Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Alise Joste iegūst Austras balvu

Intro, 2015. g. 11. decembrī

Šorīt, īsi pirms 8:30, Latvijas Radio 5 — Pieci.lv raidījumā Pieci Rīti svinīgā ceremonijā tika izziņots pirmās Austras balvas ieguvējs. Par to kļuvusi dziesminiece Alise Joste un viņas otrais studijas albums Hardships Are Ships, kas atzīts par labāko albumu Latvijā šogad.

Paziņot uzvarētāju radio studijā bija ieradušies Austras balvas organizatori Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns, kā arī mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, kurš vadīja apbalvošanas ceremoniju. Cita starpā viņi atzīmēja, ka uzvarētājs tika noteikts ļoti sīvā konkurencē, jo līdz pat pēdējā žūrijas dalībnieka balsojumam uz koktēlnieka Daniela Vainakovska radīto ozolkoka Austras koka trofeju pretendējuši trīs ieraksti, no kuriem par labāko beigās atzīts tieši Hardships Are Ships. Tāpat tika atklāts, ka pasākumu plānots rīkot arī pēc gada.

Tā kā Alise šajās dienās atrodas Lietuvā, par savu uzvaru viņa tika informēta telefoniski. Mūziķe neslēpa savu saviļņojumu, atzīstot, ka neesot ticējusi, ka varot uzvarēt. „Protams, man gribējās cerēt, ka es varētu būt uzvarētāja, taču es sev to neļāvu, jo likās, ka nē, tā taču nevar būt! Tā nu visu nakti nomurgoju, nevarēju kārtīgi pagulēt, gaidot šo mirkli. Tas ir ļoti liels gods būt pirmajai, kas iegūst „Austras balvu”, un esmu par to ārkārtīgi gandarīta!”

Atgādināsim, ka Austras balva ir apbalvojums gada labākajam Latvijas albumam, neatkarīgi no tā žanra vai popularitātes. Uz balvu varēja pretendēt pilnīgi visi mūzikas ieraksti, kas izdoti laika posmā no 2014. gada 18. novembra līdz šī gada 18. novembrim Latvijā vai ārzemēs, ar vismaz vienu latvieti starp šī darba autoriem.

Austras balvas žūrijā līdz ar projekta organizētājiem — portāla Intro.lv žurnālistiem Lauri Anstrautu un Normundu Vucānu — atrodami arī daudzi no pazīstamākajiem vārdiem Latvijas mūzikas žurnālistikā un mūzikas industrijā. To skaitā ir Pieci.lv dīdžeji Toms Grēviņš, Artis Volfs un Karmena Stepanova, Radio 7 izveidotājs un ētera personība Egons Reiters, Positivus festivāla organizators Ģirts Majors, avīzes Diena mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, mūziķis Goran Gora, elektroniskās mūzikas producents un mūzikas žurnālists Alekss Kaulss, portāla Delfi kultūras redaktors Henriks Eliass Zēgners, hiphopa kultūras veicinātājs un žurnālists Mārtiņš Pavasaris, grupas Satellites LV līderis un portāla TVNET mūzikas redaktors Jānis Žilde, mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, kā arī Radio NABA dīdžejs Atis Žagars.

Uz pirmās Austras balvas iegūšanu pretendēja šādi albumi:

Alise Joste — Hardships Are Ships

Instrumenti — Iekams

Kashuks — Fiction

Laika Suns — Gaismas Lādiņš

Mona De Bo — Īstenībā

Ozols — Atpakaļ Nākotnē

Sigma — Sazaroto Taku Dārzs

Skyforger — Senprūsija

The Pink Elephant — Mellowing

The Sound Poets — Pulsē

http://austrasbalva.lv/

https://twitter.com/AustrasBalva

https://www.facebook.com/austrasbalva

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs