Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2022 - 6. daļa

Intro, 2022. g. 14. jūlijā

Jau pēc mazāk kā 24 stundām Lucavsalā atskanēs pirmie Elizabetes Gailes mūzikas akordi, un līdz ar to beidz sāksies arī šī gada lielākais festivāls Baltijā — Positivus. Domājams, ka lielākā daļa pasākuma apmeklētāju jau dzīvo tā noskaņās, tāpēc šodien spersim pēdējo soli mūsu kopīgajā Ceļā uz Positivus, lai jau rīt visi kopā tiktos festivālā!

A$AP Rocky

Kopš 2020. gada sākuma, kad A$AP Rocky pirmoreiz tika izziņots kā Positivus hedlaineris, esam izgājuši cauri veselai kaudzei lielāku vai mazāku neražu, ik pa brīdim arī zaudējot cerību, ka šo uzstāšanos jebkad izdosies piedzīvot. Tomēr visi, kas šos vairāk nekā divus gadus to bija gaidījuši, beidzot varēs uzelpot nedaudz pirms pusnakts sestdienas vakarā. Domāju, ka tas būs īpašs brīdis vairumam Latvijas hiphopa cienītāju, jo Rokijs pieprasītāko žanra mākslinieku vidū atrodams jau vairāk kā desmitgadi un vēl nemaz ne tik sen viņa viesošanās pie mums liktos maz ticama. Turklāt viņš savu karjeru ir uzbūvējis ar eklektisku diskogrāfiju, kurā ko sev interesantu var atrast ļoti dažādu hiphopa apakšžanru piekritēji. Starp citu, viena no koncerta intrigām būs arī tas, ko tieši tajā izdzirdēsim, jo, atšķirībā no daudzu mākslinieku parasti pieņemtās prakses, viņš dziesmu sarakstus mēdz mainīt no koncerta uz koncertu.

/Lauris Anstrauts/

SoFaygo

Interesanti, ka šogad Positivus festivāla mākslinieku sarakstā atrodamie reperi kaut kādā mērā pārstāv dažādus hiphopa apakšžanrus un pat vecuma grupas. Vienīgais šajā tūkstošgadē dzimušais to vidū ir SoFaygo, kuram raksturīgs pēdējos gados visai aktuālais skanējums ar ledainu sintezatoru piesātinātiem trap bītiem un melodisku repošanu. Parasti šādi reperi izceļas arī ar augstas intensitātes koncertiem, un izņēmums arī nav SoFaygo, kurš, spriežot pēc internetā pieejamajiem koncertierakstiem, visa koncerta garumā mudina publiku iesaistīties mošpitos. Tāpēc šis būs īstais koncerts tiem, kuri vēlies uzturēt tonusu jau no paša festivāla sākuma. Savukārt tiem, kuri vēlas nedaudz pietaupīt enerģiju piektdienas galvenajiem māksliniekiem, labāk ieteicams nedoties pirmajās rindās.

/Lauris Anstrauts/

Bas

Kaut gan Bas biogrāfijas viens no spilgtākajiem ierakstiem ir fakts, ka tieši viņš bija pirmais mūziķis, ar ko līgumu noslēdza J. Cole kūrētā ierakstu kompānija Dreamville, būtu ļoti maldīgi domāt, ka izpildītājs mūzikas pasaulē izceļās tikai ar savu ciešo saistību ar slaveno reperi. Nē, gluži otrādi — Bas ir diezgan liels sava ceļa gājējs, īpaši nesatraucoties par to, vai šis ceļš atbilst mūzikas industrijas standartiem. Piemēram, viņš jau kopš karjeras sākuma ir ļoti aktīvi uzsvēris savu vecāku Sudānas saknes, kā rezultātā šobrīd Bas potenciāli lielāko popularitāti bauda vairākās Āfrikas valstīs. Tāpat īpašu atkāpi ir pelnījuši arī viņa koncerti — mūziķis tajos ir šķietami mierīgs, un lielāko uzsvaru liek uz ļoti augstvērtīgu repošanu, nevis milzu šovu, taču tieši ar to viņš spēj paņemt un kontrolēt publiku tā, ka līdz priekšnesuma beigām reizēm izpaliek pat mošpiti. Šis varbūt būs nedaudz netipisks, bet ļoti augstvērtīgs repa koncerts!

/Normunds Vucāns/

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

1. daļa

2. daļa

3. daļa

4. daļa

5. daļa

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs