Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Astro'n'out - Multivitamīnu multipaka

Normunds Vucāns, 2019. g. 18. oktobrī

Pašā oktobra sākumā pašmāju grupa Astro’n’out laida klajā jau savu sesto studijas albumu Multivitamīnu multipaka. Vēl pirms ieraksta izdošanas grupa preses relīzēs un dažādās intervijās solīja teju vai revolūciju savā skanējumā, kas līdz galam notikusi nav, toties noteikti jūtama pamatīga evolūcija.

Kaut gan 2017. gada janvāris, kad klajā nāca iepriekšējais ieraksts Urda, ne tikai šķiet, bet arī ir salīdzinoši nesena pagātne, šajā laika posmā apvienība piedzīvojusi gana daudz un lielas pārmaiņas. Pamanāmākā no tām ir šķiršanās no ilggadējā grupas bundzinieka Mārtiņa Miļevska, kura vietā nu būtībā visa ieraksta garumā dzirdamas elektroniski veidotas sitaminstrumentu partijas. Tāpat nedrīkst arī nepieminēt to, ka teju visi kolektīva dalībnieki šajā periodā ir piedzīvojuši ģimenes pieaugumus, kas savukārt ir ļoti manāms ieraksta tekstuālajā vēstījumā, vairākkārt pieskaroties tādām tēmām kā emociju pārbagātība un sevis apzināšanās no jauna pēc lielām pārmaiņām.

Neskatoties uz salīdzinoši nopietnajām tēmām, pats albums, kā jau varēja nojaust pēc tā pirmo vēstnešu noklausīšanās, ir līdz šim pārliecinoši popsīgākais un dejiskākais Astro’n’out ieraksts. Protams, tas īsti nav pārsteigums, jo uz ceļa elektroniskāka skanējuma virzienā grupa bija arī iepriekšējos albumos, taču šoreiz šķiet, ka transformācija no poproka uz indie vai elektronisko popu beidzot ir noslēgusies. Tas savukārt šķiet ļoti loģisks solis, jo grupai ne tikai ļoti piestāv un padodas šāds skanējums, bet tas arī vēl jo vairāk ļauj Astro’n’out nostiprināties nišā, kurā Latvijā citu konkurentu pašlaik īsti nav. Proti, pēdējo gadu laikā Latvijas mūzikā ir bijis akūts kvalitatīvas un dejojamas dzīvās mūzikas trūkums, kas arī ir tas, ko Multivitamīnu multipaka piedāvā.

Tiesa, iespējams, ka svarīgākais faktors šī albuma kontekstā ir nevis tajā apdziedātās tēmas vai izmaiņas skanējumā, bet gan fakts, ka šis ir labākais Astro’n’out albums līdz šim. Starp citu, līdzīgus apgalvojumus es izteicu arī pēc grupas iepriekšējiem diviem ierakstiem Lauvas un Urda, kas šo atziņu padara vēl jo iespaidīgāku — galu galā, grupa kopā spēlē jau 16 gadus, un pie šīs atzīmes stagnācija vai gulēšana uz veciem lauriem ir daudz ierastākas lietas nekā karjeras labākās mūzikas radīšana un sava skanējuma nodefinēšana no jauna.

Kā jau šī raksta sākumā minēju, pat neskatoties uz ievērojamajām pārmaiņām, Multivitamīnu multipaka nav nekāda revolūcija, tā drīzāk ir loģiska attīstība, balstoties visā iepriekš radītajā. Dejot trakāk ir 2019. gada pirmajā pusgadā visvairāk atskaņotā pašmāju dziesma radio, albuma panākumi bija pārsteigums pat pašai grupai, savukārt Uzmācīga melodija (Mani), Ceļa sākumā un Sentimentu notraucot katra par sevi ir ļoti spēcīgas dziesmas ar lielu potenciālu. Protams, albumā ir arī vājāki brīži, kā sadarbība ar Makree dziesmāTrauki saplīsuši, taču — tiem noteikti nevajadzētu nevienu atturēt no ieraksta noklausīšanās. Esmu drošs — nenožēlosiet!

8.5/10

Tavs komentārs