Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Savages - Adore Life

Rūdolfs Sietiņš, 2016. g. 23. janvārī

Savages debijas albums, pirms trim gadiem, nebija tikai svaiga vēsma post-punk mūzikā, bet britu rokmūzikā vispār. Varbūt nepārsteidzot ar superduper jauninājumiem, bet parādot apbrīnojamu tehnisko varēšanu, attieksmi un lieliskas dziesmas. Jaunais albums nemaina veiksmīgo grupas formulu. Adore Life ir tik pat labs kā Silence Yourself, kas manuprāt ir pietiekami, lai neatkāptos no skaidri izteiktā algalvojuma. Savages ir mūsdienu labākā britu rokgrupa.

Labākās dziesmas albumā ir iepriekš izdotās The Answer un Adore, kurām ir ļoti veiksmīgi videoklipi. Lai gan pārējās albuma dziesmas nedaudz atpaliek, nevienu no tām nevar noniecināt. Tās visas ir atmiņā paliekošas, patīkami atšķiras viena no otras un labi saplūst kopā. Skaidrāk pa galvu bliež albuma skanējums — bass ir skaļāks, bungas liek ritmā kustināt kāju, radot savdabīgu dance punk iespaidu, ģitāra saliek pareizos akcentus un grupas vokāliste vēl skaidrāk parāda savu skaļo un dusmīgo dabu, kurai pārējās grupas dalībnieces cenšas pielāgoties.

Četri Savages elementi savu skanējuma formulu atstrādājuši tik perfekti, ka grupas mūzika vairs nav tik ļoti uz kopēju dusmu murskuli balstīta, bet gan uz eleganti paslēptām detaļām. Varbūt kādam, kurš no grupas gaida kaut ko raupju un patiesu, šāds nopulētāks, ne tik vienots, skanējums sagādās vilšanos, bet es post-punk vienmēr esmu uztvēris kā pankroka elegantāko, dažādiem muzikāliem sīkumiem pārpilno brāli.

Iespējams daudzi teiks, ka Savages savu skanējumu ir izsmēlušas un nākotnē pievērsīsies nesaprotamiem un dīvainiem eksperimentiem. Par to liecina albuma pēdējās 5 sekundes, kas ir biedējoši (labā ziņā) elektroniskas. Dažādi eksperimenti nepārsteigtu, jo grupas vizuālais, pārspīlēti nopietnais, teatrālais, žanram atbilstošais tēls, kā arī pati mūzika, ir soļu vai divu attālumā, lai kļūtu par apsmiekla vērtu karikatūru. Līdzīgi notika ar citiem post punk glābējiem Interpol. Lai vai kādu muzikālo virzienu grupa izvēlētos, Savages nākotne varētu būt ļoti veiksmīga, jo grupas mehānisms ir šķietami pārlieku labi sastrādājies. Labs albums, kas grupas pozīcijas tikai nostiprina, bet neteiktu, ka tās arī ļoti uzlabotu.

8/10

Tavs komentārs