Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Summer Sound programmu papildina ukraiņi Go_A

Intro, 2022. g. 20. aprīlī

Festivāla Summer Sound plašajam mākslinieku lokam pievienojas folk-elektro mūzikas grupa no Ukrainas Go_A, kuras mūzikā caur elektronikas ritmiem vijas grupas solistes Katerīnas Pavlenko,tā sauktā,“baltā balss” jebautentiskā folkloras dziedāšanas tehnika, papildināta ar spēcīgo vokālu. "Mēs vēlamies, lai festivāla Summer Sound apmeklētāji mūsu uzstāšanās laikā sajūt mūsu mīlestību, spēku, dedzīgumu un unikālo Ukrainas kultūru. Cilvēkiem Latvijā vēlam mieru, saticību un drošību.", uzstāšanos Latvijā komentē Katerina.

Grupa Go_A interpretē Ukrainas folkloru, ietērpjot to elektroniskās mūzikas skaņās. Tās nosaukums radies no vārda "Go" — kustība, savukārt "A" — sengrieķu "alpha", kas simbolizē atgriešanos pie kultūras saknēm. Tās stāsts aizsākās 2012. gadā, kad skaņu producents Tarass Ševčenko iepazinās ar etno dziedātāju Katerina Pavlenko. Pēc vairāku dziesmu ierakstīšanas viņi saprata, ka ukraiņu folklora un elektroniskā mūzika lieliski sader, savienojot to enerģiju un emocijas īstā skaņu baudījumā.

Šobrīd Go_A sastāvā ir etno dziedātāja, grupas soliste Katerina Pavlenko un mūziķi: Tarass Ševčenko— spēlē taustiņinstrumentus un perkusijas, kā arī ir Go_A skaņu producents, apvienojot visdažādākos mūzikas stilus un skanējumus; Ihors Didenčuks— folklorists un unikāls multi-instrumentālists, kā arī Ivans Hruhoriaks — ģitāras virtuozs no 12 gadu vecuma. 

Grupa Go_A plašu pasaules atpazīstamību ieguva ar hitu Shum, izpildot to Eirovīzijas dziesmu konkursā 2021. Neskatoties uz to, ka šī dziesma tika izpildīta ukraiņu valodā, tā iekaroja klausītāju sirdis un kļuva par pasaules mēroga hitu, iekļūstot daudzu Eiropas mūzikas topu augšgalos, 2. pozīcijā Spotify Viral USA, 1. vietā Spotify Viral Worldwide u.c. Shum ir arī pirmā ukraiņu dziesma, kura iekļuvusi Billboard TOP 200 topā.

Festivālā jau iepriekš izziņota tāda Latvijas mākslinieku plejāde kā Musiqq, Gacho, Jumprava, Dagamba, Astro’n’out, Singapūras Satīns, Kreisais Krasts, Pienvedēja Piedzīvojumi, Ralfs Eilands un citi. Drīzumā mākslinieku saraksts tiks papildināts gan ar vairākiem ārzemju, gan pašmāju mūziķiem un grupām. Summer Sound 2019. gadā pulcēja rekordlielu apmeklētāju skaitu — abās dienās festivālu apmeklēja 32 tūkstoši cilvēku.

Desmitais festivāls Summer Sound Liepājā norisināsies jūlija izskaņā — 29. un 30. jūlijā.

Biļetes uz festivālu Summer Soundvar iegādāties šeit: https://summersound.lv/.

Visas iegādātās biļetes uz 2020. gada festivālu ir derīgas,un ar tām nav jāveic nekādas papildu darbības, lai varētu apmeklēt festivālu šogad.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs