Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Summer Sound programmu papildina Riton un Džons Ņūmens

Intro, 2022. g. 5. maijā

Festivāla Summer Sound mākslinieku lokam pievienojas divi džentlmeņi no Anglijas — superhitu Friday un Turn Me On autors Riton un mūziķis, producents, dīdžejs John Newman, kurš pasaules slavu ieguvis ar tādiem skaņdarbiem kā Blame, Give Me Your Love, Love Me Again, Waiting For A Lifetime u.c. Plašo programmu papildina arī pašmāju hiphopa zvaigzne ansis un kaimiņzemes Eirovīzijas sensācija -  lietuviešu grupa The Roop, kuras Discoteque amizantos deju soļus, šķiet, ir pamēģinājis ikviens.

Riton, īstajā vārdā Henrijs Smitsons, ir elektroniskās mūzikas dīdžejs un producents no Lielbritānijas. 2016. gadā Riton bija BBC Radio 1 top mākslinieks, izdevuma DJ Mag gada albuma statusā ar Eine Kleine Nacht Music un turpināja gūt panākumus ar Turn Me On, kas Spotify u.c. mūzikas straumēšanas vietnēs atskaņots vairāk nekā 300 miljonus reižu. Viņš veiksmīgi atrod jaunus talantus un iespējamas sadarbības. Tā, piemēram, 2016. gadā Riton atklāja Kah-Lo no Nigērijas, ar kuru kopā izveidoja kompozīciju Rinse & Repeat un pat izdeva kopīgu albumu Foreign Ororo, pēc kura Kah-Lo kļuva par pieprasītāko ierakstu mākslinieci Nigērijā, bet viņu kopdarbs Rinse & Repeat tika nominēts prestižajai Grammy balvai. Jau 2019. gadā Riton saņēma šo balvu par savu producēto Silk City (Mark Ronson & Diplo duets) dziesmu Electricity ar Dua Lipa. 2021. gada februārī Riton, sadarbojoties ar Nightcrawlers, radīja klubu mūzikas pasaules hitu Friday, kurā piedalās interneta zvaigznes Mufasa un Hypeman, un, kas, nu jau kļūstot par piektdienas himnu, straumēts vairāk nekā 600 miljonus reižu. 

John Newman, pilnajā vārdā Džons Viljams Pīters Ņūmens, ir solists, komponists, producents un nu jau arī dīdžejs no Anglijas. Nu jau pirms desmit gadiem, 2012. gada maijā, Džons pasaules slavu iekaroja izpildot Rudimental hitu Feel The Love, kas iekaroja mūzikas topu virsotnes ne tikai Lielbritānijā, bet visā pasaulē. BBC Radio atzina to par gada pasaules karstāko mūzikas ierakstu. Pēc šī skaņdarba sekoja hits pēc hita, tūre pēc tūres, noslēdzot šo skrējienu tuksnesī ar leģendārā festivāla Coachella galvenā mākslinieka statusu, trīs Britu mūzikas balvu nominācijām, neskaitāmām mūzikas topu virsotnēm, sadarbojoties ar tādiem mūzikas smagsvariem kā Nile Rodgers un Calvin Harris, starptautiski nopelnītiem  Zelta un Platīna diskiem u.c balvām. Jau tīņa gados viņš bija entuziastisks dīdžejs. Iemēģinot atkal savas prasmes, miksējot gan pats savus, gan savu iemīļoto mākslinieku skaņdarbus, Džons ātri vien saprata, ka atgriešanās pie saknēm ir tas, ko viņš no sirds mīl un vēlas darīt. Pēc pandēmijā piedzīvotās astoņpadsmit mēnešus ilgās prombūtnes no mūzikas un sociālajiem tīkliem, Ņūmens atgriezās uz skatuves. Pirmais viņa dīdžeja darba auglis bija Waiting For A Lifetime, sadarbojoties ar Warner Music, ko viņš pats dēvēja par savu  ilgi gaidīto muzikālās karjeras pārmaiņu punktu. Tam sekoja vasaras deju mūzikas hits If You Really Love Me (How Will I Know) ar David Guetta. Džona mūzikas krātuvē slēpjoties vēl daudz pārsteigumu, ar kuriem viņš sola dalīties jau tuvākajā nākotnē. “Man svarīgi ir veidot dziesmas tā, lai tās tiešām kaut ko nozīmētu, lai tās, kā saka, spiestu uz emocijām, bet ar kārtīgu spērienu himnas virzienā. Viss, kas no manis ir dzirdams tagad, nāk tiešā ceļā no manas sirds.”, komentē Ņūmens. Festivālā Summer Sound būs dzirdamas gan jau pirms dekādes iemīļotas, gan pavisam svaigas Džona Ņūmena kompozīcijas.

Festivālā jau iepriekš izziņota folk-elektro mūzikas apvienība no Ukrainas Go_A, kā arī tāda Latvijas mākslinieku plejāde kā Musiqq, Gacho, Jumprava, Dagamba, Astro’n’out, Singapūras Satīns, Kreisais Krasts, Pienvedēja Piedzīvojumi, Ralfs Eilands un citi. Summer Sound 2019. gadā pulcēja rekordlielu apmeklētāju skaitu — abās dienās festivālu apmeklēja 32 tūkstoši cilvēku. 

Desmitais festivāls Summer Sound Liepājā norisināsies jūlija izskaņā — 29. un 30. jūlijā.

Festivāla Summer Sound biļetes var iegādāties šeit: https://summersound.lv/.

Visas 2020.gada festivāla iegādātās biļetes ir derīgas, un ar tām nav jāveic nekādas papildu darbības, lai varētu apmeklēt festivālu šogad.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs