Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: The Sound Poets - Joprojām

Normunds Vucāns, 2017. g. 22. decembrī

Aizvadītajā sestdienā ar priekšnesumu Bauskas kultūras centrā savu akustisko koncerttūri Joprojām noslēdza The Sound Poets. Lielās publikas intereses dēļ sākotnēji paredzēto 11 koncertu vietā grupa galu galā uzstājās 26 reizes kopsummā 17 dažādās pilsētās un divos tūres posmos.

Tā nu bija sanācis, ka nebiju ticis ne uz vienu no Joprojām koncerttiem līdz pat pašam pēdējam vakaram, taču šis nu ir tas gadījums, kad var teikt, ka kas lēni nāk, tas labi nāk. Tagad, kad kopš koncerta ir pagājis ilgāks laika posms, manas domas par to ir nostiprinājušās, turklāt radusies pārliecība, ka pirmās sajūtas bija diezgan precīzas par to, cik nozīmīgi ir šādi pasākumi.

The Sound Poets nenoliedzami jau ilgāku laiku ir viena no poplārākajām pašmāju grupām, taču šoreiz viņi devās nevis kādā lielā un pamatīgi aprīkotā Vislatvijas tūrē, bet gan ar akustiskiem priekšnesumiem muzicēja vietās, par kurām parasti lielie mūziķi aizmirst. Turklāt, kas vēl svarīgāk, šoreiz visi koncerti bija identiski, tāpēc nebija svarīgi, vai atradies VEF Kultūras pilī, Bauskā vai Jēkabpilī — ikviens skatītājs saņēma pilno pieredzi. Līdzīgi kā Ansis, kurš šogad muzicēja vismazākājās valsts pilsētās, arī šī stāsta varoņi ir ne tikai aizvadījuši lielisku tūri, bet arī veikuši, manuprāt, patiesi svarīgu sociālo misiju, piedāvājot mūsdienīgu kultūru ļaudīm, kam ikdienā tā nav tik viegli pieejama. Šādi darbi veido pieredzes, stāstus un atmiņas, kā arī iedvesmo sekotājus, kas beigu rezultātā visu padara labāk ikvienai iesaistītajai pusei.

Runājot par pašu koncertu, tas, kā jau vienmēr var no grupas gaidīt, bija lielisks. Setlistes un skanējuma ziņā tas bija būtībā identisks pirms pāris mēnešiem izdotajam Joprojām ierakstam, kurā ir ierakstītas visas izpildītās dziesmas. Kas interesanti, The Sound Poets nebija centušies vienkāršot savas dziesmas, tā vietā no jauna izgudrojot vairākus gabalus, īpaši jau Kalniem pāri, kas bija mans patīkamākais pārsteigums. Īpašas uzslavas pelnījušas ritma partijas, kurās uzdrīkstēšanās bija vairāk nekā studijas ierakstos, tādējādi dodot vēl vienu svaigu dimensiju ikvienai dziesmai. Es nebiju grupu dzirdējis akustiskajā uzstādījumā kopš 2011. gada noslēguma Rīgā, un atkal pārliecinājos, cik lieliski tas viņiem piestāv.

Pieļauju, ka trešā Joprojām tūres kārta nenotiks (kaut gan — ja jau izpārdotas bija divas, kāpēc lai šo neatrādītu vēlreiz?), taču vismaz ierakstā to izbaudīt kaut šodien var ikviens. Jā, tur nav dzirdama izcilā komunikācija ar publiku, bet to jau varēs baudīt pavisam drīz un citos apstākļos. Proti, grupa apstiprināja, ka nākamgad būs atpakaļ ar jaunu albumu, un tas savukārt nozīmē, ka noteikti sekos arī koncerti. Cerams, ka ne tikai lielākajās Latvijas pilsētās, jo kā es pārliecinājos Joprojām laikā — ja vien tehniski tas ir iespējams, aizbraukt uz uzstāšanos kādā neordinārākā vietā arī pieredzējušam klausītājam var izvērsties par īstu piedzīvojumu. 

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs