītājiem izteikt savu viedokli par nominēto albumu desmitnieku. Šī balsojuma uzvarētājam tiks pasniegta arī publikas simpātiju balva 1000 eiro apmērā reklāmas kampaņas īstenošanai portālā Delfi.

Turpināsies arī pērn uzsāktā sadarbība ar Latvijas Radio 5 — Pieci.lv, kur tiks piedāvātas intervijas ar balvai nominētajiem māksliniekiem, kā arī pilnā garumā nospēlēti visi nominētie albumi. Sīkāka informācija tiks sniegta jau tuvākajā laikā.

Austras balvas žūrijā pagājušā gada žūrijas locekļiem — Laurim Anstrautam, Normundam Vucānam, Uldim Rudakam, Jānim Žildem, Tomam Grēviņam, Artim Volfam, Karmenai Stepanovai, Egonam Reiteram, Ģirtam Majoram, Kasparam Zaviļeiskim un Atim Žagaram — šogad pievienojušies vēl vairāki Latvijas mūzikas profesionāļi. To skaitā, pagājušā gada Austras balvas ieguvēja Alise Joste, Music Export Latvia izpilddirektore Agnese Cimuška, portāla Delfi kultūras redaktore Nora Rieksta-Ķenģe, Uldis Cīrulis jeb DJ Monsta, mūzikas žurnālists Klāss Vāvere, un LaIPA izpilddirektore Liena Grīna. Tāpat žūrijai pieaicināti arī ārzemju pārstāvji — Baltkrievijas mūzikas portāla Experty.by galvenais redaktors Dmitrijs Bezkorovainijs, Igaunijas sabiedriskās radiostacijas Raadio 2 dīdžejs Eriks Morna, laikraksta Lietuvos Rytas mūzikas žurnālists Ramūnas Žilnis, kā arī Martins Elborns no Lielbritānijas, kurš ir viens no Glāstonberijas festivāla organizatoriem, kā arī mūzikas konferences The Great Escape līdzīpašnieks.

Atgādināsim, ka 2015. gada nogalē par pirmo Austras balvas ieguvēju kļuva Alise Joste ar albumu Hardships Are Ships.

Austras balvu organizē mūzikas portāla Intro.lv žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns. To atbalsta Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) un K. K. fon Stricka Villa. Austras balvas mediju partneri ir portāls Delfi un Latvijas Radio 5 — Pieci.lv.

http://austrasbalva.lv/

https://twitter.com/AustrasBalva

https://www.facebook.com/austrasbalva

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs