Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2023 - 3. daļa

Intro, 2023. g. 5. jūlijā

Positivus festivāla otrais uznāciens Lucavsalā jau nākamnedēļ — tieši tik tuvu pienākusi trešā jūlijas nedēļas nogale. Turpinot iepazīstināt ar festivāla dalībniekiem, šoreiz nedaudz pakavēsimies Earthgang, Sleaford Mods un Gustavo spilgtākajos brīžos.

Earthgang

Šķiet, ka Positivus festivāla rīkotājiem izveidojušās labas attiecības ar ierakstu kompānijas Dreamville menedžmenta cilvēkiem, jo, līdzīgi, kā Bas, kurš festivālā uzstājās pirms gada, un JID, ar kuru iepazīstinājām iepriekšējā sērijas rakstā iepazīstinājām iepriekšējā sērijas rakstā, arī duets Earthgang atrodas viņu paspārnē. Un arī muzikāli viņus var likt vienā maisiņā, jo visi no minētajiem māksliniekiem piedāvā melodisku un enerģisku variāciju par to, kā skan mūsdienu hiphops. Turklāt Earthgang uzstājas ar pilnu dzīvo sastāvu, kas piešķir viņu skanējumam papildu šķautni, tāpēc viņu uzstāšanās ir viena no tām, ko festivāla apmeklētājiem nu noteikti nevajadzētu laist garam. Ņemot vērā viņu uzstāšanās laiku, prognozēšu arī, ka šis būs tas koncerts, kurā festivāla publika tā pa īstam sāks iekustēties.

/Lauris Anstrauts/

Sleaford Mods
Sleaford Mods savā skanējumā atrod savdabīgu balansu starp monotonām elektroniskām skaņām, minimālismu un pamatīgu devu attieksmes. Džeisona Viliamsona spoken word stila vokāls kombinācijā ar Endrjū Fērna robotiskajiem bītiem noteikti var sākumā likt saraukt pieri, bet visai ātri kļūt skaidrs, ka tieši tas ir Sleaford Mods galvenais piesaistošais faktors. Šie abi elementi šķiet tik viens no otra neatkarīgi, bet kopā rada gana lielu jaudu, lai jau pēc pāris dziesmām notikumi uz skatuves un ap to ir kļuvuši tik hipnotizējoši un pieredze tik savdabīgi neaizmirstama, ka neatliek nekas cits kā vien ļauties. Positivus ir jābūt gataviem gan uz patiesi bezrūpīgiem deju soļiem patiesi bezrūpīgiem deju soļiem, gan jāatstāj mīlestība pret Lielbritānijas valdību aiz festivāla žoga, jo šie vīri tai labus vārdus neveltīs.

/Gundars Zaburdajevs/

Gustavo
Gustavo ir viens no stūrkmeņiem ne tikai Latvijas hiphopā un 21. gadsmita mūzikā kā tādā, bet arī Positivus festivāla kontekstā. Un ne velti — daudzi noteikti atceras viņa lielisko koncertu uz festivāla lielākās skatuves 2011. gadā, ko pavadīja, iespējams, pirmais organizētais flešmobs (bija kādreiz tāda modes lieta) pasākuma vēsturē, taču arī man bija piemirsis, ka uz šīs skatuves debija tika piedzīvota vēl dažus gadus iepriekš, pēc skaita otrajā Positivus 2008. gadā. Šo faktu ir grūti novērtēt par zemu, jo nākamreiz hiphops savu vietu uz galvenās skatuves atrada vien 2017. gadā Rae Sremmurd veidolā. Starp citu, šo garo ievadu nerakstīju tāpat vien — līdz pat 2014. gadam, kad projekts tika nopauzēts, Gustavo bija ļoti lielu gabalu priekšā ikvienam citam pašmāju reperim, un arī šobrīd viņš nav atgriezies, lai dusētu uz veciem lauriem. Mūziķa jaunākais veikums Tagad tikai sākās neapšaubāmi ir starp labākajiem pašmāju albumiem šogad, bet tā lielākie hiti jau paspējuši ierindoties repera zelta fondā, kas nozīmē tikai vienu — Positivus vajadzētu kļūt par Gustavo atgriešanās vasaras spilgtāko notikumu!

/Normunds Vucāns/

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs