Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: Pieci labākie Positivus 2019 pirmās dienas koncerti

Normunds Vucāns, 2019. g. 27. jūlijā

Ar desmitiem lielisku koncertu, mežonīgām ballītēm un trakām dejām līdz pat rīta gaismai saules pielietajā Salacgrīvā ir noslēgusies Positivus festivāla pirmā diena. Intro redakcijas azotē ir virkne ļoti spilgtu muzikālo atmiņu, no kurām piecas spilgtākas izcelšu šajā rakstā.

Izvēlēties labākos koncertus festivālā allaž ir ļoti sarežģīts uzdevums, īpaši, ja ir tik daudz kvalitātes ziņā gana līdzvērtīgi priekšnesumi kā vakar. Tieši tāpēc šoreiz atļāvāmies būt gana subjektīvi savās izvēlēs, un šajā sarakstā neiekļaut nedz Edavārdu dziesmu svētkus, nedz grandiozo Disclosure ballīti, arī tehniski iespaidīgo Rick Feds enerģijas bombu vai viņa pretpolu — romantisko Daddy Was A Milkman. Ikviens no viņiem bija gana pārliecinošs, lai godam atrastos mūsu izvēļu pieciniekā, taču citi mākslinieki šoreiz spēja uzrunāt vairāk.

The 1975

The 1975 ir neapšaubāmi lielākās šī festivāla zvaigznes un visaktuālākais vārds, kāds jebkad ir uzstājies Salacgrīvā, un briti vakar teicami apliecināja, kāpēc tā. Viņu koncerts bija nenoliedzams pirmās dienas, un, visdrīzāk, arī visa Positivus galvenais notikums, kura laikā klausītājiem tika piedāvāta pilna emociju gamma, no sirdi raujošām un izjustām balādēm, līdz pat laimes asarām, dziedot līdzi viņu lielākajiem pophitiem. Varēja just, ka šis ir no tiem retajiem gadījumiem, kad vienaldzīgo teju vai nebija, tādējādi radot leģendu, par kuru festivālā runās vēl ilgi.

ansis

Nedaudz negaidītas un iepriekš neparedzamas notikumu attīstības rezultātā, Latvijas hiphopa karalis nokļuva uz festivāla galvenās skatuves, un, kā pats vēlāk atzinās, pirms šādas uzstāšanās bija jāierauj 50 grami. Tomēr anša harizmu apšaubīt būtu lieki, un arī lielāka kā plānots pūļa iekustināšana viņam izdevās lieliski. Publika burtiski ēda no rokas — aktīvi repoja līdzi mūziķa dziesmām un pat aizsāka mošpitu pirmajās rindās, tādējādi viennozīmīgi apliecinot — viņš (un pašmāju klausītājs) ir gatavs šāda repa būšanai pat uz vislielākajām skatuvēm!

/ Ilze Rudāja-Vucāne /

Cut Copy

Pirms festivāla sākuma ar pamatīgām bažām skatījos uz Cut Copy vietu programmā — sekot tieši pēc The 1975 ir gana sarežģīts uzdevums, kas var ietekmēt pūļa aktivitāti un piesaisti koncertam. Par laimi, mans satraukums izrādījās pilnīgi nepamatots, jo kungiem lieliski izdevās izveidot saikni ar publiku jau no pirmajiem akordiem, tos iesaistot un pavelkot līdzi visam notiekošajam. Tiesa, tā kā grupa dzīvajā izklausās vēl dejiskāk un aizraujošāk kā ierakstā, tā ir gana loģiska notikumu attīstība, kas ļāva pietiekami viegli pāriet no The 1975 emocionāli izaicinošās noskaņas uz vakara bezrūpīgās ballītes sajūtu.

Elderbrook

Kaut britu mūziķa vārds gana daudziem varētu šķist svešs, klausoties mūziķa priekšnesmu, neskaitāmas reizes varēja manīt neviltotu pārsteigumu apkārtējo sejās — ak, jā, šo dziesmu es esmu dzirdējis, un jā — arī šī man nenormāli patīk! Man ir patiess prieks, ka cilvēks-orķestris Elderbrook tomēr tika līdz Latvijai un spēja parādīt, cik neticami aizraujošu deju mūziku ir iespējams radīt vienatnē, visu laiku aktīvi rotējot starp virkni instrumentu un ierīču. Kaut nevar noliegt, ka viņa priekšnesums ar vizualizācijām vai speciāli pielāgotu gaismu šovu (kāds tas noteikti oriģināli bija plānots) izskatītos vēl labāk, kaut ko pārmest šajā gadījumā būtu ne tikai muļķīgi, bet arī absolūti nepamatoti.

Madara

Savu priekšnesumu latviešu mūziķe pieteica kā ieskatīšanos sevī pirms lielā festivāla ballīšu mutuļa. Tieši tāds arī bija Madaras priekšnesmums — meditatīvi juteklisks un savdabīgi harizmātisks, neslēpjot prieku par pašas mūzikas radīto auru. Šī bija kā sava veida atelpa un svaiguma šalts pēcpusdienā uzsilušo klausītāju pulkam, kuru novērtēt varbūt prata tie, kas festivālā meklē mazliet vairāk par aklu kustēšanos līdzi satrakotam pūlim.

/ Ilze Rudāja-Vucāne /

Starp citu, mūsu gaitām Positivus vari sekot līdzi arī mūsu Twitter un Instagram profilos.

Foto: Gundars Zaburdajevs

Tavs komentārs