Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Instrumenti izdod albumu Cilvēks

Intro, 2019. g. 15. maijā

Šodien dienas gaismu ierauga grupas Instrumenti piektais studijas albums Cilvēks, kā arī albuma trešais singls Te Saule Aust, kas tapis roku rokā ar grupu Prāta Vētra.

Albuma Cilvēks atklāšana šovakar tiks atzīmēta ar koncertu topošajā mākslas centrā Zuzeum, klātesot Instrumenti draugiem un atbalstītājiem; ierobežots skaits biļešu vēl iegādājams vietnē http://www.koncerts.lv, kā arī t/k “Spice” informācijas centrā.

Albums Cilvēks, kas veikalu plauktos ieguls rīt, taču digitālajās platformās pieejams jau tagad, ir turpinājums Instrumenti pirms pusotra gada iesāktajam ceļam. Stāsta Jānis Šipkēvics: “Divi albumi, divas zemeslodes puses, cilvēka un vides mijiedarbība. Atkala un Cilvēks jau sākotnēji redzējām kā vienu stāstu, kurā indivīds (ar visām savām spējām, bērnišķīgu prieku, kaislībām, drosmi, bailēm) sastopas ar vidi — sabiedrību, klimatu, reālajiem apstākļiem, kuros liels izaicinājums pa ceļam saglabāt savu pirmkodolu, identitāti. Ja Atkala ir kā izšķilšanās, tad Cilvēkā mēs jau dzirdam to būtni, kas ir gatava atvērties, lūkoties acīs un saplūst kopā ar dabu un tautu. No sirds gaidu koncertus šajā vasarā, kad piedzīvosim abu albumu īsto pirmatskaņojumu — dziesmu iemiesošanu mūsos un Instrumenti klausītājā.”

Vasaras noslēgumā Instrumenti aicina ikvienu uz savu līdz šim vērienīgāko koncertu, kas būs kā albumu Atkala un Cilvēks katarses augstākais punkts. Koncerts norisināsies 31. augustā Rīgā, Daugavas stadionā. Koncerta ieejas biļetes meklējamas vietnē http://www.koncerts.lv.

Jaunajā albumā Cilvēks iekļautas 12 kompozīcijas, no kurām trīs tapušas ciešā sadarbībā ar citiem mūziķiem — grupu Prāta Vētra, Intaru Busuli, kā arī ansi, kura līdzāsbūšana grupai Instrumenti bija pamanāma jau pagājušā gada vasaras koncertā Siguldas pilsdrupu estrādē. Par sadarbībām albumā komentē Reinis Sējāns: “Kā visiem zināms, Cilvēks nav vientuļa sala. Šajā reizē mēs apzināti ļāvāmies jaunam un ļoti brīvam procesam dziesmu tapšanā. Aicinājām ciemos savus domubiedrus, kuru daiļradi ļoti cienām, kuru mūzika ir iedvesmojusi mūs. Un rezultāts bija tiešām pārsteidzošs — savstarpējs radītprieks saskaitāmos pārvērta krāšņā reizinājumā! Ar nepacietību alkstu piedzīvot šīs enerģijas eksploziju koncertizpildījumā.”

Prāta Vētras mūziķis Renārs Kaupers ir ļoti priecīgs par sadarbību ar Instrumenti mūziķiem: “Vienmēr ar apbrīnu esmu skatījies uz Reini, Šipīti un Gati kā drosmīgiem, pasaulīgiem un ļoti talantīgiem flagmaņiem mūsdienu latviešu popmūzikā. Cepures nost mūsu draugu priekšā par kolosālu dzejoļa izvēli un tā padarīšanu muzikālu. Spēka dziesma, kurai vajadzētu stiprināt visus tos dzīves nogurdinātos, kuru “maigās kājas ledū atstāj švīkas. Nu, tādas mirdzošas un viegli līkas.””

“Katrā no mums ir vairāki “mēs”, iekšējā cīņa starp labo un ļauno, bailīgo un drošsirdi — radošas vētras un šaubu mākoņi. Nav lielāka personības un radošuma cietuma, kā bailes no tā, ko citi par tevi teiks, ko padomās. Citējot dziesmu, — “Mums vēl ir dziesma jānodzied, mums labāk netaisnoties,”” par jaunā kopsingla Te Saule Aust video klipu stāsta tā režisori — Kaspars Roga un Papa Chi.

Gan Instrumenti, gan Prāta Vētra saka lielu paldies visiem video klipa veidotājiem, to skaitā operatoram Jānim Andrējevam un producentei Inārai Šumeiko.

Tavs komentārs