Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2023 - 2. daļa

Intro, 2023. g. 28. jūnijā

Jau pēc nedaudz vairāk kā divām nedēļām Lucavsalā sāksies šī gada Positivus festivāls. Kā jau ierasts, pasākumā netrūks nedz ievērības cienīgu ārvalstu, nedz pašmāju izpildītāju, tāpēc turpināsim mūsu iepazīšanos ar dažiem no svarīgākajiem festivāla viesiem Ceļš uz Positivus ietvaros. Šodien tajā dosimies kopā ar JID, Anna B Savage un Laika suns.

JID

Mūziķu ceļš līdz atpazīstamībai ir dažāds — citi uzplaiksnī pēkšņi un no nekurienes kā zibens skaidrās debesīs, tikmēr citi lēnām un pacietīgi attīsta savu karjeru, soli pa solim audzējot savu piekritēju pulku. Atlantietis JID vairāk ir otrā ceļa gājējs — kopš pievienošanās J.Cole kūrētajai ierakstu kompānijai Dreamville pirms sešiem gadiem, viņš ir pakāpeniski cēlis savu autoritāti hiphopa cienītāju vidū, gan ar solo ierakstiem, gan iesaistoties kopīgos projektos ar citiem izpildītājiem. Un pagājušajā gadā iznākušais solo albums The Forever Story varētu būt līdz šīm augstākais punkts viņa karjerā, demonstrējot gan viņa stāstnieka prasmes, gan spēju vienlīdz labi iejusties dažādos hiphopa stilus. Turklāt, spriežot pēc pieejamajiem koncertierakstiem, viņam visai labi izdodas to pārnest arī dzīvajā izpildījumā, papildinot savu uzstāšanos ar vairāku mūziķu pavadošo sastāvu.

/Lauris Anstrauts/

Anna B Savage

Savā mūzikā apvienojot ievainojamību, spilgti sajūtamas sāpes un pamatīgu spītu tam visam tikt pāri, Anna B Savage paliek atmiņā jau no pirmajām skaņām. Viņas dziļais, bet vienlaikus trauslais un piesmakušais vokāls liek vēl spilgtāk izjust katru pārdzīvojumu, ko viņa uzticējusi klausītājam, tam rezultējoties ārkārtīgi patiesā mūzikā. Par spīti grūtībām un periodiem, kad mūzikas pasaule pat bija pamesta pilnībā, Anna šogad izdeva savu otro albumu in​|​FLUX, ļaujot vaļu daudz bagātīgākiem un komplicētākiem aranžējumiem, kas viņas emociju pilnajam indie ļauj izklausīties daudz brīvāk nekā iepriekš. Droši varu teikt, ka Annas dziesmas  noteikti ļaus izsāpēt kādu ne līdz galam izsāpētu sāpi arī Positivus apmeklētājiem.

/Gundars Zaburdajevs/

Laika suns

Pavisam nemanāmi, bet Laika suns ir savā otrajā desmitgadē, kas nozīmē, ka nu jau pilnīgi oficiāli grupu varam dēvēt par pašmāju mūzikas veterāniem. Tiesa, viņu gadījumā par gulēšanu uz lauriem nevar būt ne runas — 2023. gadā apvienība ir vitālāka kā jebkad iepriekš, tieši pēdējo gadu laikā radot savus līdz šim labākos darbus. Grupas līderis Arnis Račinskis allaž ir uzsvēris, ka ar Laika suni vēlas izpildīt modernu rokmūziku bez kompromisiem, un tas ir jūtams. Sākot no raupjajiem Nakts karaļa laikiem līdz pat viegli elektroniski noslīpētajam Pavasarim, apvienības katalogā kaut ko sev atradīs spēs teju jebkurš, tāpēc nebaidos apgalvot, ka tieši šis kvartets ir mūsdienu svarīgākā un labākā rokgrupa Latvijā!

/Normunds Vucāns/

Pirmo Ceļš uz Positivus sērijas rakstu meklē šeit.

Foto: Publicitātes foro

Tavs komentārs