Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Rīt tiks pasniegta Austras balva

Intro, 2015. g. 10. decembrī

Piektdien, 11. decembrī, Latvijas Radio 5 — Pieci.lv raidījumā Pieci Rīti īsi pēc 8:00 tiks nosaukts ieraksts, kas iegūs pirmo Austras balvu — 2015. gada Latvijas labākā albuma titulu.

Austras balva ir apbalvojums gada labākajam Latvijas albumam, neatkarīgi no tā žanra vai popularitātes. Uz balvu varēja pretendēt pilnīgi visi mūzikas ieraksti, kas izdoti laika posmā no 2014. gada 18. novembra līdz šī gada 18. novembrim Latvijā vai ārzemēs, ar vismaz vienu latvieti starp šī darba autoriem. No šī plašā albumu klāsta, žūrija balsojot izvēlējās 10 nominantus, kuri tālākā balsojumā pretendē uz balvas iegūšanu.

Visi desmit nominanti iepriekšējos trīs nedēļu laikā viesojās Pieci.lv studijā, lai raidījuma Pilnīgs vakars ietvaros vispirms 21:00 sniegtu interviju (to ieraksti ir atrodami Pieci.lv Youtube kontā), savukārt no 22:00 piedzīvotu savu albumu atskaņošanu radio ēterā pilnā garumā.

Austras balvas žūrijā līdz ar projekta organizētājiem — portāla Intro.lv žurnālistiem Lauri Anstrautu un Normundu Vucānu — atrodami arī daudzi no pazīstamākajiem vārdiem Latvijas mūzikas žurnālistikā un mūzikas industrijā. To skaitā ir Pieci.lv dīdžeji Toms Grēviņš, Artis Volfs un Karmena Stepanova, Radio 7 izveidotājs un ētera personība Egons Reiters, Positivus festivāla organizators Ģirts Majors, avīzes Diena mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, mūziķis Goran Gora, elektroniskās mūzikas producents un mūzikas žurnālists Alekss Kaulss, portāla Delfi kultūras redaktors Henriks Eliass Zēgners, hiphopa kultūras veicinātājs un žurnālists Mārtiņš Pavasaris, grupas Satellites LV līderis un portāla TVNET mūzikas redaktors Jānis Žilde, mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, kā arī Radio NABA dīdžejs Atis Žagars.

Uz pirmo Austras balvu pretendē šādi albumi:

Alise Joste — Hardships Are Ships

Instrumenti — Iekams

Kashuks — Fiction

Laika Suns — Gaismas Lādiņš

Mona De Bo — Īstenībā

Ozols — Atpakaļ Nākotnē

Sigma — Sazaroto Taku Dārzs

Skyforger — Senprūsija

The Pink Elephant — Mellowing

The Sound Poets — Pulsē

http://austrasbalva.lv/

https://twitter.com/AustrasBalva

https://www.facebook.com/austrasbalva

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs