Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: Positivus 2016 1. diena

Gundars Zaburdajevs, 2016. g. 16. jūlijā

Vakar ar grandiozu Marka Ronsona dīdžejsetu noslēdzās Positivus 2016 pirmā diena. Protams, Ronsona uzstāšanās ne tuvu nebija vienīgais atzīmēšanas brīdis un par galvenajiem piektdienas notikumiem sīkāk pastāstīsim turpmākajās rindās.

Lielo skatuvju programmu atklāja Rīgas Modes. Šo koncertu likās nedaudz dīvaini redzēt jau agrā pēcpusdienā, taču Kalvis Bormanis un kompānija, neiztiekot arī bez dažiem labiem jokiem, publiku iekustināja ļoti veiksmīgi. Pamatīgu sprādzienu pāris stundas vēlāk sarīkoja HO99O9, kuru smagais hardcore hip-hops uz skatītājiem nostrādāja lieliski, lai arī vislabāk šādu uzstāšanos noteikti varētu iedomāties laikā, kad ārā jau satumsis.

Pirmo patiešām lielo skatītāju pūli savāca Years & Years koncerts uz Lattelecom skatuves. Lai arī solistam Olijam Aleksanderam vēl ir vieta progresam dzīvā vokāla ziņā, ļoti lielā skaitā sanākušajiem grupas faniem tas šajā gadījumā noteikti netraucēja piedzīvot īpašu mirkli. Ļoti kvalitatīvu koncertu sniedza Minor Victories, tomēr jāpiebilst, ka šī bija viena no reizēm, kad publika pie Nordea skatuves noteikti varēja būt lielāka.

Lielisku izdejošanos brīdī, kad pamazām jau sāka krēslot, sarīkoja britu elektropopa apvienība Hot Chip. Lai arī grupa bija ļoti atturīga komunikācijas ziņā ar publiku, viena dziesma ļoti veiksmīgi transformējās otrā, mūzikai pasakot pilnīgi visu, kas vien bija jāpasaka. Ļoti klasisku rokenrola uzstāšanos sniedza Ričards Houlijs. Gan pats Houlijs, gan viņa pavadošā grupa atstāja īstu angļu džentlmeņu iespaidu visās izpausmēs, un nelielais lietutiņš noteikti palīdzēja radīt ļoti piemērotu noskaņu.

Galvenos piektdienas notikumus noslēdza jau pieminētais Ronsons. Ar savu setu viņš spilgti pierādīja, kāpēc ir ļoti pieprasīts gan kā producents, gan dīdžejs. Ronsons  nospēlēja gan visai paredzamas izvēles, gan arī pa kādai dziesmai, pie kuras dejošana nebija apsvērta jau ļoti sen. Neiztika arī bez konfeti un uguņošanas, bet noslēgumā skanēja viņa paša Uptown Funk. Lieki piebilst, ka publikas sajūsmas līmenis uzlidoja tikpat augstu, cik izšautās petardes.

Ballīte festivāla teritorijā turpinājās, bet koncerti atsāksies sestdienas pēcpusdienā. Turpināsim Jūs informēt arī par pārējo festivāla dienu spilgtākajiem brīžiem.

Foto: Staņislavs Fisenkovs

Tavs komentārs