Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Positivus 2017 otrās dienas apskats

Intro, 2017. g. 16. jūlijā

Positivus festivāls jau šķērsojis savu ekvatoru — aizvadīta arī otrā diena, kura nesa gan daudz jaunu iespaidu, gan sagādāja pasākuma apmeklētājiem ilgi gaidītu atkalsatikšanos.

Kā jau pēdējos gados ierasts, sestdienas pusdienlaikā Dabas skatuves kapacitāti piepilda un pārpilda Comedy Latvia komanda, kura šogad bija sagatavojusi arī nelielu „cepienu” par Positivus. Arī lielo skatuvju programmās pirmo patiešām ievērojamo auditoriju piedzīvoja pašmāju mākslinieks — Dzelzs Vilks, kuri pierādīja, ka šobrīd ir ļoti labā formā. Vienu no dienas labākajiem koncertiem drīz pēc tam nospēlēja Kamasi Vašingtons — gan viņš, gan pavadošā grupa demonstrēja augstas kvalitātes individuālo meistarību, izspiežot visus iespējamos resursus gan no saksofona, gan bungām, gan citiem instrumentiem. Lai gan džeza mākslinieki nav bieži sastopami šajā festivālā, šķita, ka uz šo uzstāšanos bija sanācis visai prāvs un atsaucīgs klausītāju pulks, tāpēc koncerta beigās likās, ka tas ir bijis patīkams gan uz skatuves esošajiem, gan pie tās stāvošajiem un sēdošajiem.

Kvalitatīva uzstāšanās uz Nordea skatuves padevās arī Rhye, tiesa, šajā gadījumā šķita, ka mierīgā atmosfēra gan uz skatuves padarīja noskaņu nedaudz vienmuļu. Toties par profesionalitāti grupai neko pārmest nevar, un bija bauda klausīties tajā, cik tīri skan solista Maika Miloša vokāls. Ar augstu profesionalitāti izcēlās arī Austra un varētu pat teikt, ka šīs grupas mūziķi paveica nelielu varoņdarbu. Proti, kā koncerta sākumā pastāstīja pati grupa, viņu instrumenti aviokompānijas kļūdas dēļ līdz festivālam nemaz netika, kā rezultātā bija jāspēlē ar tiem, kuri īsi pirms koncerta tika sagādāti tepat uz vietas. Par spīti tehniskajām problēmām, Austra padevās lieliska uzstāšanās un domājams, ka pēc tā viņi ieguva arī dažus jaunus fanus.

Rae Sremmurd koncerta laikā bija nepārprotami redzams, ka Positivus apmeklētāju vidū ir ļoti daudz šī dueta fanu. Tāpat agresīvie bīti un dalībnieku mežonīgā enerģija spēja iekustināt vēl daudzus, un, lai gan var diskutēt par to, cik kvalitatīva ir viņu spēlētā mūzika, viņi pilnīgi noteikti spēj aizraut liela izmēra publiku. Tāpēc jācer, ka viņu koncerts būs iegansts nākotnē uz Positivus aicināt arvien vairāk un arvien interesantākus hiphopa māksliniekus.

Elijas Goldingas koncerts, kuru var saukt arī par nedaudz novēlotu atgriešanos, kļuva par īpašu brīdi mūziķes talanta pielūdzējiem. Goldinga nospēlēja gandrīz visus savus lielos hitus, kuru viņai ne tuvu netrūkst, turklāt arī šovs bija tehniski lieliski nostrādāts, ieskaitot gan vizualizāciju ekrānus, gan gaismas, gan konfeti. Šī performance kļuva par labu pierādījumu tam, kur popmūzikas pasaulē šobrīd ir Elija — pašā augstākajā plauktiņā.

Tikmēr uz Electric Room skatuves ļoti labu dj setu sniedza amerikāņu dīdžejs Kingdom, bet viņa uzstāšanās sākumā pie skatuves bija visai maz cilvēku, jo daudzi vēl vēroja Elijas Goldingas uzstāšanos pie galvenās skatuves. Vēlāk gan ballīte kļuva arvien aktīvāka, bet mums par sevi manīt sāka likt dienā uzkrātais nogurums, tāpēc ar šo Intro komandai arī beidzās festivāla otrā diena, lai joprojām atliktu spēka arī trešajai.

Foto: Staņislavs Fisenkovs

Tavs komentārs