Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: Instrumenti Siguldas Pilsdrupu estrādē

Normunds Vucāns, 2018. g. 18. jūnijā

Instrumenti ir un paliek Instrumenti. Ar šiem vārdiem būtībā varētu gan sākt, gan noslēgt šo apskatu par diviem pilnībā izpārdotajiem grupas koncertiem Siguldas Pilsdrupu estrādē aizvadītajā nedēļas nogalē, turklāt tādējādi arī tos izcili raksturojot.

Jau kopš pašiem grupas pirmsākumiem pirms teju 10 gadiem, Instrumentu vārds ir bijis sinonīms tādiem jēdzieniem kā “kvalitāte”, “vēriens” un “uzmanība pret detaļām”. Sākot ar rotaļīgajām pandu maskām un beidzot ar nopietno Iekams programmu, viss allaž ir nostrādāts līdz sīkākajām detaļām, un arī šie lielkoncerti nebija nekāds izņēmums. Patiesībā, tie tikai nostiprināja pārliecību par grupas meistarību, kopumā liekot piekrist Shipsi no skatuves paustajam, ka šim mirklim viņi ir gatavojušies iepriekšējos divus gadus.

Te gan uzreiz jāatzīmē, ka, klausoties koncertu, neviļus sanāca aizdomāties, ka uz šo mirkli vīri ir gājuši nevis pēdējos divus, bet gan visus savas karjeras gadus. Paskaitīju un sapratu, ka laika gaitā esmu redzējis vismaz padsmit Instrumentu koncertus, sākot no pašas pirmās apvienības uzstāšanās Andrejsalā līdz pat visiem lielkoncertiem. Un lūk — piektdienas vakarā Siguldā piedzīvotais manā atmiņā ir palicis kā grupas vislabākais veikums, kurā bija viss — spilgti vizuālie efekti, aizraujoša muzikālā dinamika, un, protams, teicams izpildījums. Pat pārsteigumu netrūka, no kuriem īpaši jāizceļ noslēdzošais — Visa par daudz aizplūšana... Apēst tevi un Rage Against The Machine superhita Killing In The Name mešapā. Biju jau paspējis aizmirst šo versiju, taču tā viennozīmīgi kļuva par vakara spilgtāko notikumu.

Runājot par setlisti kopumā, nedaudz pārsteidza fakts, ka tajā neiekļuva neviena no Iekams kompozīcijām, pat Lēna uguns vai Mēs tiksimies gaisā ne, kaut tās mierīgi un organiski iekļautos vienā plūdumā ar, piemēram, Lūk, Tava dziesma skan. Tiesa, tas vairāk vietas atstāja gan citām Atkalas kompozīcijām, gan arī abu pārējo albumu lielākajiem hitiem, no kuriem neiztrūka neviens. Starp citu, otrajā koncertā, Tautumeitu dziedājuma vietā, klausītājiem bija pirmo reizi iespēja novērtēt jaunu dziesmu, kas tapusi sadarbībā ar ansi — spriežot pēc apmeklētāju atsauksmēm, jau pavisam drīz mūs gaida ļoti aizraujoši grupas jaunumi, kas neskan līdzīgi nekam citam viņu daiļradē līdz šim.

Ar šiem abiem koncertiem Siguldā Instrumenti izcili atgādināja, kāpēc savulaik bija mūsu lielākā mūzikas eksporta cerība, kā arī visai nopietni pretendēja uz nākamās stadionu grupas statusu. Iespējams, izpārdot stadionus viņi varētu arī pašlaik, taču šobrīd tas noteikti nav pašmērķis. Tā vietā daudz lielāks fokuss ir uz radītās mākslas kvalitāti, un šajā ziņā grupa joprojām ir Latvijas mūzikas pirmrindniekos. 

Foto: Filips Šmits

Tavs komentārs