Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2023 - 1. daļa

Normunds Vucāns, 2023. g. 16. jūnijā

Laiks nav pierunājams apstāties un nemaz nevajag arī — jau vasara, jau jūnija vidus un jau mazāk nekā mēnesis līdz Positivus festivālam, kas šogad otro reizi notiks galvaspilsētā Rīgā. Arī šogad iepazīstināsim ar festivāla māksliniekiem, ļaujot katram labāk iepazīt vārdus, kuri iepriekš paslīdējuši garām un ļaujot atcerēties tos, kuri no plejlistēm nezināmu iemeslu dēļ pazuduši. Uztraukumam pagaidām nav pamata — sākt mācīties vārdus vēl nav par vēlu, tāpēc šoreiz par vienu no Positivus šī gada lielākajiem vārdiem Metro Boomin, kā arī Aminatu un Perestroiku.

Metro Boomin

Sākumā hip-hopa pasaulei sevi pieteicis kā producents, Metro Boomin pēdējos gados iekaro arvien lielāku popularitāti arī kā solomākslinieks. Pielicis roku Migos, The Weeknd, Dreika, Future un citu populāru mākslinieku superhitiem, Metro 2022. gadā ar savu otro soloalbumu un tā singlu Creepin’ iekaroja jaunas virsotnes un šogad sarīkoja fantastisku izrādi Coachella festivālā. Viņa spēja radīt tumšas, pat gandrīz melanholiskas skaņas un apvienot tās ar spēcīgiem bītiem ir atstājušas pamatīgu nospiedumu mūzikas pasaulē, tāpēc redzēt šo mākslinieku Positivus neapšaubāmi būs privilēģija. Paredzams, ka Meto Boomin pūli iekustinās gan ar paša gabaliem, gan arī lielākajiem hitiem no sava producēto dziesmu saraksta — visticamāk, neviena mierīga brīža pie festivāla lielās skatuves nebūs.

/Gundars Zaburdajevs/

Aminata

Aminatas vārds pašmāju mūzikas kontekstā reti kuram ir svešs jau kopš viņas spilgtās debijas Eirovīzijā 2015. gadā, taču ilgu laiku nepameta sajūta, ka tas tā arī varētu palikt viņas spilgtākais ieraksts pašmāju mūzikas vēstures anālēs. Par laimi, bažas izrādījušās liekas — kā neilgi pirms pandēmijas sākuma viņa beidzot atrada savu balsi, kas rezonē arī ar plašāku vietējo klausītāju publiku, tā joprojām nav apstājusies. Ja neesi speciāli sekojis līdzi dziedātājas paveiktajam pēdējo gadu laikā, visdrīzāk būsi pārsteigts, cik daudz gana lielus hitus viņa ir radījusi, nu jau mierīgi festivāla programmu spējot aizpildīt ar tādu kā savu “Best of” izlasi. No Love Injected līdz Paisums.Bēgums, no Maigas varas līdz Nejauc man prātu — šīs ir tikai dažas no dziesmām, bez kā mūsu popmūzika nu jau ir grūti iedomājama, tāpēc palaist Aminatu garām viņas karjeras labākajā formā līdz šim noteikti nav prāta darbs!

/Normunds Vucāns/

Perestroika

2022. gads Latvijas mūzikā izcēlās ar virkni ļoti spilgtiem debitantiem, starp kuriem vieni no pamanāmākajiem pavisam noteikti bija duets Perestroika. Tā vienkāršoti noraksturot, kā izklausās apvienības mūzika nemaz īsti nav iespējams. Pašos pamatos tas ir ārtroks, taču ar ļoti lielu mūsdienu piesitienu, kas turklāt acīmredzami tapis kaut kur starp Amsterdamu un Rīgu — grūti būtu iedomāties, ka šādi izklausītos grupa no jebkura cita pasaules nostūra. Protams, visur vienmēr ir dzirdami salīdzinājumi ar Deividu Boviju, īpaši jau vokāla dēļ, kam pretargumentus atrast būtu grūti, taču — vai tas ir kaut kas slikts? Perestroika nav sekotāji, kas akli kopē savus elkus, tā vietā duets spēj radīt kaut ko tādu, kas ir izteikti viņu, un neviena cita. Turklāt, kas īpaši svarīgi — tā nav paštīksmināšanās par savām muzikālajām prasmēm, cenšoties kļūt tik plašām masām nepieejamiem, cik vien iespējams, ar ko līdz šim sirguši gana daudzi Latvijas mūziķi, kas savas prasmes attīstījuši ārzemēs. Perestroikas mūzika nav vienkārša, bet tā ir saprotama un ievelkoša, tāpēc ja vēl neesi viņus dzirdējis, ir pēdējais laiks savu kļūdu labot!

/Normunds Vucāns/

Foto: Publicitātes foto

Normund, pats par savām naudiņām uz šo pasākumu būtu gājējs, bet tā godīgi?...:)

N-gerai 2023. gada 21. jūnijā, 23:06

Kādreiz tiešām izcilais festivāls, diemžēl, pirms dažiem gadiem, vēl pirms pandēmijas, palika mazāk jaudīgs, bet ar pārvākšanos Lucavsalā vispār saknēs mainījis formātu. Par šo kaut ko jūsmīgi aprakstīt šajā portālā, nu, to ir jāmāk...:)

N-gerai 2023. gada 21. jūnijā, 23:23

Tavs komentārs