Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Rīt tiks paziņoti šī gada Austras balvas nominanti

Intro, 2017. g. 30. oktobrī

Turpinot iepriekšējos gados iesākto tradīciju, šoruden jau trešo reizi tiks pasniegts mūzikas apbalvojums Austras balva, ko piešķir gada labākajam albumam Latvijā. Desmit tai nominētie albumi būs zināmi jau šonedēļ, un, tāpat kā abās iepriekšējās reizēs, arī šogad pirmie tos uzzināt varēs Latvijas Radio 5 — Pieci.lv raidījuma Pieci Rīti klausītāji. Balvas nominantu saraksta izziņošana raidījumā gaidāma otrdien, 31. oktobrī, pēc pulksten 8:00.

Pirms diviem gadiem pirmo Austras balvu savā īpašumā ieguva Alise Joste, savukārt gadu vēlāk triumfēja grupa Rīgas Modes. Tikmēr šogad kā kandidāti uz balvu tika izskatīti visi latviešu vai Latvijā dzīvojošu mūziķu albumi, kas izdoti no pagājušā gada 19. oktobra līdz šī gada 18. oktobrim. Kopumā uz balvu pretendēja gandrīz astoņdesmit albumu, no kuriem žūrija balsošanas un savstarpēju diskusiju rezultātā izvirzīja desmit labākos. Tuvāko nedēļu laikā žūrijas locekļi vienu no tiem izvēlēsies kā uzvarētāju, un paredzēts, ka 2017. gada Austras balvas ieguvējs tiks paziņots 17. novembrī.

Balvas organizēšanas trešajā gadā tās organizatoriem, sadarbībā ar mediju partneri Latvijas Radio 5 — Pieci.lv, ir izdevies īstenot ieceri par nominēto mākslinieku dzīvajiem koncertiem, kas tiks rīkoti Latvijas Radio pirmajā studijā un pārraidīti gan radio ēterā, gan video tiešraidē portālos LSM un Delfi. Koncerti gaidāmi 15., 16. un 17. novembrī, raidījuma Pilnīgs Vakars laikā — pēc pulksten 20:00 — un iecerēts, ka uz skatuves kāps visi balvai nominētie mākslinieki, kā arī pēdējo no tiešraidēm noslēgs balvas ieguvēja paziņošana. Pie tam, paredzēts, ka iespēja nokļūt uz 15. un 16. novembra koncertvakariem būs jebkuram interesentam, par ko sīkāk tiks ziņots tuvākajā laikā.

Tikmēr nemainīga no pagājušā gada ir saglabājusies sadarbība ar biedrību Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) un portālu Delfi. Tāpat kā pirms gada, arī šogad LaIPA nodrošinās naudas balvu 1000 eiro apmērā, lai veicinātu uzvarētāju turpmāko radošo darbību. Tikmēr Delfi gan informēs par balvas jaunumiem, gan rīkos auditorijas balsojumu, piedāvājot klausītājiem iespēju noteikt savus favorītus. Šī balsojuma uzvarētājam tiks pasniegta Delfi simpātiju balva, kas dos tās ieguvējam reklāmu portālā 1000 eiro apmērā.

Austras balvu organizē mūzikas portāla Intro.lv žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns. To atbalsta Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) un Valmiermuižas alus. Austras balvas mediju partneri ir portāls Delfi un Latvijas Radio 5 — Pieci.lv.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs