Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Positivus 2017 trešās dienas apskats

Intro, 2017. g. 17. jūlijā

Intro.lv komanda ir atgriezusies no Positivus un apkopojusi domas par pasākuma trešo, noslēdzošo dienu, kurā tika piedzīvoti vairāki no visa festivāla spilgtākajiem brīžiem.

No rīta tika saņemtas nepatīkamas ziņas — RAY BLK uzstāšanās uz Nordea skatuves tika atcelta. Tas nozīmēja, ka uz galvenajām skatuvēm notikumi sākās tikai vēlā pēcpusdienā, kad gana pieklājīgam pūlim uzstājās Pienvedēja Piedzīvojumi. Īsi pēc tam labu sniegumu Palladium teltī demonstrēja Bucharest, vien žēl, ka noskaņu nedaudz sabojāja slikti dzirdamais vokāls.

Daudzu Positivus apmeklētāju gaidītākais brīdis bija Hosē Gonzalesa uzstāšanās uz galvenās skatuves. Lai arī šoreiz mūziķis uzstājās bez pavadošā sastāva un kopumā šķiet, ka Gonzalesa mūzika vairāk piestāvētu naktij, viņa dziesmu savdabīgā maģija spēja iedarboties arī karstas saules apspīdētā vakarpusē, kļūstot par īpašu brīdi. Lai gan tas, ka viņš uz lielās skatuves atradās viens pats, sākotnēji izskatījās nedaudz amizanti, viņa sniegums bija pietiekami spēcīgs, lai to attaisnotu. Tikai viens cilvēks un tikai viena ģitāra, bet vesels lērums emociju. Sanāca iegriezties arī Satellites LV koncertā uz Palladium skatuves, kurā satelīti jau atkal pierādīja to, ka ir fantastiska koncertgrupa un spējīga sniegt pamatīgu enerģijas devu turpmākajam vakaram. Galu galā, bez viņiem taču nav aizritējis gandrīz neviens Positivus festivāls.

Pēc tā notikumi sāka pietuvoties festivāla kulminācijai. Lieliskā līmeni koncertu aizvadīja The Lumineers, kuru emocionālā atdeve un attieksme pret publiku radīja īstu Positivus sajūtu. Savus fanus viņi atalgoja ar grupas lielākajiem hītiem, bet tos, kuri viņus tik labi nepazīst, pārsteidza ar leģendārās grupas Talking Heads kaverversiju koncerta noslēgumā. Lai arī Nordea skatuves galvenie mākslinieki Mew noteikti bija pelnījuši lielāku pūli, šī dāņu grupa tāpat ar haltūrēšanu nenodarbojās, nospēlējot lielisku koncertu, kas visiem klātesošajiem uzbūra nedaudz maģisku noskaņu. Uz brīdi ekrānos pavīdēja arī kāda viņu fane, kuru šis koncerts bija saviļnojis tiktāl, ka viņas acis bija izplūdušas asarās.

Festivālu noslēdzošie alt-J bija šī gada Positivus vizuāli spilgtākais koncerts — vizualizāciju ekrāni un papildus gaismu elementi, kas bija izvietoti starp grupas dalībniekiem, deva daudz iespēju radīt visdažādākās krāsu spēles un sinhronizēt tās ar no skatuves dzirdamo mūziku. Viņu koncerts gan bija iespaidīgs ne tikai vizuāli, bet arī muzikāli. Ja vēl uzreiz pirms koncerta bija šaubas par to, vai alt-J ir atbilstoša izvēle festivāla noslēdzošajam koncertram, tad jau pirmo dziesmu laikā tās tika pilnībā izkliedētas. alt-J izrādījās patiešām lieliska dzīvā grupa, un dziesmas no visai viduvējā jaunākā albuma koncertā skanēja daudz labāk nekā ierakstā. Nepievīla arī viņu populārākās dziesmas no pirmajiem diviem albumiem, turklāt noslēdzošā Breezeblocks fantastiski spēja vēl pēdējo reizi vienot grupas un pūļa enerģiju, pieliekot šī gada festivālam skaistu punktu.

Ar to šī gada Positivus arī bija noslēdzies, tāpāt kā šis apskats, bet turpmāko dienu laikā būs iespējams vēl gana daudz lasīt par mūsu iespaidiem. Nepalaid garām!

Foto: Staņislavs Fisenkovs

Tavs komentārs