Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Jaunas vēsmas Latvijas mūzikas industrijā – Austras balva gada labākajam albumam

Intro, 2015. g. 9. novembrī

Šī gada nogale Latvijas mūzikas industrijā būs zīmīga ar jauna ikgadēja notikuma aizsākšanos, jo pirmo reizi tiks pasniegts apbalvojums Austras balva — Latvijas labākais albums 2015, ko turpmāk ik gadu iecerēts pasniegt Latvijas labākajam albumam.

Kā stāsta projekta rīkotāji — mūzikas portāla Intro.lv žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns — šī balva iecerēta kā alternatīva Mūzikas ierakstu gada balvai, līdzīgi kā Mercury Prize Lielbritānijā vai Polaris Music Prize Kanādā. Arī apbalvojuma formāts ieplānots identisks ar pieminētajiem piemēriem, neizvirzot uzvarētājus dažādās nominācijās, bet gan, apbalvojot vienu labāko albumu, neatkarīgi no pārstāvētā mūzikas žanra.

Balvai varēs kvalificēties ieraksti, kas izdoti laika posmā no pagājušā gada 18. novembra līdz šī gada 18. novembrim, neatkarīgi no to žanra vai popularitātes. No visiem albumiem mūzikas kritiķu un ekspertu veidota žūrija izvēlēsies desmit labākos, kas pretendēs uz Austras balvu, no kā pēc tam tiks izvēlēts viens uzvarētājs. Desmit nominantu saraksta paziņošana notiks 19. novembrī, savukārt pirmais balvas uzvarētājs tiks nosaukts 11. decembrī, un abi šie notikumi būs dzirdami Latvijas Radio 5 — Pieci.lv rīta programmas Pieci Rīti tiešraidē.

Austras balvas žūrijā līdz ar projekta organizētājiem Intro.lv pārstāvjiem Lauri Anstrautu un Normundu Vucānu atrodami arī daudzi no pazīstamākajiem vārdiem Latvijas mūzikas žurnālistikā un mūzikas industrijā. To skaitā ir avīzes Diena mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, grupas Satellites LV līderis un portāla TVNET mūzikas redaktors Jānis Žilde, Pieci.lv dīdžeji Toms Grēviņš, Artis Volfs un Karmena Stepanova, Radio 7 izveidotājs un ētera personība Egons Reiters, Positivus festivāla organizators Ģirts Majors, mūziķis Goran Gora, portāla Delfi kultūras redaktors Henriks Eliass Zēgners, mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, elektroniskās mūzikas producents un mūzikas žurnālists Alekss Kaulss, hiphopa kultūras veicinātājs un radio dīdžejs Mārtiņš Pavasaris, kā arī Radio NABA dīdžejs Atis Žagars.

Lielu atbalstu Austras balvas organizēšanā sniedz arī Latvijas Radio 5 — Pieci.lv, dodot projektam mediju platformu mūzikas cienītāju sasniegšanai. Sākot no 23. novembra līdz 8. decembrim, katru vakaru, no pirmdienas līdz ceturtdienai, viens no nominētajiem albumiem pulksten 22:00 pilnā garumā izskanēs Pieci.lv. Tāpat radio ēterā būs dzirdamas arī intervijas ar nominētajiem māksliniekiem un aktuālie jaunumi saistībā ar balvas norisi. Savukārt pirmdien, 9. novembrī, 21:00, Pieci.lv raidījumā Pilnīgs Vakars viesosies abi balvas organizatori, lai nedaudz sīkāk iepazīstinātu ar šo projektu un tā norisi.

https://twitter.com/AustrasBalva

https://www.facebook.com/austrasbalva/   

Foto: Publicitātes foto

Drīkst jautāt, kāpēc balvai izvēlēts tieši šāds nosaukums?

Carloss 2015. gada 10. novembrī, 11:19

Tavs komentārs