Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Super Besse izdod jaunu singlu

Intro, 2016. g. 10. jūlijā

Baltkrievu grupa Super Besse digitālā versijā piedāvā savu jaunāko singlu Dym un gatavojas uzstāties vasaras festivālos Latvijā.

Dziesma Dym (Dūmi) līdz šim bija pieejama tikai kā b-puse grupas 7” vinila singlam Nasilie, kas šā gada aprīlī tika izdots limitētā 30 eksemplāru tirāžā, atzīmējot starptautisko Mūzikas veikalu dienu (Record Store Day).

Tagad Dym var noklausīties daudz plašāks klausītāju loks Bandcamp vietnē. Ieraksts tapis šā gada sākumā un tā pēcapstrādi veica Pols Golds „Salt Mastering” studijā Ņujorkā. Golds ir sadarbojies ar Sufjanu Stīvensu, Animal Collective, LCD Soundsystem un citiem pazīstamiem māksliniekiem.

„Dziesma ir par dienišķo darba rutīnu un tās psihedēlisko ietekmi, atkārtojoties dienu no dienas,” stāsta Super Besse līderis Maksims Kulša. Drīzumā grupai būs iespēja izrauties no ikdienas un spēlēt festivālos Latvijā. „Mēs ļoti priecājamies atgriezties Positivus festivālā, kā arī uzstāties mājīgajā Laba Daba festivālā. Klausītāji abos pasākumos noteikti dzirdēs Dym mūsu programmā,” piebilst Maksims.

Super Besse ir baltkrievu coldwave/post punk grupa, dibināta 2013. gadā Minskā. Pēc starptautiskās debijas 2014. gada Tallinn Music Week konferencē Igaunijā, trio ir sniedzis vairākus desmitus koncertu Baltijas valstīs, Krievijā, Francijā, Skandināvijā, Slovēnijā, Polijā, Vācijā. Grupas enerģijas pilnais priekšnesums, kurā organiski savienojas 80. gadu britu mūzikas tradīcijas un dziesmu teksti krievu valodā, aizrauj publiku ikvienā koncerta vietā.

„Grupas Super Besse eksplozīvā uzstāšanās bija lielākais pārsteigums šī gada festivālā — ieraugot viņus, jau pirmajās minūtēs bija skaidrs, ka te darīšana ar nākotnes zvaigznēm,” pēc 2014. gada Positivus festivāla rakstīja laikraksta Diena mūzikas apskatnieks Uldis Rudaks.

„Šī baltkrievu grupa ir studējusi Joy Division mācību grāmatu [..] Varētu teikt, ka tas ir atdarinājums. Tomēr klasiskie paraugi ir izgājuši caur mūsdienīgiem prātiem un mūsdienīgiem instrumentiem, radot ko brīnišķīgu, kas ir viņu pašu sasniegums,” 2015. gadā secināja ietekmīgais britu mūzikas blogs The Line Of Best Fit.

2015. gadā Super Besse noslēdza līgumu ar Latvijas mūzikas izdevniecību I Love You Records, kas izdeva grupas debijas albumu 63610* un singlu Nasilie.

Pēc uzstāšanās festivālos Positivus un Laba Daba grupa atgriezīsies ierakstu studijā, lai pabeigtu darbu pie nākamā albuma, kura iznākšana plānota gada nogalē, turpinot sadarbību ar apgādu  I Love You Records.

http://supersuperbessebesse.com/

www.iloveyourecords.com

Foto: Pub;icitātes foto

Tavs komentārs